Świadome konsumentki wybierają kosmetyki naturalne – rozmowa z marką Koi Cosmetics

Świadome konsumentki wybierają kosmetyki naturalne – rozmowa z marką Koi Cosmetics

Koi Cosmetics to polska rodzinna manufaktura kosmetyczna, która tworzy wysokiej jakości preparaty do codziennej pielęgnacji skóry. Marka Koi wyróżnia się skoncentrowaną dawką składników aktywnych w swoich kosmetykach, co wpływa na ich rezultaty pielęgnacyjne. Poszukujesz bezpiecznych oraz przyjaznych dla skóry kosmetyków? Poznaj bliżej polską markę Koi Cosmetics.

 

 

Renata Zielezińska: W jakim kierunku podąża rynek kosmetyków w Polsce?

Koi Cosmetics: Z pewnością obecne klientki są bardzo świadome. Niegdyś zalane falą kosmetyków tanich, o składach bardzo wątpliwych i również nie najlepszym działaniu. Teraz zwróciły się w kierunku kosmetyków naturalnych. W tym też kierunku podąża świat kosmetyczny. To produkty nie tylko o dosyć krótkiej liście składników w recepturach INCI, ale również takie, których składniki są dobrane w bardzo celowy i przemyślany sposób. Mają działać w określonym celu i osiągać pożądany efekt! To, kosmetyki bez zbędnych substancji zapychających. Bardzo poważne podchodzenie do tematu świadomej pielęgnacji narzuca producentom kosmetyków (takim jak Koi) wybór najlepszych składników aktywnych oraz ich idealnych nośników i łatwości zastosowania. Kolejną sprawą jest stosowanie tylko konserwantów z grup dopuszczonych dla kosmetyków naturalnych. Dla nas dodatkowo był to wybór szklanych opakowań i rezygnacja pakowania ich w dodatkowe kartoniki.

 

Renata Zielezińska: Jakich kosmetyków poszukują klienci marki Koi i czym się kierują?

Koi Cosmetics: Myślę, że nasze klientki bardzo świadomie wybierają kosmetyki Koi! Przede wszystkim kierują się dobrymi składami. A po pierwszym użyciu naszego produktu wracają po więcej. Zauważamy, że poszukują dobrych preparatów nawilżających. One już wiedzą, że tylko dobrze nawilżona skóra może wchłonąć aktywne składniki z kremu. Skóra przesuszona nie skorzysta z dobrodziejstwa dobrego kremu, bo ma małą moc przeniesienia najlepszych nawet składników w jej głębsze partie. Nasze klientki często się z nami kontaktują, tak by wybrać najlepszy dla siebie preparat. Bardzo dużo pytań zadają na targach i podczas odbioru zamówień. Ich wiedza czasami jest zaskakująca.

 

Renata Zielezińska: Jaka jest historia powstania marki Koi Cosmetics?

Koi Cosmetics: Najpierw pojawił się problem z cerą. Była sucha, szara i wyglądała na zmęczoną. Ratowałam się wieloma kremami dostępnymi na rynku. Wiele z nich było baaaardzo drogich. Niestety, pomimo ceny nie radziły sobie z problemem. Ponieważ skończyłam wydział chemii przemysłowej, zaczęłam analizować ich składy i szukać najlepszych składników! Dopiero wgryzając się w temat substancji nawilżających, ograniczających parowanie wody i aktywnych składników odżywczych – zobaczyłam, że mogę spróbować zrobić taki preparat dla siebie. Był to krem z kwasem alfa- liponowym. Działał świetnie i wreszcie przynosił ulgę suchej skórze. Okazało się, że wiele moich koleżanek ma podobne odczucia. Więc coraz śmielej robiłam kremy również dla nich.

