Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

Zdecydowanie mamy dla siebie coraz mniej czasu. Na odpoczynek, na własne przyjemności, na spokojny wieczór z książką. Szczególnie gorącym okresem w roku, w związku z przygotowaniami do świąt, jest grudzień. Aby przypomnieć sobie o tym, że czasem warto się zatrzymać, by złapać chwilę oddechu lub zanurzyć się w lekturę ulubionej książki zapraszamy do udziału w wyzwaniu urodowym Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne. Drugim tematem wyzwania jest wieczór z książką. Poznaj zalety czytania książek!

 

 

Każdego dnia pielęgnujemy ciało, ale czy potrafimy pielęgnować również duszę?

Poznaj niesamowite zalety czytania książek! Czytanie książek:

 • pozytywnie wpływa na pracę mózgu,
 • zwiększa zasób słownictwa,
 • poprawia pamięć,
 • pozwala zdobywać wiedzę,
 • ćwiczy umiejętności analitycznego myślenia,
 • poprawia skupienie i koncentrację,
 • uspokaja umysł,
 • poprawia umiejętność pisania,
 • pobudza wyobraźnię i kreatywność,
 • uczy empatii,
 • ułatwia zasypianie,
 • odpręża,
 • zmniejsza stres.

 

Już w wieku szkolnym uwielbiałam pochłaniać książki. Czytanie to dla mnie niesamowita możliwość odstresowania się, ale również sposób, by zgłębić wiedzę w różnych tematach. Najbardziej lubię poradniki! W grudniu 2019 mam do przeczytania co najmniej 3 książki, a są to:

 • "#Polish beauty. Przewodnik piękna dla Polek" Marta Krupińska
 • "Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery" Agata Ziemnicka Julien Sosso
 • "Diamenty Kobiecego Biznesu. Kobiety, które zmieniają świat" Ilona Adamska

 

Mój wieczór z książką to rytuał

Czytając książkę, lubię zaszyć się w cichym kącie mieszkania. Czasem jest to sypialnia, a innym razem wygodna kanapa w salonie. Robię pyszną, aromatyczną kawę lub herbatę, rozpalam świecę, otwieram książkę…. i odpływam w nieznany świat. Bardzo lubię też czytać przed snem – to zajęcie, które ułatwia zasypianie.

 

Czytanie książek odpręża i łagodzi stres

Przeprowadzone badania potwierdzają, że czytanie książek jest najlepszym sposobem na odprężenie i zmniejszenie poziomu stresu. Zdaniem psychologów wystarczy czytać książkę przez 6 minut, aby odwrócić uwagę od problemów i trudność oraz złagodzić napięcie mięśni i uregulować tętno. Bez względu na to, jak bardzo stresująca jest twoja praca, życie rodzinne lub inne sprawy codziennego życia, zapominasz o wszystkim, gdy zatracasz się w niezwykłej opowieści.

 

Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

 

A Ty jaką książkę przeczytałaś/eś lub zamierzasz przeczytać w grudniu 2019?

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Rozdajemy kolejne upominki Podsumowanie aktywności ambasadorek TrustedCosmetics.pl – lipiec 2020

Podsumowanie aktywności ambasadorek TrustedCosmetics.pl – lipiec 2020

Bardzo dziękujemy Ambasadorkom Kosmetycznym TrustedCosmetics.pl, za to, że są z nami i każdego dnia chętnie odwiedzają portal. Przygotowaliśmy kolejne upominki, by obsypać najaktywniejsze z nich. Do kogo tym razem wyślemy…

Więcej
Klub Ambasadorek zawiesza działalność do odwołania! Klub Ambasadorek TrustedCosmetics.pl zawiesza działalność do odwołania!

Klub Ambasadorek TrustedCosmetics.pl zawiesza działalność do odwołania!

Dużą popularnością cieszyła się nasza akcja pt. Klub Ambasadorek TrustedCosmetics.pl, w której można było otrzymywać kosmetyki za darmo co miesiąc! Jednak z dniem 1 sierpnia 2020 z przyczyn niezależnych od…

Więcej

22 odpowiedzi dla “Wieczór z książką. Beauty Challenge! Grudniowe Rytuały Pielęgnacyjne

 1. Nadesłane przez: Joanna

  Ja aktualnie czytam książkę Magazyn.
  MAGAZYN – Przerażająco prawdziwa powieść o tym, co się dzieje, kiedy Wielki Biznes stosuje metody godne Wielkiego Brata. Oraz o tym, kto zapłaci za to najwyższą cenę.
  Paxton nigdy nie sądził, że będzie pracował dla Clouda, gigantycznej firmy technologicznej, która włada praktycznie całym rynkiem amerykańskim, oraz że przeprowadzi się do jednego z jej rozległych obiektów. Szczególnie, że życie w środowisku Clouda – z salami rozrywkowymi, otwartymi przestrzeniami biurowymi i w ogromnych magazynach – jest lepsze niż to, co pozostało na zewnątrz. To znacznie więcej, niż zapewnia ktokolwiek inny.
  Zinnie udało się przeniknąć w szeregi Clouda, gdzie pracuje pod przykrywką. Wiele ryzykuje, by wykraść najcenniejsze tajemnice firmy. Paxton ze swoim zwykłym życiem, małymi nadziejami i obawami może okazać się idealnym pionkiem w tej grze, jeśli tylko Zinnia będzie w stanie poświęcić go dla dobra sprawy. Gdy prawda o pobudkach firmy wychodzi na jaw, kobieta musi postawić wszystko na jedną kartę. To ryzykowne zagranie, które może kosztować życie. Wspólnymi siłami Zinnia i Paxton dowiedzą się, do czego Cloud może się posunąć.

  Jetem na piątym rozdziale i powiem, że jest moc.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.