Wiosenne Ekocuda po raz 11-ty w Warszawie!

Wiosenne Ekocuda po raz 11-ty w Warszawie!

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda to cykliczne wydarzenie skupiające miłośników oraz producentów kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. W weekend 22-23 kwietnia event zagości w Warszawie. To idealna okazja, by odkryć nowe marki, porozmawiać z ich twórcami, a także zakupić ulubione eko produkty.

 

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda są wyjątkowym wydarzeniem, które skupia ogromną liczbę wystawców, marek i produktów w jednym miejscu. To okazja do poznania osób, które wytwarzają kosmetyki naturalne, ale również świadomych konsumentów, którzy chętnie po nie sięgają. Oferta wystawców zawiera m.in.: kosmetyki do pielęgnacji ciała, włosów, do makijażu, a także dedykowane konkretnej grupie odbiorców – dla kobiet, mężczyzn czy dzieci. Łącznie wszystkie edycje wydarzenia przyciągnęły dotąd około 320 000 odwiedzających.

Rynek kosmetyczny w ostatnich latach bardzo się rozwinął, co widać po ilości firm zgłaszających się na Targi Ekocuda. Wyraźnie widać także, że marki, będące na rynku od lat bardzo intensywnie się rozwijają – wypuszczają co roku po kilka czy nawet kilkanaście nowych produktów, także wchodzą do sprzedaży do sieci kosmetycznych. W drogeriach można znaleźć coraz więcej polskich eko marek, co jeszcze parę lat było dużym wyzwaniem. To pokazuje, jak rynek urósł i jakie są oczekiwania konsumentów, a także, że branża kosmetyków naturalnych bardzo dynamicznie się rozwija, czego dowodzą raporty rynkowe.

Społeczeństwo w dużej mierze zmienia swoje priorytety w kwestii konsumpcji. Świadomy Konsument to dziś jeden z 10 najsilniejszych światowych trendów konsumenckich od kilku lat (wg. Euromonitor International, 2019 roku). Firmy otwarte i bacznie obserwujące trendy mogą wiele na tym zyskać. Ekocudowi wystawcy zmieniają swoje podejście do opakowań produktów, widać to też w social mediach i ich sposobie komunikacji. Wcześniej ważne było, aby kosmetyk był naturalny i ekologiczny, a teraz ważne jest również to, w jakim jest opakowaniu, jak został wytworzony i jak jest pokazywany odbiorcom. Wyraźnie widać, że konsument ma konkretne oczekiwania i zrównoważone marki zaczynają je brać pod uwagę w swoich strategiach.

Bardzo nas cieszy, że Ekocuda już 11-ty raz odbędą się w Warszawie. Ekocudowa społeczność stale rośnie. Obserwujemy to na naszym Instagramie i Facebooku, ale również po dużej frekwencji na targach stacjonarnych, jak i tych online. Na naszych targach wystawiają się polscy producenci, małe firmy, manufaktury, ale też duże firmy, które powstały jeszcze zanim pojawiły się Ekocuda. Podczas targów można poznać wystawców, porozmawiać z ekspertami i uzyskać całe mnóstwo informacji i przydatnej wiedzy. Bardzo istotne jest także to, że kosmetyki można przetestować – powąchać, sprawdzić konsystencje i zobaczyć, jak zachowują się na naszej skórze. – mówi Zuzanna Mierzejewska, Organizator i Prezes Zarządu Ekocuda sp. z o.o.

Ekocuda to nie tylko sezonowe targi, ale przede wszystkim edukacja i poszerzanie świadomości konsumentów. Na rynku nadal mamy do czynienia z "green washingiem", w drogeriach dostępna jest cała gama produktów reklamowanych jako kosmetyki naturalne, które w rzeczywistości odbiegają od tej kategorii. Na targach wszyscy wystawcy i ich produkty przechodzą weryfikację — wysyłają składy produktów, a specjaliści, w tym technolog, dokładnie je weryfikują, tak abyśmy zapewnić, że rzeczywiście konsumenci otrzymują kosmetyk naturalny i ekologiczny.

Ekocuda Warszawa odbędą się w dniach 22 – 23 kwietnia w Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa.

Odwiedzających zapraszamy w sobotę i w niedzielę w godzinach 11.00-18.00

Wstęp bezpłatny

Szczegóły i lista wystawców: https://ekocuda.com/targi/warszawa/

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Składniki nawilżające w kosmetykach – jak je rozpoznać?

Składniki nawilżające w kosmetykach – jak je rozpoznać?

Woda to źródło życia, która jest nam niezbędna do istnienia, tak samo nasza skóra potrzebuje nawilżenia, aby pięknie i młodo wyglądać. Wybierając kosmetyk do twarzy, sprawdź, czy zawiera jeden z…

Więcej
Must have na lato. Produkty, które powinny znaleźć się w torebce każdej kobiety

Must have na lato. Produkty, które powinny znaleźć się w torebce każdej kobiety

Przed nadejściem lata, marki kosmetyczne wprowadzają setki nowych produktów, które mają zachwycić i zdobyć Twoje serce. Wybranie odpowiedniego, przydatnego dla Ciebie produktu spośród tak ogromnego wyboru nie jest łatwe. Marka…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.