Prawdziwym przełomem było, gdy o kremy zaczęły też pytać koleżanki moich dorosłych córek. Grono stale się powiększało, a dopracowane kosmetyki były jeszcze lepsze! To wystarczyło, by przekonać do nich naprawdę dużą rzeszę osób! Dołączyła do mnie córka po urlopie macierzyńskim i zajęła się stroną wizualną kosmetyków, strony internetowej oraz mediami społecznościowymi. Potem zaczęła ze mną pracować także i młodsza córka, która zajęła się stroną marketingową. Ja cały czas śledzę najnowsze dostępne składniki i zajmuję się opracowywaniem składów nowych produktów. W tej chwili Koi, to firma rodzinna, w którą angażujemy się wszyscy.

 

koi cosmetics polskie naturalne kosmetyki ekologiczne

 

Renata Zielezińska: Jakie produkty znajdziemy w ofercie marki Koi?

Koi Cosmetics: Płyn micelarny Koi Cosmetics to unikalny płyn do zmywania makijażu i oczyszczania skóry! Dlaczego? Ponieważ zawiera naturalne micele, które uaktywniają się dopiero na powierzchni skóry. Nie są one wprowadzane z zewnątrz, stąd nie ma konieczności zmywania twarzy dodatkowo wodą. Do tego płyn świetnie zmywa nawet najcięższy makijaż i pozostawia skórę idealnie czystą!

Eliksir Koi Cosmetics to silnie skoncentrowana esencja do zadań specjalnych, czyli do bardzo silnego nawilżenia. Ma lekką, żelową strukturę, szybko się wchłania i zawiera wysokie stężenia kwasu hialuronowego, komórki macierzyste z Neroli oraz kompleks peptydowy. To sprawia, że eliksir potrafi poprawić nawilżenie skóry aż o 80%!

Serum Koi Cosmetics to mocno skoncentrowany kosmetyk o podwójnej sile działania. Bomba witamin, głównie witamina C – pochodzi ze śliwki kakadu. Jest owocem o najwyższej zawartości tej witaminy na ziemi. Faza wodna zawiera dużą dawkę kwasów hialuronowych, o różnych wielkościach cząsteczek, co powoduje bardzo silne nawilżenie skóry. Serum można też stosować na twarz, dekolt, szyję i dłonie. Skóra jest silnie dotleniona, ujędrniona i ma piękny koloryt.

Krem nawilżająco-wygładzający Koi Cosmetics o bardzo bogatym składzie, z dużą dawką kwasu hialuronowego. Idealnie nawilża i odżywia zmęczoną skórę. Bardzo szybko się wchłania, idealny pod makijaż.

Krem pod oczy Koi Cosmetics – ma w nazwie słowo "aktywny", bo zawiera tzw. roślinny czynnik wzrostu, który bardzo aktywnie uczestniczy w wymianie komórek na nowe. Ponieważ skóra pod oczami nie ma warstwy tłuszczowej, wiec nie musimy jej dostarczać olejowych składników. Trzeba zaś dbać, by komórki podlegały szybkiej wymianie, bo w ciągu doby okolice oczu wykonują koło 17 tys. mimowolnych ruchów. To sprzyja powstawaniu zmarszczek. Dzięki zastosowaniu kremu pod oczy Koi zmniejszają się cienie, obrzęki i zmarszczki.

Maska Koi Cosmetics – jej najważniejszym składnikiem są probiotyki, które osiągają swoją aktywność dopiero w zetknięciu ze skórą. One wspomagają środowisko do wytworzenia pozytywnych bakterii, które przeciwdziałają stanom zapalnym i innym problemom skóry. Maska ma bardzo bogaty skład, dlatego trzeba dopasować jej stosowanie do aktualnych potrzeb skóry. Potrafi uratować każdą suchą skórę!

Peeling Koi Cosmetics to drobnoziarnisty, wręcz pudrowy kosmetyk, który idealnie oczyszcza każdą skórę z zanieczyszczeń mechanicznych. Warto taki zabieg robić kilka razy w tygodniu, by skóra odzyskała świeży, młody wygląd.

 

Renata Zielezińska: Czym kosmetyki Koi różnią się od innych marek kosmetyków dostępnych w sprzedaży?

