Wyzwanie tylko dla orłów, czyli uroki biegów ekstremalnych

Wyzwanie tylko dla orłów, czyli uroki biegów ekstremalnych

Biegi ekstremalne są stosunkowo świeżą dyscypliną, która przyciąga osoby pragnące przetestować nie tylko kondycję fizyczną i wytrzymałość psychiczną, ale i umiejętność radzenia w sobie ekstremalnych sytuacjach. Jak wskazuje sama nazwa, łączą one w sobie elementy imprezy biegowej i survivalowej i przeznaczone są dla osób, które chcą zakosztować mocnych wrażeń i przetestować swój charakter.

 

Osoby, dla których tego rodzaju wyzwanie brzmi interesująco, zapraszamy do lektury tego artykułu, z którego będzie można poznać wiele interesujących informacji na temat tej dyscypliny.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów biegów ekstremalnych jest fakt, że odbywają się one w pięknych, choć i wymagających warunkach przyrody. Sprawia to, że dla wielu osób tego rodzaju bieg jest swoistym typem relaksu, nawet pomimo licznych trudnych przeszkód. Oczywiście jednak nie ma mowy o spacerku. Bieg ekstremalny to takie przeszkody jak bieg przez opony, wchodzenie na ściany lub stogi ściany czy przejście po równoważni. Pokonanie każdej z nich to z jednej strony spory fizyczny wysiłek, z drugiej konieczność opracowania odpowiedniej taktyki, dzięki której możliwe będzie wyjście z wyzwania obronną ręką.

 

Staranne przygotowania

Pokonanie trasy biegu ekstremalnego bez poniesienia kontuzji wymaga przejścia kilkumiesięcznych treningów — okres przygotowania do biegów powinien wynosić od trzech do sześciu miesięcy. Treningi sprawnościowe, które są polecane przez ekspertów od biegów ekstremalnych to między innymi kalistenika i crossfit, które doskonale wspierają ogólną sprawność. Należy je uprawiać regularnie i często — trzy lub cztery razy w tygodniu.

Nie bez znaczenia jest również odpowiednia dieta — jak najmniej przetworzonych produktów, za to dużo owoców i warzyw i pełnowartościowego białka. Innymi słowy — typowa dieta sportowca, którą osoby stawiające na aktywność fizyczną na pewno bardzo dobrze znają, podobnie zresztą jak wymienione wyżej treningi. Osoby, które już prowadzą sportowy tryb życia, muszą się więc jedynie przygotować na okres jeszcze bardziej intensywnych ćwiczeń i szczególną dbałość o dietę.

 

W grupie raźniej

Jedną z różnic między tradycyjną imprezą biegową a biegiem ekstremalnym jest fakt, że pozwalają one nie tylko na współzawodnictwo, ale i współpracę. Innymi słowy, można wziąć udział w zawodach, w których rywalizują ze sobą nie pojedyncze osoby, lecz grupy. Bieg grupowy jest wyzwaniem, które pozwala rozwinąć nie tylko indywidualną sprawność i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, lecz również i zdolności pozwalające na udaną współpracę z grupą. Z tego powodu w biegach ekstremalnych często biorą udział korporacyjne teamy, które w trakcie zawodów kształtują umiejętności pozwalające na skuteczne wspólne wykonywanie biznesowych zadań.

 

 

Dla miłośników militariów

Ciekawą kategorią biegów ekstremalnych są biegi militarne, które wzorowane są na ćwiczeniach wojskowych i uzupełnione o ćwiczenia strzeleckie na karabinkach strzeleckich. Oczywiście wymagają one nieco innego wyposażenia: uczestnicy muszą zjawić się na biegu w pełnym umundurowaniu i wysokim obuwiu. Dodatkowym wyzwaniem jest zazwyczaj konieczność noszenia ze sobą ciężkiego plecaka o obciążeniu kilku kilogramów. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą sprawdzić się w formule wojskowych ćwiczeń albo tych, dla których typowe biegi ekstremalne przestały być już takim wyzwaniem.

 

W przygotowaniu artykułu pomogła strona deltashop.pl.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Antykoncepcja hormonalna – działanie oraz skuteczność

Antykoncepcja hormonalna – działanie oraz skuteczność

Jeżeli chcemy zacząć stosować antykoncepcję hormonalną, to oczywiste jest, że zależy nam tutaj przede wszystkim na jej skuteczności oraz bezpieczeństwie. Kobiety chcą same decydować o tym, kiedy zajdą w ciążę…

Więcej
Implanty piersiowe po mastektomii

Implanty piersiowe po mastektomii

Amputacja piersi przeprowadzana jest albo w celu usunięcia zmian nowotworowych, które już znajdują się w naszym ciele – albo po to, aby zapobiec ich pojawieniu się. Prewencyjnie usuwają piersi te…

Więcej

Jeden komentarz na temat “Wyzwanie tylko dla orłów, czyli uroki biegów ekstremalnych


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.