Walka z menopauzą

Walka z menopauzą

Menopauza, wbrew temu, o czym można usłyszeć w wielu mediach, nie jest chorobą, ale pewnym etapem w życiu kobiety. Nie można jej uniknąć, a ingerowanie w tempo zmian, jakie zachodzą w kobiecym organizmie, może przynieść skutki odwrotne od oczekiwanych, stanowiąc poważne zagrożenie.

 

Oczywiście, nie oznacza to, że musimy godzić się z jej negatywnym wpływem na codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Co więcej, możemy walczyć z menopauzą, odwołując się do tych możliwości, jakie stwarza nam medycyna naturalna.

 

Wsparcie ze strony soi

Soja cieszy się ostatnio dużym powodzeniem przede wszystkim dlatego, że zapewnia naszemu organizmowi dostęp do relatywnie łatwo przyswajalnego białka. Warto jednak sięgać po nią także w czasie klimakterium. W jej skład wchodzą między innymi fitoestrogeny i to właśnie one oddają kobietom w okresie przekwitania nieocenione usługi. Pozytywny wpływ fitoestrogenów na kobiecy organizm tłumaczy się przede wszystkim ich podobieństwem do estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Regularne przyjmowanie suplementów z soją oraz samo jej spożywanie przyczynia się więc do tego, że uderzenia gorąca stają się mniejszym problemem, a sama skóra znacznie mniej się poci. Soja pomaga też w regulacji snu, a właśnie bezsenność, pojawiająca się w czasie menopauzy, potrafi mieć niekorzystny wpływ nie tylko na kobiecy wygląd, ale i na samopoczucie.

 

Indiańska pomoc – pluskwica groniasta

Czasem musimy sięgnąć po zdobycze medycyny naturalnej z innych części świata, aby poradzić sobie z naszymi problemami. W przypadku menopauzy takim egzotycznym, a jednocześnie wyjątkowo skutecznym wsparciem, może się okazać pluskwica groniasta pochodząca z Ameryki Północnej i z powodzeniem stosowana przez pierwszych mieszkańców tych ziem – Indian. Pluskwica, dzięki zawartym w niej związkom, wpływa na poziom estrogenów, regulując go. Nie tylko poprawia więc samopoczucie, ale również eliminuje typowe objawy fizyczne kojarzone z menopauzą takie, jak choćby uderzenia gorąca.

 

Czerwona koniczyna – skuteczność potwierdzona latami praktyk

Nie trzeba wcale uciekać się do egzotycznych roślin, aby uporać się z problemami ze zdrowiem. Również w naszym kraju można przecież spotkać czerwoną koniczynę. O jej skuteczności w walce z objawami menopauzy od lat informuje nas medycyna ludowa. Czerwona koniczyna jest lekiem moczopędnym i ułatwiającym wykrztuszanie, to jednak wpływ na eliminowanie objawów menopauzy przyczynił się do tego, że dziś cieszy się tak dużą popularnością. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy przygotowywały napary z czerwonej koniczyny samodzielnie. Z pewnością znajdziemy ją też w sklepach zielarskich.

 

 

Menopauza nie jest łatwym okresem w życiu kobiety i należy liczyć się z tym, że pewne jej objawy staną się czymś oczywistym. Jeśli jednak odpowiednio się do niej przygotujemy i będziemy wiedziały, jak reagować. Wówczas przekwitanie nie wpłynie niekorzystnie ani na nasze życie zawodowe, ani na relacje z najbliższymi. Zioła mogą być więc naszymi największymi sojusznikami.

 

Artykuł został przygotowany przez sklep www.herbavit.com.pl specjalizujący się w medycynie naturalnej.

ruchu

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Woda dla urody Zalety picia wody dla urody

Zalety picia wody dla urody

Woda to napój życia. Nasz organizm składa się z tego pierwiastka aż w 90%. Niestety wielu z nas zapomina o odpowiednim nawodnieniu organizmu i często całkowicie zaburza swój metabolizm, przyczyniając…

Więcej
Dołączysz do Akcji detoksykacji? Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Nasze ciało, skóra i umysł nie tylko po zimie, potrzebują regularnego oczyszczania. Dlatego dziś chcę Was zaprosić do udziału w nowym projekcie. Nazwałam go "Akcja detoksykacja dla skóry, ciała i…

Więcej

4 komentarze na temat “Walka z menopauzą

  1. Można sobie reklamować wszelkie suplementy z pluskwicą, koniczyną czy soją. Faktem jest, że to g… daje. Walczę z menopauzą i wypróbowałam już wszelkie "przeboje rynkowe". To wyrzucanie pieniędzy. Tak samo powie każdy szanujący się lekarz. Można zmienić dietę, można włączyć więcej aktywności fizycznej do codziennego życia. Ale żaden suplement nie zniweluje ani uderzeń gorąca, ani zlewnych potów, ani nastrojów depresyjnych. Mam tez 2 koleżanki w okresie menopauzy. Po kilku opakowaniach koniczyny i pluskwicy dały spokój z wyrzucaniem pieniędzy i przeszły na HTZ. Dopiero teraz dobrze się czują. Ja zrobię to niebawem.
    Na zmniejszenie efektów silnego pocenia się pomaga picie naparów z szałwi. I to nie tylko w okresie menopauzy. Skuteczność suplementów na menopauzę to w 80% marketing, a w 20% fakty i badania.
    Na marginesie – w treści wkradł się błąd. Nie ma "czarnej koniczyny"… 🙂

  2. W mojej rodzinie kobiety łagodnie przechodzą menopauza. Nie stosowały żadnych suplementów diety. Ale znam Panie które bardzo źle znosił ten etap życia. Moja teściowa przechodzi menopauze i bardzo źle to znosi. Piję różne herbatki ziołowe i łyka supkematy diety aby tylko sobie ulżyć. Ale każda kobieta inna. Ciekawe jak js sama będę przechodzić ten stan przekwitanua, ale do tego mi jeszcze bardzo daleko 😄


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.