Z pasji do perfum i kosmetyków — poznaj bliżej blogi nagrodzone w konkursie Beauty Blog 2018

Z pasji do perfum i kosmetyków — poznaj bliżej blogi nagrodzone w konkursie Beauty Blog 2018

Wyrafinowany gust do wybierania i prezentowania perfum. Bezkompromisowość oraz pasja do poznawania nowości kosmetycznych. W tych kilku słowach można opisać laureatki naszego konkursu dla blogerek urodowych Beauty Blog 2018. Dlaczego?

 

Aby zostać blogerką kosmetyczną nie trzeba mieć nadprzyrodzonych zdolności. Ważna jest pasja, realne zainteresowanie tematami, które zamierzasz opisywać. A jeszcze ważniejszy jest "upór", by regularnie pisać oraz chęć doskonalenia własnych umiejętności np. w robieniu coraz ładniejszych zdjęć. Bez dwóch zdań niezwykle łatwo jest rozpoznać blog urodowy prowadzący z pasją. Charakteryzuje się on ciekawymi treściami, szeroką paletą poruszanych tematów oraz atrakcyjnym wyglądem wizualnym, na który wpływają także przyjemne dla oka zdjęcia.

Poznaj blogi nagrodzone w Plebiscycie Beauty Blog 2018!

 

O czym przeczytasz na blogu Perfumowa Kraina?

Autorka bloga perfumowa kraina jest niezwykle dociekliwą, ale i wyróżniającą się niebywałą pasją do odkrywania wyjątkowych i godnych polecenia zapachów. Bezkompromisowo i jednoznacznie opisuje perfumy. Nie zgadza się na wprowadzanie klientów w błąd i nie pochwala zachowań chciwych producentów marnej jakości zapachów. Sama zebrała w swoich zbiorach tysiące różnorodnych perfum. Być może kiedyś otworzy własne muzeum perfum. Myślę, że Monika, autorka bloga Perfumowa Kraina, znana na naszym portalu jako Feerie, mogłaby współpracować z perfumeriami, ma tak wysmakowany gust i zna mnóstwo perfum. Wystarczy jedno zerknięcie na butelkę perfum i ona już wie, czy to jest oryginalny zapach, czy jedynie jego marna podróbka. To jedna z umiejętności, które podziwiam w niej najbardziej. A poza tym niesamowita pasja, chęć nauki i niebywała wiedza o popularnych, luksusowych, orientalnych i niszowych perfumach z całego świata.

Monika od ponad 20 lat zgłębia tajniki branży perfumeryjnej oraz historii perfumiarstwa. Poznała życiorysy wielu perfumiarzy, zna losy wielu domów mody, które mają w swojej ofercie także perfumy. Śledzi ciekawostki, newsy oraz wnikliwie przygląda się reklamom i opakowaniom perfum. W swojej kolekcji poza zapachami i miniaturkami perfum zgromadziła także mnóstwo książek poświęconych branży perfumeryjnej. Jak sama pisze na blogu o sobie: "Dla mnie ważny jest nie tylko sam zapach, ale też i całe »zaplecze« jego powstania i wejścia na rynek. Cenię kunszt i pasję – nie znoszę miernoty i sztucznego kreowania tzw. trendów".

Autorka bloga Perfumowa Kraina od sierpnia 2016 współpracuje z naszą redakcją i chętnie przygotowuje intrygujące artykuły, w dużej mierze dotyczą one właśnie perfum. Prowadzi także własną rubrykę w naszym magazynie online zatytułowaną Perfumologia, gdzie edukuje nasze Czytelniczki w zakresie perfum. Dział ten powstał, by pomagać konsumentkom, dokonywać odpowiednich wyborów.

Otrzymała tytuł TrustedBlogerki 2016 Roku, TrustedBlogerki 2017 Roku oraz Beauty Blog 2018.

Zachęcamy do śledzenia artykułów przygotowanych przez Feerie oraz do odwiedzania prowadzonej przez nią rubryki Perfumologia.

 

 

O czym przeczytasz na blogu TinaHa.pl?

