Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

Zdecydowanie mamy dla siebie coraz mniej czasu. Na odpoczynek, na własne przyjemności, na spokojny wieczór z książką. Szczególnie gorącym okresem w roku, w związku z przygotowaniami do świąt, jest grudzień. Aby przypomnieć sobie o tym, że czasem warto się zatrzymać, by złapać chwilę oddechu lub zanurzyć się w lekturę ulubionej książki zapraszamy do udziału w wyzwaniu urodowym Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne. Drugim tematem wyzwania jest wieczór z książką. Poznaj zalety czytania książek!

 

 

Każdego dnia pielęgnujemy ciało, ale czy potrafimy pielęgnować również duszę?

Poznaj niesamowite zalety czytania książek! Czytanie książek:

 • pozytywnie wpływa na pracę mózgu,
 • zwiększa zasób słownictwa,
 • poprawia pamięć,
 • pozwala zdobywać wiedzę,
 • ćwiczy umiejętności analitycznego myślenia,
 • poprawia skupienie i koncentrację,
 • uspokaja umysł,
 • poprawia umiejętność pisania,
 • pobudza wyobraźnię i kreatywność,
 • uczy empatii,
 • ułatwia zasypianie,
 • odpręża,
 • zmniejsza stres.

 

Już w wieku szkolnym uwielbiałam pochłaniać książki. Czytanie to dla mnie niesamowita możliwość odstresowania się, ale również sposób, by zgłębić wiedzę w różnych tematach. Najbardziej lubię poradniki! W grudniu 2019 mam do przeczytania co najmniej 3 książki, a są to:

 • "#Polish beauty. Przewodnik piękna dla Polek" Marta Krupińska
 • "Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery" Agata Ziemnicka Julien Sosso
 • "Diamenty Kobiecego Biznesu. Kobiety, które zmieniają świat" Ilona Adamska

 

Mój wieczór z książką to rytuał

Czytając książkę, lubię zaszyć się w cichym kącie mieszkania. Czasem jest to sypialnia, a innym razem wygodna kanapa w salonie. Robię pyszną, aromatyczną kawę lub herbatę, rozpalam świecę, otwieram książkę…. i odpływam w nieznany świat. Bardzo lubię też czytać przed snem – to zajęcie, które ułatwia zasypianie.

 

Czytanie książek odpręża i łagodzi stres

Przeprowadzone badania potwierdzają, że czytanie książek jest najlepszym sposobem na odprężenie i zmniejszenie poziomu stresu. Zdaniem psychologów wystarczy czytać książkę przez 6 minut, aby odwrócić uwagę od problemów i trudność oraz złagodzić napięcie mięśni i uregulować tętno. Bez względu na to, jak bardzo stresująca jest twoja praca, życie rodzinne lub inne sprawy codziennego życia, zapominasz o wszystkim, gdy zatracasz się w niezwykłej opowieści.

 

Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

 

A Ty jaką książkę przeczytałaś/eś lub zamierzasz przeczytać w grudniu 2019?

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Podsumowanie aktywności ambasadorek TrustedCosmetics.pl – lipiec 2020

Podsumowanie aktywności ambasadorek TrustedCosmetics.pl – lipiec 2020

Bardzo dziękujemy Ambasadorkom Kosmetycznym TrustedCosmetics.pl, za to, że są z nami i każdego dnia chętnie odwiedzają portal. Przygotowaliśmy kolejne upominki, by obsypać najaktywniejsze z nich. Do kogo tym razem wyślemy…

Więcej
Klub Ambasadorek TrustedCosmetics.pl zawiesza działalność do odwołania!

Klub Ambasadorek TrustedCosmetics.pl zawiesza działalność do odwołania!

Dużą popularnością cieszyła się nasza akcja pt. Klub Ambasadorek TrustedCosmetics.pl, w której można było otrzymywać kosmetyki za darmo co miesiąc! Jednak z dniem 1 sierpnia 2020 z przyczyn niezależnych od…

Więcej

22 odpowiedzi dla “Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

 1. Nadesłane przez: Joanna

  Ja aktualnie czytam książkę Magazyn.
  MAGAZYN – Przerażająco prawdziwa powieść o tym, co się dzieje, kiedy Wielki Biznes stosuje metody godne Wielkiego Brata. Oraz o tym, kto zapłaci za to najwyższą cenę.
  Paxton nigdy nie sądził, że będzie pracował dla Clouda, gigantycznej firmy technologicznej, która włada praktycznie całym rynkiem amerykańskim, oraz że przeprowadzi się do jednego z jej rozległych obiektów. Szczególnie, że życie w środowisku Clouda – z salami rozrywkowymi, otwartymi przestrzeniami biurowymi i w ogromnych magazynach – jest lepsze niż to, co pozostało na zewnątrz. To znacznie więcej, niż zapewnia ktokolwiek inny.
  Zinnie udało się przeniknąć w szeregi Clouda, gdzie pracuje pod przykrywką. Wiele ryzykuje, by wykraść najcenniejsze tajemnice firmy. Paxton ze swoim zwykłym życiem, małymi nadziejami i obawami może okazać się idealnym pionkiem w tej grze, jeśli tylko Zinnia będzie w stanie poświęcić go dla dobra sprawy. Gdy prawda o pobudkach firmy wychodzi na jaw, kobieta musi postawić wszystko na jedną kartę. To ryzykowne zagranie, które może kosztować życie. Wspólnymi siłami Zinnia i Paxton dowiedzą się, do czego Cloud może się posunąć.

  Jetem na piątym rozdziale i powiem, że jest moc.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.