Sucha skóra stóp

Sucha skóra stóp

Sucha skóra stóp jest dosyć często występującym problemem. Dlaczego skóra stóp ma tendencję do wysychania? Po pierwsze dlatego, że na stopach opiera się ciężar całego ciała, a ciśnienie, jakie jest wywierane na ich skórę, powoduje, że staje się ona sucha. Po drugie stopy po prostu się pocą i w ten sposób tracą wilgoć. Co można zrobić, żeby skutecznie walczyć z tym problemem?

 

Profilaktyka dla pięknych stóp

Po pierwsze warto pić dużo wody. Jest to zwyczaj, który działa dobrze na cały organizm, w tym także na stopy. Skóra lubi także dopływ powietrza. Niestety przez większość czasu nie ma do niego dostępu – w końcu zazwyczaj nosimy skarpety lub rajstopy oraz buty. Dlatego, jeżeli to tylko możliwe, należy chodzić boso.

Bardzo ważny jest regularny wysiłek fizyczny, bo suchość skóry stóp może być powodowana słabym krążeniem. Ćwiczenia powodujące wzmożoną pracę układu sercowo-naczyniowego i w efekcie jego wzmocnienie mogą okazać się doskonałym antidotum na problemy skórne.

Warto także przyłożyć się do codziennej pielęgnacji. Do mycia nóg należy używać łagodnych środków, niezawierających substancji powodujących wysuszania, a woda używana do mycia nie powinna być zbyt gorąca. Można używać specjalnych peelingów do stóp, które pomagają w usuwaniu twardego naskórka i sprawiają, że skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej miękka.

Po kąpieli warto użyć nawilżającego kremu do stóp lub oliwki. Takie zabiegi najlepiej wykonywać przed położeniem się do łóżka, gdyż brak aktywności spowoduje, że substancje nawilżające i natłuszczające nie będą ulegały ścieraniu i dzięki temu ich działanie będzie po prostu dłuższe i w efekcie skuteczniejsze.

 

Fachowa pomoc w pielęgnacji stóp

Jeżeli domowe sposoby nie pomagają, warto udać się do specjalisty, Może to być kosmetyczka zajmująca się pedicure lub pedolog. Specjalista opracuje terapię, a następnie wykona zabiegi pomagające przywrócić skórze stóp zdrowy i piękny wygląd.

Wyspecjalizowane gabinety kosmetyczne lub pedologiczne dysponują przede wszystkim sprzętem i kosmetykami, które są trudno dostępne lub na tyle drogie, że ich domowe wykorzystywanie jest po prostu nieopłacalne. Dodatkowo są w stanie pomóc także w przypadku innych problemów takich jak na przykład problemy z paznokciami lub poważnymi zmianami chorobowymi.

 

Stopy – ważna sprawa

Poza najpowszechniejszymi dolegliwościami takimi jak ogólny dyskomfort podczas chodzenia wysuszona skóra może powodować także szereg innych problemów. Pęknięcia skóry występujące najczęściej w rejonie pięt mogą być powodem poważnych dolegliwości bólowych wpływających na komfort życia. Ale to nie wszystko, gdyż pęknięcia wysuszonej skóry mogą prowadzić także do o wile bardziej poważnych problemów, wśród których najczęściej występują zakażenia grzybiczne.

 

 

Dlatego naprawdę warto dbać o stopy. Kosmetyki do pielęgnacji stóp znajdziesz w sklepie kosmetycznym Kontigo. Utrzymanie ich skóry w odpowiednim stanie wymaga pewnego wysiłku, ale korzyści wynikające z estetycznego wyglądu i korzystnego pływu na samopoczucie powodują, że jest to wysiłek, który warto podjąć. Tym bardziej że dbanie o stopy może uchronić przed wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Prezentacja kosmetyków Charles Worthington Kosmetyki Charles Worthington dostępne w Polsce!

Kosmetyki Charles Worthington dostępne w Polsce!

Pokochaj swoje włosy! Z połączenia profesjonalnej wiedzy i miłości do włosów powstały produkty wysokiej jakości niczym z najlepszych salonów fryzjerskich. Wszystko po to, abyś Ty codziennie mogła cieszyć się efektowną,…

Więcej
A Ty masz swój idealny kosmetyk do rąk? Kosmetyk do rąk — Kosmetyczny Hit 2017 zdaniem blogerek i naszych Czytelniczek

Kosmetyk do rąk — Kosmetyczny Hit 2017 zdaniem blogerek i naszych Czytelniczek

Pielęgnacja dłoni to niezwykle ważny temat o każdej porze roku. Ponieważ każdego dnia jesteśmy narażeni na czynniki zewnętrzne, które prowadzą do pogorszenia stanu naszych dłoni. W związku z tym tak…

Więcej

3 komentarze na temat “Sucha skóra stóp

  1. Myślę, że pielęgnacja stóp nie wymaga aż takiego wysiłku i nakładu pracy jeśli dbamy o nie systematycznie. Jeśli sobie odpuścimy to skutki mogą być bolesne (nie raz widziałam zaniedbane stopy i zastanawiałam się jak można je doprowadzić do takiego stanu).


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.