Szmaragdowe Żuki – botaniczna pielęgnacja oparta na rodzimych kwiatach i ziołach

Szmaragdowe Żuki – botaniczna pielęgnacja oparta na rodzimych kwiatach i ziołach

Rosnąca świadomość ludzi w zakresie żywienia przyczyniła się do zwiększenia podaży ekologicznych, bezpiecznych i nieprzetworzonych produktów. Przyniosła także nowy trend – slow food, czyli nacisk na produkty lokalne i sezonowe, na współpracę z rodzimymi producentami.

 

Za świadomością konsumentów z branży spożywczej szczęśliwie podąża świadomość konsumentów branży kosmetycznej. Na rynku coraz więcej produktów naturalnych, pozbawionych szkodliwych substancji syntetycznych.

 

Kosmetyki slow

Twórcy marki Szmaragdowe Żuki poszli dalej. Stworzyli botaniczne kosmetyki slow. Głęboko wierzą, że przywykliśmy do tego, co bliskie. A to, co bliskie, mocniej na nas działa. W tym, co obok, jest więcej zrozumiałej dla nas energii, prawdy świata. Zatem, kiedy potrzeba nam czegoś — szukamy tego w pobliżu. Podążając za tym przekonaniem, a jednocześnie chcąc przekonać do niego innych, składniki do kosmetyków marki Szmaragdowe Żuki pozyskiwane są z tego, co rośnie tuż, obok, na łące, w lesie, w ogrodzie, w wodzie — bo do tego właśnie żyjąc tutaj, przywykliśmy.

Marka stara się wspierać lokalnych producentów i dostawców surowców ekologicznych, pozyskując od nich restrykcyjnie wyselekcjonowane składniki.

 

Świeże napary roślinne podnoszą efektywność działania kremów

Szmaragdowe Żuki szanują daną nam i otaczającą nas przyrodę. Pozwalają jej działać. Nie zabijają cudownych właściwości ziół, kwiatów i drzew, które zbierają i których używają. Nie łączą ich z żadną syntetyczną chemią. Wyeliminowali wszelkie ciężkie konserwanty, parabeny, glikole, silikony, parafiny i inne pochodne ropy naftowej. W najdelikatniejszy sposób wydobywają lecznicze i pielęgnacyjne właściwości i chronią je przed zniszczeniem.
Jako jedni z pierwszych świadomie zrezygnowali z wody w produkcji kremów, zastępując ją świeżymi naparami roślinnymi.

Twórcy marki Szmaragdowe Żuki pragną, aby ich produkty działały, a nie pozostawały jedynie przyjemnym mazidłem. Stąd potęgują ich działanie, a nie rozwadniają. Nigdy nie stosują rafinowanych olejów. Wszystkie są świeże, zimnotłoczone i nierafinowane. Dbając o świeżość produktów, przypisują im niedługie terminy przydatności.

I zapach. Zapach ma znaczenie. Nie tylko przynosi przyjemność. Ma działanie terapeutyczne. Stąd w recepturach znaleźć można najwyższej jakości naturalne olejki eteryczne, esencje roślinne, dobrane aromaterapeutycznie do danego rodzaju cery .A wszystko to zamknięto w ciemnym, biofotonicznym, przedłużającym trwałość zawartości szkle.

 

Przywracają miastom naturę

Poszukując tego, co lokalne, marka Szmaragdowe Żuki nie rezygnuje jednak przecież z tego, co piękne. Aby być naturalnym i lokalnym nie trzeba odwoływać się do opowieści o "wsi spokojnej, wsi wesołej" wraz z idącą za tą opowieścią siermiężną scenografią. Można (i tak właśnie robią twórcy marki Szmaragdowe Żuki!) pomyśleć także o mieście z jego inną estetyką i inną przestrzenią. Wnosić do miast to, co miasta dawno zatraciły – kontakt z naturą; naturą pierwotną, czystą, prawdziwą i żywą przede wszystkim. Tą, która od zawsze stanowi nieodłączny element nie tylko naszego otoczenia, ale i naszego życia. Jednocześnie tą, o której w szalonym pędzie dzisiejszych czasów zdarza nam się zapominać, którą bagatelizujemy, której nie doceniamy.

 

Dbając o siebie, nie zapominajmy dbać o środowisko

Szanując rośliny, z których marka Szmaragdowe Żuki pozyskuje cenne esencje, jednocześnie troskliwie dba o świat, w jakim wyrastają. Nie wytwarza zbędnych odpadów. Kosmetyki pakowane są w szklane, podlegające zwrotowi opakowania. Niezbędne elementy plastikowe zostają odpowiednio zutylizować. Marka nie używa dodatkowych pudełek ani folii opakowaniowych. Dostarcza zamówione produkty w opakowaniach biodegradowalnych, wypełnionych ekologicznymi skrobiowymi piankami, zaklejone papierową taśmą na ekologicznym, bezpiecznym kleju.

 

Kosmetyki Szmaragdowe Żuki to hołd składany przyrodzie. To także ukłon w stronę ludzi świadomych i wymagających.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

5 Diament Beauty 2019 Koncept Franczyzowy Drogerie Jasmin nagrodzony Diamentem Beauty 2019

Koncept Franczyzowy Drogerie Jasmin nagrodzony Diamentem Beauty 2019

Jest wiele drogerii i perfumerii, które odwiedzamy każdego dnia. Są też sklepy kosmetyczne z wypełnione rokującymi markami kosmetycznymi z Europy i innych kontynentów. To właśnie przedstawicielem takich, wyróżniających się na…

Więcej
3 Diament Beauty 2019 Firma Indigo Nails Lab nagrodzona Diamentem Beauty 2019!

Firma Indigo Nails Lab nagrodzona Diamentem Beauty 2019!

Trzeci Diament Beauty 2019 trafia do firmy Indigo Nails Lab. Dlaczego postanowiliśmy nagrodzić tę polską firmę z branży kosmetyki profesjonalnej? Poznaj bliżej firmę Indigo. A może już używałaś preparatów marki…

Więcej

7 komentarzy na temat “Szmaragdowe Żuki – botaniczna pielęgnacja oparta na rodzimych kwiatach i ziołach

  1. Wspaniale że ktoś kto kocha kosmetyki całym sercem tworzy je z serca. Uwielbiam kosmetyki o naturalnych składach

  2. Przede wszystkim to brawo za nazwę bo jest naprawdę świetna !
    Widać, że marka sensownie podchodzi do swoich działaś i świetnie wbiła się w nurt obecnych zero waste, slow i minimalizmu 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.