Zalety jesiennych spacerów

Zalety jesiennych spacerów

Najczęściej na spacery lubimy wychodzić wiosną i latem, kiedy jest piękna pogoda. Jesień kojarzy nam się z zimnem, przymrozkami i deszczem, a taka pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Czy wiesz, dlaczego powinniśmy regularnie spacerować jesienią? Poznaj zalety jesiennych spacerów!

 

 

Złota polska jesień zachęca także do regularnych, codziennych spacerów. Warto ubrać się odpowiednio do pogody, założyć ciepłą czapkę, wygodne buty i zabrać butelkę z wodą. Jednak również i w deszczową pogodę wychodźmy na spacery!

 

Koloroterapia jesienią

Jesienne promienie słońca, chłodne poranki i piękne przebarwiające się liście oraz dary jesieni takie jak szyszki, kasztany czy jarzębina. O tej porze roku natura maluje przed nami bajeczną scenerię, dlatego warto wybrać się do pobliskiego parku czy lasu.

Każdy człowiek powinien spędzać sporo czasu jesienią i zimą na świeżym powietrzu bez względu na wiek. Jak widać to świetny okres roku, który pozytywnie nastraja i skłania do odkrywania piękna naszego świata. Jesień to także piękne wschody i romantyczne zachody słońca. Jesienna koloroterapia wprowadza nas w pozytywny nastrój, dzięki temu możemy zapobiegać jesiennemu przemęczeniu i depresji.

 

Zdrowotne korzyści jesiennych spacerów

Czy wiesz, że jesienne spacery pozytywnie wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, jak pokazałam powyżej, ale również na nasze zdrowie? Dotleniasz organizm, spalasz kalorie i modelujesz sylwetkę. Regularne, minimum 30-minutowe, spacery dodają energii, wzmacniają odporność organizmu oraz mogą przeciwdziałać różnorodnym chorobom. Spacery odprężają, pomagają się odstresować. Ułatwiają zasypianie, regulują ciśnienie krwi, wzmacniają kości. Zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, oczyszczają umysł i poprawiają pracę mózgu.

Badania pokazują, że tak prosta i przyjemna czynność jak regularne spacery, może być najlepszą rzeczą, jaką zrobisz dla siebie i swojego organizmu.

 

 

 

Siedzący tryb życia, relaks polegający na oglądaniu TV lub spędzaniu czasu przed komputerem nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Dlatego tak ważna jest regularna aktywność fizyczna. Prostym i przyjemnym rodzajem codziennej aktywności fizycznej dla całej rodziny może być wspólne spacerowanie. Jak widać z powyższych rozważań jesienne spacery pozytywnie wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. A mogą także poprawić relacje w rodzinie.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

7 Diament Beauty 2019 Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Szukasz skutecznych preparatów, które pomogą naturalnie zadbać o Twoje zęby i jamę ustną? Chcesz pozbyć się przebarwień nazębnych po kawie, herbacie, winie czy papierosach? A może marzysz o tym, by…

Więcej
Wybierasz depilację laserową? Bezbolesna depilacja laserowa

Bezbolesna depilacja laserowa

Podejmujesz decyzję, że chciałabyś wykonać depilację laserową bikini, ale masz obawy, że będzie to boleć? Zastanów się, skąd biorą się u Ciebie takie myśli? Może kiedyś próbowałaś depilacji laserowej w…

Więcej

10 komentarzy na temat “Zalety jesiennych spacerów

  1. Każdy, chociażby najmniejszy spacerek jest korzystny dla naszego zdrowia. Niestety, ale obecnie tak dużo siedzimy, że nasze kręgosłupy i w ogóle cały układ mięśniowy jest w złym stanie. Obecnie nasza, polska jesień jest przepiękna i aż szkoda nie korzystać z jej uroków. Dodajmy do tego, że spacer może stanowić np. zbieranie grzybów gdzie łączymy zarówno ruch jak i przyjemność zbierania darów lasu 😉

  2. Lubię spacerować, ale oczywiście najlepiej wychodzi mi to wiosną i latem, bo jestem raczej z tych zmarzluchów, które gdy tlyko słońce się chowa, muszą wciagać na siebie kilk awarstw ubrań, by jakoś wytrzymać, Tym bardziej z zaciekawieniem przeczytałam artykuł i powoli przekonuję się do spacerów nawet teraz, jesienią, gdy pogoda już tak nie dopisuje. Odstresowują, to fakt, naprawdę poprawiają samopoczucie. Poza tym ruch jest potrzebny, jakikolwiek, spacery są najprostszym rozwiązaniem, jeśli ktoś z aktywnościami fizycznymi na bakier, tak jak ja. W takim razie dziś po pracy – biurowej, siedzącej, oczywiście – wyciagnę Męża z domu i pójdziemy do pobliskiego parku – trzeba korzystać, póki jesień jest taka piękna 🙂

  3. Ja spaceruje każdego dnia obowiązkowo. Deszcz, śnieg, lato czy jesień… Taki mam już nawyk. Spacery jesienne to dla mnie sama przyjemność, zwłaszcza teraz kiedy pogoda dopisuje. Kolory jesieni, spacer po lesie w śród drzew działa na mnie niezwykle relaksująco. Pozwala oczyścić umysł, uspokoić się i zebrać siły.

  4. Przypominam, że nie wszyscy maja obok siebie las czy nawet park 🙂 Mieszkańcy miast nie mają już tak pozytywnych skutków ze spacerów jesienią. Właśnie zaczął sie problem ze smogiem. Zdrowiej jest czasem nie wychodzić na spacer 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.