Złote zasady eko pielęgnacji

Złote zasady eko pielęgnacji

Zwolennicy produktów ekologicznych często zwracają uwagę również na skład kosmetyków, które kupują. Jeżeli bowiem chcemy żyć ekologicznie, to możemy też używać ekologicznych kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. Moda na ekologię sprawiła, że obecnie mamy coraz łatwiejszy dostęp do produktów eko.

 

Samo pojęcie "eko" jest bardzo różnie rozumiane. Niektórzy uważają, że kosmetyki naturalne lub kosmetyki organicznekosmetykami ekologicznymi. Inni twierdzą, że dopiero artykuły wyprodukowane z surowców pochodzących z upraw ekologicznych są w pełni eko. Natomiast nie ma regulacji prawnych, które jednoznacznie podpowiedziałyby, ile procent surowców eko w składzie miałoby rzeczywiście oznaczać, że produkt jest w 100% ekologiczny.

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków ekologicznych?

1. Certyfikat — ekologiczne kosmetyki

Najbardziej popularny jest certyfikat ECOCERT, potwierdza naturalność i ekologiczność kosmetyków. Produkty nim oznaczone zawierają minimum 50% składników pochodzenia roślinnego w przypadku kosmetyków naturalnych i minimum 95% w przypadku kosmetyków organicznych oraz ściśle określoną ilość surowców pochodzących z upraw ekologicznych. Inne certyfikaty, to np. certyfikat COSMEBIO BIO czy DEMETER.

 

2. Produkcja kosmetyków hand-made

Kosmetyki ręcznie wytwarzane zaliczane są do grupy kosmetyków naturalnych. Produkowane są najczęściej w małych seriach, nie zawierają konserwantów, mają krótki termin przydatności i przeważnie należy je trzymać w lodówce.

 

3. Stopień przetworzenia składników

Poszukując kosmetyków ekologicznych, warto również zwrócić uwagę na ten parametr. Im więcej substancji biologicznie czynnych np. w olejach nierafinowanych, z pierwszego tłoczenia, tym bardziej są one efektywne w działaniu.

 

4. Środki konserwujące w kosmetykach ekologicznych

Kosmetyki ekologiczne nie powinny posiadać środków konserwujących. Całkowicie pozbawione konserwantów są właśnie najczęściej kosmetyki ręcznie wytwarzane. W masowych produkcjach wykorzystuje się konserwanty, które nie szkodzą naszej skórze, a przedłużają świeżość kosmetyku nawet do roku.

 

 

Na rynku można obecnie kupić kosmetyki ekologiczne takich marek jak: Mia Höytö, Karmameju, Maria Åkerberg, AquaDerma, Emma S., Be Organic, Clochee, Make Me Bio czy Arbonne. Pamiętajmy, że produkty ekologiczne są droższe.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Znasz kosmetyki polskiej marki Babo? Kosmetyki Babo – pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry

Kosmetyki Babo – pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry

Czy wiesz, że Twoja skóra ma własne potrzeby? Niezależnie od wieku może ona wymagać innych uzupełniania innych substancji bądź też całkowicie innych właściwości w kosmetykach. Poznaj markę kosmetyków Babo, która…

Więcej
Piętnasty Diament Beauty 2018 Samopoziomująca baza hybrydowa Semilac Extend Base nagrodzona Diamentem Beauty 2018

Samopoziomująca baza hybrydowa Semilac Extend Base nagrodzona Diamentem Beauty 2018

Marka Semilac w tym roku zgarnia kolejną statuetkę Diamenty Beauty. Wysoka jakość oferowanych przez nią produktów sprawia, że również za samopoziomującą bazę hybrydową Semilac Extend Base z przyjemnością wręczamy naszą…

Więcej

6 komentarzy na temat “Złote zasady eko pielęgnacji

  1. Nie zgodzę się z ostatnim punktem. Z technologicznego punktu widzenia taki preparat bez konserwantów powinien być zużyty od razu. Włożenie palca w słoiczek z takim preparatem już grozi zakażeniem lub nadkażeniem. Nie bójmy się konserwantów w kosmetykach naturalnych, gdyż jest szereg naprawdę naturalnych, które zgadzają się z ideą wytwórcy.
    Stanowczo wolę konserwant niż zarażenie np gronkowcem złocistym 😉


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.