Wiosna tuż, tuż, czyli jak zregenerować włosy po zimie?

Wiosna tuż, tuż, czyli jak zregenerować włosy po zimie?

Włosy nie lubią zimy… czapki, szaliki, klimatyzacja, wiatr, to wszystko ma wpływ na nasze włosy. To sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe. Czasem nasza skóra głowy zacznie się przetłuszczać, a końcówki wołać o pomstę do nieba.

 

Spokojnie, mamy do kalendarzowej wiosny jeszcze sporo czasu, ale już teraz możemy doskonale się do niej przygotować.

Co warto zmienić w pielęgnacji włosów na wiosnę?

 

wiosenna_pielegnacja_wlosow_trustedcosmetics

 

 

Odpowiednie mycie

Na wiosnę, lepiej używać delikatnych szamponów (nieposiadających SLS i SLES). Włosy i tak są bardzo zmęczone po zimie, nie warto katować je mocno oczyszczającymi szamponami. Przykładami takich szamponów może być: Babydream, Facelle lub inne, które nie zawierają wymienionych wyżej składników. Nie zapominajmy raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie oczyścić je mocno oczyszczającymi szamponami. Niektóre substancje (np. silikony) nadbudowują się na włosie.

 

Doskonałe odżywianie

Jest to jeden z ważniejszych etapów w pielęgnacji włosów. Używamy w tym celu bogatych masek, odżywek. Nie zapominamy o olejach, które są niezwykle ważne.

 

mycie_wlosow_trustedcosmetics

 

Regenerujące wcierki

W tym okresie zauważamy wzmożone wypadanie włosów. Warto dodać do swej pielęgnacji wcierki. Pomogą ograniczyć wypadanie i spowoduje wysyp odrastających baby hair.

 

Ochrona końcówek

Warto zabezpieczać końcówki poprzez ten zabieg chronimy nasze końce przed rozdwajaniem się. Można w tym celu użyć oleju lub serum silikonowe.

 

piekne_wlosy__trustedcosmetics

 

Podcinanie końcówek

Gdy końcówki są w złym stanie, można je podciąć ok. 2 cm. Wtedy nasze włosy będą wyglądały na zdrowsze i zyskają na objętości.

 

Wzbogacanie w witaminy i minerały

Aby wzmocnić nasz organizm, warto pokusić się o suplementację. Mamy do wyboru bardzo dużo suplementów.

 

 

Materiał przygotowała: MegaRa,

autorka bloga: www.jestemmegara.blogspot.com.

 

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Na zdrowie cery wpływa wiele czynników: racjonalne odżywianie, unikanie używek, zażywanie odpowiedniej ilości snu, a także świadoma pielęgnacja. Kosmetyki do skóry twarzy należy dobierać nie w oparciu o ich zapach…

Więcej
Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? System włosów

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? System włosów

Piękne i mocne włosy to oznaka dobrego zdrowia, ale też jeden z gwarantów pewności siebie, która rośnie na ogół, gdy dana osoba czuje się atrakcyjna dla innych. Z wiekiem ulega…

Więcej

27 komentarzy na temat “Wiosna tuż, tuż, czyli jak zregenerować włosy po zimie?

  1. Nie bardzo rozumiem, jak podcięcie końcówek ma się przyczynić do zwiększenia objętości, ale poza tym dobre rady.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.