Sposoby leczenia nadmiernego wypadania włosów w klinice medycyny estetycznej

Sposoby leczenia nadmiernego wypadania włosów w klinice medycyny estetycznej

Nadmierne wypadanie włosów to często powód do zaniepokojenia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Łysienie to normalne zjawisko, a każdy człowiek traci każdego dnia około 100 włosów. Jednak jeśli zaobserwujesz, że wypada ich dużo więcej, wówczas należy szukać rozwiązania!

 

 

Przyczyny wypadania włosów

Jest wiele czynników, które wpływają na wypadanie włosów. Należą do nich:

 • łysienie androgenowe – spowodowane zmianami hormonalnymi w ciele,
 • ciąża,
 • zaburzenia czynności tarczycy,
 • toczeń,
 • dieta niskobiałkowa,
 • zakażenie grzybem,
 • nieodpowiednia pielęgnacja i zabiegi pielęgnacyjne,
 • przyjmowane leki (chemioterapia, tabletki antykoncepcyjne, leki na serce, depresję, zapalenie stawów, artretyzm czy nadciśnienie).

 

Medycyna estetyczna oferuje wiele metod leczenia nadmiernego wypadania włosów

Wiele klinik medycyny estetycznej jako metody leczenia nadmiernego wypadania włosów poleca zabiegi:

 

Mezoterapia mikroigłowa w leczeniu nadmiernego wypadania włosów

Mezoterapia mikroigłowa – zabieg wykonywany urządzeniem najnowszej generacji Dermapen 4. Polega na nakłuwaniu skóry głowy i aplikacji koktajli ze skoncentrowaną dawką składników aktywnych, które wnikają w skórę głowy i aktywizują włosy do wzrostu oraz ograniczają ich wypadanie.

 

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu nadmiernego wypadania włosów

Osocze bogatopłytkowe – podanie osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta w celu regeneracji i rewitalizacji skóry głowy.

Mezoterapia skóry głowy DR CYJ Hair Filler w leczeniu nadmiernego wypadania włosów

Mezoterapia skóry głowy DR CYJ Hair Filler jest to nowatorski zabieg hamujący wypadanie włosów oraz pobudzający je do wzrostu, który wykorzystuje peptydy. Preparat pobudza krążenie krwi, a w efekcie rewitalizuje mieszki włosowe.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Kolorowe żele do przedłużania paznokci o konsystencji musu

Kolorowe żele do przedłużania paznokci o konsystencji musu

Piękne, kolorowe żele do paznokci o niezwykle przyjemnej konsystencji musu — taki opis zdecydowanie pobudza wyobraźnię i wprowadza w zachwyt. Produkty tego typu są bowiem przyjemne w nakładaniu, niezwykle trwałe…

Więcej
Diamenty Beauty 2023: znamy już długo wyczekiwane wyniki XII edycji konkursu

Diamenty Beauty 2023: znamy już długo wyczekiwane wyniki XII edycji konkursu

Popularny Plebiscyt Diamenty Beauty stał się kultowym wydarzeniem w branży kosmetycznej. A jego wyników wyczekują producenci i dystrybutorzy kosmetyków w Polsce i na świecie, ale także przedstawiciele największych sklepów kosmetycznych….

Więcej

6 komentarzy na temat “Sposoby leczenia nadmiernego wypadania włosów w klinice medycyny estetycznej

 1. Moja ciocia stosuje mezoterapię z bardzo dobrym efektem. Leczenie hormonalne nie przynosiło efektów dopiero te zabiegi przynoszą zamierzony skutek e postaci nowych i mocnych włosów.

 2. Myślę że najlepiej jest zasięgnąć wiedzy u trychologa. Mimo wszystko taka osoba może nam pomóc przy takiej sytuacji kiedy włosy lecą z głowy. Ja ma szczęście nie mam takiego problemu. Sezonowo wypadają na wiosnę oraz na jesień. Raczej to normalne. Poza tym włosy mają swoją długość życia,tak jak rzęsy i muszą się wymieniac. Jeśli chodzi o sam zabieg raczej bym się na niego nie zdecydowała,chyba że była by to konieczność oraz ostateczność.

  1. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje taki specjalista jak trycholog i u niego zasięgają informacji. Często wypadanie włosów jest objawem poważnych schorzeń, dlatego nie wolno go bagatelizować, nie tylko ze względów estetycznych.

 3. Takie zabiegi na pewno do tanich nie należą ale czasami nie ma wyjścia i trzeba po nie sięgnąć. Mi włosy wypadają sezonowo ale radzę sobie uzupełniając biotynę w organizmie.

 4. Być może któryś z tych zabiegów, gdyby był powszechniejszy 20 lat temu, pomógłby mojej mamie, która od młodości cierpiała na łysienie plackowate. Nic jej nie pomagało, dopiero po kilku latach proces nadmiernego wypadania włosów się zatrzymał. Obecnie raczej nie zdecyduje się na taką ingerencję, bo już przywykła do swojej sytuacji. 🙂

 5. Do najczęstszych przyczyn należy długotrwały stres i stosowanie diet odchudzających. Do wyeliminowania wypadania włosów wystarczy wówczas odpowiednia suplementacja, wcierki wmasowywane w skórę głowy, zmiana diety, a czasem wizyta u psychologa czy psychiatry. Mezoterapia jest jedną z metod, ale droższą niż inne. Co więcej, wyeliminować należy przyczynę, a nie doraźnie sam skutek.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.