Sporty, w których można ćwiczyć w soczewkach kontaktowych

Materiały partnera

Sporty, w których można ćwiczyć w soczewkach kontaktowych

Uwielbiasz ruch, ale masz wadę wzroku? Czy wiesz, że istnieją sporty, w których możesz ćwiczyć w soczewkach kontaktowych? Poznaj je lepiej. Zobacz, dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych podczas uprawniania sportów.

 

Dlaczego warto zamienić okulary na soczewki podczas ćwiczeń?

Masz wadę wzroku, a jednocześnie lubisz aktywność fizyczną? Jeżeli zależy Ci na swobodzie ruchów oraz komfortowym wykonywaniu ćwiczeń, zamień swoje okulary korekcyjne na soczewki kontaktowe.

Korzystanie z soczewek kontaktowych poprawia widzenie peryferyjne. Co więcej, soczewki kontaktowe nie parują. W przeciwieństwie do okularów korekcyjnych, na soczewkach kontaktowych nie osadzają się np. krople deszczu, dzięki temu można z nich korzystać w każdych warunkach. Bardzo istotną cechą soczewek kontaktowych jest możliwość wygodnego założenia kasku albo gogli, w sytuacji dyscypliny sportowej, która wymaga tego rodzaju zabezpieczenia.

Soczewki kontaktowe sprawdzą się w trakcie takich aktywności fizycznych, które związane są z ryzykiem urazu. Inaczej niż okulary, które w trakcie np. uderzenia mogą się zepsuć czy zniszczyć. Używanie soczewek kontaktowych w nie przyczynia się do kontuzji, uszkodzenia oka czy twarzy. Dodatkowo, grając w piłkę, osoba uprawiająca sport nie musi dbać o poprawianie okularów na nosie, przez co może w pełni skupić się na podejmowanej aktywności fizycznej. Soczewki kontaktowe nie spadną w trakcie uprawiania sportu, dlatego są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze podczas podejmowania aktywności fizycznej.

 

Sporty, w których można korzystać z soczewek kontaktowych

Wiemy już, że soczewki kontaktowe sprawdzają się podczas wielu aktywności fizycznych. Sprawdźmy zatem dokładniej, w jakich konkretnie przypadkach, warto korzystać z soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o sporty grupowe, typu koszykówka, piłka nożna czy siatkówka.

Z soczewek kontaktowych warto korzystać podczas jazdy na rowerze, biegania czy jeździe na rolkach. Soczewki kontaktowe sprawdzą się podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Wspinając się po ściance wspinaczkowej, nie będziesz mieć czasu na to, by poprawiać okulary.

 

W jakich sportach nie można korzystać z soczewek?

Warto wiedzieć również o tym, jakie soczewki kontaktowe wybrać w przypadku danej aktywności sportowej. Przede wszystkim nie z każdych soczewek można korzystać podczas uprawiania sportów wodnych. Nie poleca się zakładać soczewek kontaktowych w trakcie pływania, ze względu na to, że przypadkowe woda w oku może wywołać problemy zdrowotne, np. infekcję. A jeżeli już, to powinny być to soczewki jednodniowe. Co do reguły zresztą, to właśnie takie polecane są do uprawiania sportów. Podczas aktywności fizycznej normalne jest, że człowiek się poci. Może to wiązać np. z ryzykiem przeniesienia zanieczyszczeń na soczewkę. Dlatego soczewki jednodniowe to dobre wyjście. Dlaczego? Otóż można je wyrzucić od razu po użyciu, co minimalizuje ryzyko związane z zakażeniem w obrębie oczu. Takie soczewki wyśmienicie spełnią swoją funkcję np. w trakcie wyjazdu sportowego, gdzie trudno o zapewnienie rygorystycznej higieny i prawidłowego przechowywania soczewek. Wystarczy je wyjąć i wyrzucić. Stąd też idealnie sprawdzają się jako alternatywa u osób noszących okulary korekcyjne.

soczewki kontaktowe blog kosmetyczny sposobynazycie.pl

Soczewki kontaktowe jednodniowe (oraz inne ich rodzaje) można znaleźć w sprawdzonym sklepie internetowym, BezOkularow.pl. To tam dostępne są soczewki kontaktowe nawet kilkadziesiąt procent tańsze niż te dostępne w salonach stacjonarnych.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Różnice między wodą toaletową, wodą perfumowaną i perfumami

Różnice między wodą toaletową, wodą perfumowaną i perfumami

Wybór między wodą toaletową, wodą perfumowaną lub perfumami nie zawsze jest łatwy. Nie różnią się tylko nazwą, ale przede wszystkim stężeniem. Aby wybrać właściwy produkt, należy wiedzieć, co wyróżnia każdy…

Więcej
Top 5 kosmetyków do włosów, które musisz mieć

Top 5 kosmetyków do włosów, które musisz mieć

Dbanie o włosy to nie tylko mycie i suszenie, bo przecież wtedy trudno byłoby włożyć w nie grzebień, a czesanie wiązałoby się z codziennym bólem i wyrywanie włosów. Dlatego poza…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.