Wiosenne Ekocuda po raz 11-ty w Warszawie!

Wiosenne Ekocuda po raz 11-ty w Warszawie!

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda to cykliczne wydarzenie skupiające miłośników oraz producentów kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. W weekend 22-23 kwietnia event zagości w Warszawie. To idealna okazja, by odkryć nowe marki, porozmawiać z ich twórcami, a także zakupić ulubione eko produkty.

 

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda są wyjątkowym wydarzeniem, które skupia ogromną liczbę wystawców, marek i produktów w jednym miejscu. To okazja do poznania osób, które wytwarzają kosmetyki naturalne, ale również świadomych konsumentów, którzy chętnie po nie sięgają. Oferta wystawców zawiera m.in.: kosmetyki do pielęgnacji ciała, włosów, do makijażu, a także dedykowane konkretnej grupie odbiorców – dla kobiet, mężczyzn czy dzieci. Łącznie wszystkie edycje wydarzenia przyciągnęły dotąd około 320 000 odwiedzających.

Rynek kosmetyczny w ostatnich latach bardzo się rozwinął, co widać po ilości firm zgłaszających się na Targi Ekocuda. Wyraźnie widać także, że marki, będące na rynku od lat bardzo intensywnie się rozwijają – wypuszczają co roku po kilka czy nawet kilkanaście nowych produktów, także wchodzą do sprzedaży do sieci kosmetycznych. W drogeriach można znaleźć coraz więcej polskich eko marek, co jeszcze parę lat było dużym wyzwaniem. To pokazuje, jak rynek urósł i jakie są oczekiwania konsumentów, a także, że branża kosmetyków naturalnych bardzo dynamicznie się rozwija, czego dowodzą raporty rynkowe.

Społeczeństwo w dużej mierze zmienia swoje priorytety w kwestii konsumpcji. Świadomy Konsument to dziś jeden z 10 najsilniejszych światowych trendów konsumenckich od kilku lat (wg. Euromonitor International, 2019 roku). Firmy otwarte i bacznie obserwujące trendy mogą wiele na tym zyskać. Ekocudowi wystawcy zmieniają swoje podejście do opakowań produktów, widać to też w social mediach i ich sposobie komunikacji. Wcześniej ważne było, aby kosmetyk był naturalny i ekologiczny, a teraz ważne jest również to, w jakim jest opakowaniu, jak został wytworzony i jak jest pokazywany odbiorcom. Wyraźnie widać, że konsument ma konkretne oczekiwania i zrównoważone marki zaczynają je brać pod uwagę w swoich strategiach.

Bardzo nas cieszy, że Ekocuda już 11-ty raz odbędą się w Warszawie. Ekocudowa społeczność stale rośnie. Obserwujemy to na naszym Instagramie i Facebooku, ale również po dużej frekwencji na targach stacjonarnych, jak i tych online. Na naszych targach wystawiają się polscy producenci, małe firmy, manufaktury, ale też duże firmy, które powstały jeszcze zanim pojawiły się Ekocuda. Podczas targów można poznać wystawców, porozmawiać z ekspertami i uzyskać całe mnóstwo informacji i przydatnej wiedzy. Bardzo istotne jest także to, że kosmetyki można przetestować – powąchać, sprawdzić konsystencje i zobaczyć, jak zachowują się na naszej skórze. – mówi Zuzanna Mierzejewska, Organizator i Prezes Zarządu Ekocuda sp. z o.o.

Ekocuda to nie tylko sezonowe targi, ale przede wszystkim edukacja i poszerzanie świadomości konsumentów. Na rynku nadal mamy do czynienia z "green washingiem", w drogeriach dostępna jest cała gama produktów reklamowanych jako kosmetyki naturalne, które w rzeczywistości odbiegają od tej kategorii. Na targach wszyscy wystawcy i ich produkty przechodzą weryfikację — wysyłają składy produktów, a specjaliści, w tym technolog, dokładnie je weryfikują, tak abyśmy zapewnić, że rzeczywiście konsumenci otrzymują kosmetyk naturalny i ekologiczny.

Ekocuda Warszawa odbędą się w dniach 22 – 23 kwietnia w Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa.

Odwiedzających zapraszamy w sobotę i w niedzielę w godzinach 11.00-18.00

Wstęp bezpłatny

Szczegóły i lista wystawców: https://ekocuda.com/targi/warszawa/

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Ekspresowa pielęgnacja twarzy

Ekspresowa pielęgnacja twarzy

Nie masz czasu na zabiegi w gabinecie kosmetycznym ani na wieczór w domu zarezerwowany tylko dla siebie? Wybierz ekspresowe peelingi i maseczki, które w kilka minut potrafią zdziałać cuda! The…

Więcej
Trzy wyraziste zapachy od szwajcarskiej marki Gisada

Trzy wyraziste zapachy od szwajcarskiej marki Gisada

Gisada to luksusowa marka perfumowa oznaczająca nowoczesną elegancję i ekskluzywne zapachy, produkowane z pasją i największą starannością w Szwajcarii. Przedstawia trzy kompozycje, skierowane do mężczyzn i kobiet – Ambassador Men,…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.