Stwórz kompozycję pełną stylu, czyli tajniki doboru biżuterii do sukienki

Stwórz kompozycję pełną stylu, czyli tajniki doboru biżuterii do sukienki

Kobieta przygotowująca się na wystawne przyjęcie stara się stworzyć stylizację, która będzie dopracowana w najmniejszym detalu. Jej podstawą jest oczywiście przepiękna suknia, jednak dla stworzenia jak najlepszego efektu nie można zapomnieć również o biżuterii. Pod tym względem możliwości są bardzo duże, jednak należy pamiętać o tym, by dodatki były dobrze dobrane do kreacji.

 

Może się to wydawać sporym wyzwaniem, jednak na pewno okaże się to łatwiejsze, jeżeli sięgnie się po porady zamieszczone w tym artykule.

 

Spójność kolorystyczna to podstawa

Podstawowym aspektem, o który trzeba zadbać, jest sprawdzenie, czy wybrana biżuteria dobrze "gra" kolorystycznie z suknią. Musimy więc zwrócić uwagę na temperaturę barwy sukni:

  • gorące barwy (takie jak np. czerwień) bardzo lubią się ze złotem
  • jeżeli suknia cechuje się chłodną kolorystyką (np. odcienie błękitu), najlepiej jest postawić na równie zimne srebro

 

Dobrze przemyślana pod względem kolorystycznym stylizacja stanie się czymś więcej niż tylko sumą swoich części. Stanie się kompozycją, której elementy doskonale ze sobą współgrają, razem tworząc olśniewający efekt.

 

Równowaga między prostotą a efektownością

Spójność kolorystyczna stylizacji to tylko jeden z kilku aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę. Równie istotne jest dopasowanie do siebie elementów tak, by całość tworzyła gustowną kompozycję. Różne rodzaje sukienek wymagają bowiem różnego uzupełnienia w postaci wysmakowanych dekoracji. Największe pole do popisu dają nam w tym zakresie kreacje proste i skromne, które są z tej perspektywy czymś w rodzaju czystej tablicy. Dobranie do nich dużej ilości pięknych dodatków pozwoli nam na uczynienie całej stylizacji efektowną w sposób, którego nie udałoby się osiągnąć bez nich.

 

Natomiast jeżeli sukienka sama w sobie posiada wiele przyciągających uwagę elementów, powinniśmy dekoracje stosować w sposób daleko bardziej oszczędny. Kilka prostych, rozsądnie dobranych dodatków zdecydowanie wystarczy w takim przypadku.

 

Piękny dekolt zwieńczeniem stylizacji

Warto również zwrócić uwagę na rodzaj dekoltu zastosowany w sukience, od niego bowiem zależy wybór naszyjnika, który ma uzupełniać dekolt w efektowny sposób. Jeżeli szukamy jak najbardziej uniwersalnej opcji, która pasuje prawie do każdego typu dekoltu, prawdopodobnie będzie nią klasyczna kolia. Jeżeli zaś zależy nam na precyzyjnym dobraniu naszyjnika do wybranego przez nas dekoltu, powinniśmy przyjrzeć się opcjom podanym poniżej:

  • do dekoltu w kształcie litery V najlepiej jest wybrać krótki łańcuszek z zawieszką
  • do golfa można z czystym sumieniem dobrać coś bardziej efektownego, na przykład piękny naszyjnik z korali
  • jeżeli dekolt jest dekoracyjny, lepiej nie szaleć z efektownym naszyjnikiem; można nawet zupełnie z niego zrezygnować, a za to zdecydować się na piękne, przyciągające uwagę kolczyki

 

 

Zasada jest więc tutaj podobna, jak przy ogólnym opracowywaniu stylizacji – jeżeli jeden element jest bardziej efektowny, to drugi powinien być z kolei prosty. Jest to złota zasada, która jest podstawą dobrego stylu!

 

W przygotowywaniu artykułu pomogła strona ekorale.pl.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Najlepsze sukienki Sukienki do zadań specjalnych

Sukienki do zadań specjalnych

Być może martwisz się, że na wiosnę "nie masz czego na siebie włożyć". Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — odpraw smutki, bo wcale nie musisz być bogata, żeby odmienić swoją…

Więcej
Zimowe stylizacje z workerami w roli głównej

Zimowe stylizacje z workerami w roli głównej

Miejski styl stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Te komfortowe oraz stylowe elementy garderoby pokochało wielu z nas. Workery to buty, które idealnie wpisują się w miejski trend. Nosimy…

Więcej

2 komentarze na temat “Stwórz kompozycję pełną stylu, czyli tajniki doboru biżuterii do sukienki


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.