Zwalczaj płytkę nazębną

Zwalczaj płytkę nazębną

Płytka nazębna to powszechnie spotykany problem, z którym zmaga się większość pacjentów stomatologicznych. Czym dokładnie jest ta przypadłość i jak sobie z nią radzić, tłumaczymy w poniższym tekście.

 

 

Czym jest płytka nazębna?

Jest to osad nazębny pojawiający się po spożyciu posiłku lub napoju. Ma on przeważnie żółtawą barwę. W tej formie bardzo łatwo się jej pozbyć, dlatego zaleca się szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie. Taki nawyk pomaga zapobiegać zmianie osadu w kamień nazębny. Sam osad jest idealnym miejscem dla rozwoju bakterii oraz drobnoustrojów powodujących infekcje. Nagromadzona płytka nazębna ma właściwości demineralizujące szkliwo. Jeśli nie jest usuwana przez dłuższy czas, istnieje ryzyko uszkodzenia warstwy ochronnej, którą tworzy wspomniane powyżej szkliwo.

 

Jak zwalczać płytkę nazębną?

Najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest profilaktyka w postaci regularnego mycia zębów. Do tego celu najlepiej wybrać pastę, która będzie zapobiegać tworzeniu się szkodliwej płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, taką jak Elgydium Anti-Plaque. Produkt ten zawiera specjalnie opracowaną formułę, która zapewnia dokładne oczyszczenie zębów, bez uszkodzenia delikatnej powierzchni szkliwa, przywracając równowagę pH jamy ustnej. Skuteczność pasty została potwierdzona klinicznie i już po 3 tygodniach stosowania zauważa się zmniejszenie płytki nazębnej nawet o 93%. Skład pasty został opracowany w taki sposób, by zapewnić optymalną ochronę przed płytką nazębną i kamieniem nazębnym. Co więcej, nowa receptura pasty to aż 98% składników pochodzenia naturalnego. W formule Elgydium Anti-Plaque znajdują się takie składniki, jak Chlorheksydyna 0,004%, wyróżniająca się właściwościami oczyszczającymi i zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Drugi istotny w walce z problemem komponent to węglan wapnia 25%. Mineralizuje i poleruje szkliwo oraz przywraca równowagę pH w jamie ustnej. Pasta, rekomendowana przez lekarzy dentystów i higienistki stomatologiczne, to rozwiązanie do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dla osób powyżej 12 roku życia.

Idealnym uzupełnieniem pasty jest szczoteczka Elgydium Anti-Plaque. Jej włókna powstały w wyniku specjalnie opatentowanej technologii w układzie "X". Rozwiązanie zapewnia większą skuteczność usuwania płytki nazębnej w porównaniu z innymi szczoteczkami. Dodatkowym uzupełnieniem i wzmocnieniem efektu walki z płytką nazębną jest stosowanie płynów do płukania jamy ustnej, np. Eludril Care Anti-Plaque. Preparat pomaga w utrzymaniu optymalnego pH jamy ustnej, niezwykle ważnego, jeśli chcemy uniknąć erozji szkliwa.

Produkty Pierre Fabre Oral Care marek Elgydium oraz Eludril dostępne są wyłącznie w aptekach stacjonarnych i internetowych, a także w wybranych gabinetach stomatologicznych.

 

Materiały prasowe Pierre Fabre Oral Care

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Co zawiera pudełko "Move Your Body" BeGlossy?

Co zawiera pudełko "Move Your Body" BeGlossy?

Zaczęłaś właśnie nową aktywność fizyczną? Może planujesz ją rozpocząć, ale brak Ci motywacji. Razem z edycją BeGlossy podpowiemy, jak zacząć i skończyć trening. O pielęgnację i wygląd po treningu zadba…

Więcej
Nowe perfumy dla kobiet i mężczyzn w ofercie Mirraculum

Nowe perfumy dla kobiet i mężczyzn w ofercie Mirraculum

Polska marka kosmetyczna Miraculum wypuściła nową gamę zapachów sygnowanych przez Mikołaja Roznerskiego i Adrianę Kalską, czyli parę znaną z serialu "M jak Miłość". A to oznacza, że Miraculum te propozycje…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.