Koi Cosmetics: Głównie tym, że od samego początku postawiłyśmy na maksymalne stężenia składników aktywnych. To powoduje, że one naprawdę działają, a nie tylko sprawiają wrażenie działania. Przy ich produkcji współpracujemy z firmą, która ma dostęp do najnowocześniejszych technologii. Dlatego wiemy, że nasze kosmetyki mogą śmiało konkurować z innymi światowymi markami.

Duży nacisk kładziemy na ich naturalność oraz wytwarzane zgodnie z ekologicznymi procedurami. Z ogromną dbałością wybieramy składniki tylko ze sprawdzonych upraw. Dla ochrony środowiska nasze cuda zamykamy tylko w szklanych słoiczkach. Nie dodajemy zbędnych kartoników. Wszystkie opisy zamieszczamy na etykiecie. A kosmetyki Koi Cosmetics na żadnym etapie nie są testowane na zwierzętach. Ponieważ jesteśmy rodzinną, niewielką firmą, dla nas jakość naszych produktów jest na pierwszym miejscu! Zdajemy sobie sprawę, że rynek kosmetyków jest bardzo szeroki, a my chcemy, aby klientki wracały właśnie do nas po najwyższą jakość!

Dla nas najważniejszy jest dobry produkt, idealnie odpowiadający na oczekiwania klienta. Również na etapie pakowania jesteśmy nastawieni na działanie bardzo proekologiczne, służące naszej planecie. Wykorzystujemy każdy skrawek kartonu, który do nas przychodzi, aby nim zabezpieczać paczki dla naszych klientów. Być może nie oszałamiają one wyglądem, ale są super ekologiczne.

Dziewczyny, które pakują, często dodają w gratisie wierszyki! Wiemy, że jest to miłe dla naszych klientek i pewnie też wyróżnia naszą markę spośród innych.

 

Renata Zielezińska: A co z recepturami kosmetyków Koi? Co w nich znajdziemy?

Koi Cosmetics: We wszystkich produktach Koi wychodzimy od roli, jaką ma spełnić kosmetyk. Od tego zaczynamy myślenie o każdym produkcie. Gdy mamy sprecyzowane jego funkcje, zaczynamy dobierać składniki, które to działanie umożliwią. W zasadzie spektrum mamy nieograniczone. Jedynie dostosowujemy je potem pod względem technologicznym.

Trzeba podkreślić, że polskie kosmetyki mają bardzo dobrą renomę na rynkach światowych i nie odbiegają od tych produkowanych przez znane marki. W naszych kosmetykach wykorzystujemy najlepsze kompleksy nawilżające. Dbamy o trwałość ekstraktów i pozyskiwanych witamin. Te składniki nie są tanie. Ale mają najwyższą jakość, o którą bardzo zabiegamy. Często robimy kilkanaście receptur jednego kosmetyku i dopiero wybieramy najlepszy!

Zasadniczo w kosmetykach Koi znajdują się: witaminy w najtrwalszej olejowej postaci, NNKT pochodzące z najlepszych olejów, ekstrakty roślinne z szałwii hiszpańskiej, lukrecji, śliwki kakadu, aloesu i bardzo wielu innych ciekawych roślin. Mamy kwas hialuronowy o różnych wielkościach cząsteczek, kompleksy peptydowe, skwalan – jako naturalny silikon, roślinny czynnik wzrostu.

 

Renata Zielezińska: Komu dedykowane są kosmetyki Koi?

Koi Cosmetics: Dedykujemy nasze kosmetyki świadomym konsumentom, którzy dążą do pełnej, naturalnej pielęgnacji. Tym, dla których troska o skórę i jej potrzeby jest bardzo ważna. To kosmetyki dla osób, które widzą zależność między dobrym kosmetykiem i jego efektami.

Staramy się też edukować naszych klientów, pisząc o składnikach, ich wpływie na skórę i roli, jaką odgrywają w świadomej pielęgnacji. Chcemy docierać do tych, dla których nie jest obojętne, jakim kremem się posmarują.

 

Renata Zielezińska: Jakie rezultaty pielęgnacyjne zapewniają polskie kosmetyki Koi Cosmetics?