Autorka bloga TinaHa ma na imię Martyna i jest "czerwonowłosą i pełna energii kobietą, która pisze o tym, co lubi" oraz żyje według własnych zasad. Z wykształcenia jest grafikiem komputerowym, a jej blog zachwyca przyjemnym wyglądem. Swój pierwszy blog założyła w wieku 13 lat, następnie po dłuższej przerwie, w 2013 roku rozpoczęła prowadzenie obecnego, bardziej dojrzałego bloga. TinaHa jest również vlogerką, a od stycznia 2015 poza blogiem, regularnie prowadzi także swój kanał na YouToubie.

Na blogu TinaHa przeczytamy o paznokciach, makijażu czy pielęgnacji twarzy, ciała włosów oraz stóp. Wiele z postów dotyczy recenzji kosmetyków oraz gadżetów kosmetycznych.

 

 

Aktualnie coraz więcej kobiet chciałoby zostać blogerką kosmetyczną, tylko po to, by dostawać kosmetyki za darmo do testowania. Albo zarabiać na blogu kosmetycznym, który jeszcze nawet nie istnieje. A tak naprawdę miarę sukcesu w blogowaniu stanowi pasja. Bo to pasja sprawia, że masz ochotę zgłębiać wiedzę, bywać na spotkaniach blogerskich, poznawać nowe produkty kupione za własne pieniądze, wymieniać się doświadczeniami z innymi blogerkami oraz poświęcać czas na przygotowanie atrakcyjnych zdjęć i treści na bloga. Poza tym niezwykle istotna jest szczerość w stosunku do siebie i swoich Czytelników. Czyli jeśli nie pasuje Ci dany produkt to grzecznie (albo też niegrzecznie – jak wolisz) napisz o tym w poście. Nie chowaj głowy w piasek i nie zachwalaj kosmetyku, który się u Ciebie nie sprawdził. Przecież żadnego sensu nie ma zachwalanie kosmetyku, tylko dla chęci otrzymania kolejnego kosmetyku do testowania.

Rozmawiałam ostatnio z właścicielką agencji reklamowej, która powiedziała mi, że przeprowadzała test kosmetyków. I wiele blogerek zaproszonych do akcji testowania odmówiło publikacji recenzji na temat otrzymanego produktu, bo nie chciały się wypowiadać o nim negatywnie. Dla mnie taki blog kosmetyczny, na którym znajdują się jedynie pozytywne recenzje, jest mało atrakcyjny. Na pewno nie jest rzetelny. Poza tym brak własnego zdania dotyczącego kosmetyku lub nieumiejętność dzielenia się własną opinią o kosmetykach może stanowić spory problem w prowadzeniu bloga. Bo czy myślisz, że Czytelnik takiego bloga nie zorientuje się, że coś jest nie tak? Przecież każdy choć raz w życiu używał kosmetyku, który się u niej nie sprawdził. I to jest normalne.

 

 

Często jest tak, że aby stać się bardziej znaną blogerką potrzeba ciężkiej pracy i wysiłku. A osoby prawdziwie prowadzące swojego bloga z pasją, po prostu cieszą się możliwością dzielenia się swoją wiedzą, czy opiniami.

 

A Ty jak długo prowadzisz swojego bloga? O czym na nim piszesz i co Cię skłoniło, by odważyć się zostać blogerką?

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Dołączysz do nas? Dołącz do KLUBU TESTEREK KOSMETYCZNYCH! Rozdajemy kosmetyki za darmo!

Dołącz do KLUBU TESTEREK KOSMETYCZNYCH! Rozdajemy kosmetyki za darmo!

Chcesz otrzymywać kosmetyki za darmo co miesiąc? Teraz masz taką możliwość! Zostań ambasadorką kosmetyczną 2019 roku i testuj darmowe kosmetyki! Możesz je od nas otrzymywać nawet co miesiąc! Dowiedz się,…

Więcej
Znów nagradzamy nasze Czytelniczki TrustedBlogerka i TrustedCzytelniczka 2018 roku — podsumowanie aktywności

TrustedBlogerka i TrustedCzytelniczka 2018 roku — podsumowanie aktywności

Ranking TrustedBlogerek i TrustedCzytelniczek to niesamowity projekt, dzięki któremu mamy okazję poznać wyjątkowe osoby z wiedzą dotyczącą pielęgnacji i kosmetyków, które lubią się rozwijać. Do kogo trafią Tytuły TrustedBlogerka 2018…

Więcej

6 komentarzy na temat “Z pasji do perfum i kosmetyków — poznaj bliżej blogi nagrodzone w konkursie Beauty Blog 2018


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.