Koi Cosmetics: O tym najlepiej informują nas nasi klienci, którzy wracają po sprawdzone kosmetyki i czekają na nowości. Wiemy, że serum Koi Cosmetics jest jednym z najlepiej sprzedających się tego typu kosmetyków w kraju. Ma swoich wielkich fanów, którzy już wpadli niemalże w nałóg jego używania. Daje niesamowite rezultaty, łącznie z naprawą uszkodzonej skóry i normalizacją skóry tłustej.

Nie mniejsze zasięgi odbiorców ma krem pod oczy Koi Cosmetics, który jest hipoalergiczny, idealnie napina skórę pod oczami, niweluje cienie i zadowala nawet największych alergików.

Również krem nawilżająco-wygładzający Koi Cosmetics jest często kupowanym kosmetykiem. Daje niesamowite rezultaty: świetnie nawilża, delikatnie odżywia i szybko się wchłania, co ma duże znaczenie przed aplikacją makijażu. Troszkę niedocenionym produktem jest eliksir Koi Cosmetics, ale gdy klient już go zastosuje, od razu zauważa efekty. Nie ma chyba lepiej nawilżającego produktu!

Nowością ostatnich miesięcy jest naturalny płyn micelarny Koi Cosmetics, a konsumentki już donoszą, że precyzyjnie zmywa makijaż i dodatkowo nawilża skórę. Nie zawiera alkoholu i po zastosowaniu cera jest delikatna i elastyczna. Uzupełnił on świetnie całą gamę naszych kosmetyków i już widać, że może stać się absolutnym hitem.
I jeszcze kilka słów o nieocenionym duecie: pudrowym, delikatnym peelingu Koi Cosmetics, który idealnie i dogłębnie oczyszcza skórę oraz masce z probiotykiem Koi Cosmetics. Ponieważ jest bardzo bogata w składniki odżywcze, należy jej używanie dostosować do potrzeb skóry. Jedno jest pewne: stanowi ratunek dla suchej skóry!

 

koi cosmetics polskie naturalne kosmetyki ekologiczne

 

Renata Zielezińska: W dzisiejszych czasach borykamy się z wieloma problemami skórnymi takimi jak łuszczyca, trądzik różowaty, łupież czy alergie. Czy konsumenci z takimi problemami skórnymi znajdą odpowiednie kosmetyki, które ukoją ich problemy skórne, w ofercie Koi Cosmetics?

Koi Cosmetics: Jesteśmy na etapie tworzenia kremu do cery wrażliwej z niedoskonałościami. Pierwsze doświadczenia są bardzo obiecujące! Wydaje się, że właśnie ten krem może być odpowiedzią na duże problemy skóry. Zadaniem pozostałych kosmetyków, znajdujących się w naszej ofercie jest kojenie skóry, a dobrze dobrane pod kątem jej wymagań i potrzeb potrafią dać oczekiwane efekty. Zawsze w razie wątpliwości, który z nich wybrać – prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zawsze chętnie doradzimy co wybrać.

 

Renata Zielezińska: Czy dla marki Koi Cosmetics, oprócz tworzenia wysokiej jakości kosmetyków naturalnych, ważne jest również środowisko naturalne?

Koi Cosmetics: Ostatni rok przyniósł dużą świadomość społeczną na temat ochrony środowiska. A my od zawsze robimy kremy w szklanych słoiczkach, nie dodajemy kartoników, do pakowania używamy ścinków i naturalnych wypełniaczy (skropak), kartonu, stempli. Wszystkie kosmetyki są naturalne i na żadnym etapie nie są testowane na zwierzętach! Nie zawierają parabenów, silikonów, siarczanów, olejów mineralnych, barwników, formaldehydu, rtęci, oksybenzonu. W ostatnim czasie mniej produkujemy odpadów, bo wykorzystujemy prawie wszystko.

Segregujemy nasze śmieci w sześciu kartonach, tak by najlepiej wykorzystać każdy z nich. Dużym wsparciem w zakresie postępowania proekologicznego było zaangażowanie jednej z naszych dziewczyn! To dzięki jej postawie narzucamy sobie wewnętrznie reżim opakowaniowy. Przy tak wielu paczkach, myślimy, że w dobry sposób przyczyniamy się do poprawy życia na ziemi.

 

Renata Zielezińska: Który z kosmetyków w ofercie Koi Cosmetics jest bestsellerem i dlaczego?

Koi Cosmetics: Głównym produktem, który sprzedaje się najlepiej, jest serum dwufazowe! Zachwyca klientki tym, że daje szybkie i niesamowite efekty: skóra jest odżywiona, pełna blasku, zregenerowana oraz wolna od podrażnień Do tego kosmetyk wnika bardzo głęboko i efekty utrzymują się naprawdę długo! Również aktywny krem pod oczy jest bardzo chętnie kupowany. Jest lekki, nie uczula, co dla wielu kobiet ma ogromne znaczenie i przede wszystkim wygładza skórę pod oczami. Najczęściej klienci sięgają po krem nawilżająco-wygładzający Koi Cosmetics, który świetnie odżywia i odbudowuje skórę. Jest delikatny, choć działa silnie w głębszych warstwach skóry. Daje idealne nawilżenie na cały dzień!

 

Renata Zielezińska: Czym kosmetyki w ofercie sklepu Koi Cosmetics wyróżniają się pośród innych kosmetyków do pielęgnacji, które stoją na półkach sklepów i drogerii?

Koi Cosmetics: Myślę, że efekty, które dają nasze kosmetyki, są naprawdę niecodzienne! Wiele osób pisze i mówi nam o ich wspaniałym działaniu! Tylko dlatego sprzedają się tak dobrze. Mamy tak wielu powracających klientów, dla których nieoceniona jest jakość naszych kosmetyków. To dzięki nim pracujemy nad nowymi produktami, ale zawsze z najlepszymi składami. Ogromne znaczenie ma dobór składników i ich wysokie stężenia!

 

Renata Zielezińska: Czego możemy życzyć marce Koi Cosmetics na kolejne lata działalności?

Koi Cosmetics: W obecnym czasie, życzymy sobie, by powróciły czasy dbania o swoją skórę. By nasi świadomi klienci, bo przecież również Panowie doceniają efekty stosowania kosmetyków Koi! Byśmy nie musieli wybierać tylko masowych i wątpliwych jakościowo produktów. A dla firmy, byśmy mogli już w pełni realizować pomysły na nowe i nowatorskie kosmetyki, a także mieli nadal wpływ na dobrą jakość.

 

koi cosmetics polskie naturalne kosmetyki ekologiczne

 

Renata Zielezińska: Oczywiście tego życzymy i trzymamy kciuki za markę Koi Cosmetics. Ciekawi mnie jeszcze co sprawia, że tak chętnie uczestniczą Państwo w Targach Kosmetyków Naturalnych Ekocuda?

Koi Cosmetics: Uczestnictwo w Ekocudach jest dla nas naturalne: robimy przecież kosmetyki naturalne! Poza tym spotykamy się z naszymi klientami, wymieniamy z nimi opinie! Staramy się być z nimi w dobrym kontakcie.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

French Beauty Days – francuskie marki kosmetyczne poszukują dystrybutorów w Polsce!

French Beauty Days – francuskie marki kosmetyczne poszukują dystrybutorów w Polsce!

We wtorek 26 września 2023 w Ambasadzie Francji odbędą się spotkania biznesowe "French Beauty Days" pomiędzy francuskimi producentami kosmetyków oraz polskimi importerami i dystrybutorami. To idealne wydarzenie dla przedstawicieli branży…

Więcej
Dlaczego warto kupować kosmetyki premium ze sklepu Lemone?

Dlaczego warto kupować kosmetyki premium ze sklepu Lemone?

Ludzie coraz częściej szukają udogodnień, które zaoszczędzą ich czas, pieniądze i energię. Sklepy internetowe, w tym sklepy z kosmetykami online, wychodzą im naprzeciw, oferując wiele produktów dostępnych bez ruszania się…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.