SoulTree ajurwedyjskie kosmetyki premium "Made in India" nareszcie w Polsce

SoulTree to indyjska marka premium oferująca ajurwedyjskie kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy, ciała i włosów. Kosmetyki są w 95% organiczne, pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, wegetariańskie, nietestowane na zwierzętach, certyfikowane i etyczne. Dodatkowo stoi za nimi wspaniała idea Kręgu Dobra – oparta na buddyjskiej zasadzie ahinsy, aby wszystkie nasze działania przynosiły pożytek. W jej myśl kosmetyki SoulTree służą ludziom, nie szkodzą środowisku i pozwalają żyć godnie tym, którzy włożyli trud w ich powstanie.

 

 

Z miłości do Indii

Kosmetyki do Polski sprowadziła Anna Różańska – tłumaczka, podróżniczka, trenerka kompetencji międzykulturowych, autorka reportaży dla magazynu "Kontynenty". "Z Indiami łączy mnie silna więź, pełna pasji i miłości od pierwszego wyjazdu na Wschód w 1997 roku przemierzyłam subkontynent wzdłuż i wszerz, czasem spędzając tam większą część roku. Wygląda na to, że jestem tej miłości bardzo wierna, bo postanowiłam jeszcze tę więź zacieśnić – przywozić Indie nie tylko w opowieściach, ale także w innej postaci: kosmetyków marki SoulTree – mówi Różańska i dodaje: SoulTree szczerze mnie zachwyciło, a indyjskich kosmetyków naturalnych używam już kawał życia, więc mam porównanie. Produkty tej marki pięknie się wchłaniają. Są też bardzo odżywcze i skuteczne, bo zawierają rośliny lecznicze o dużej potencji stosowane od wieków w ajurwedzie. A do tego pachną inaczej, tak, że tym zapachem można się otuli i powędrować za nim w himalajskie doliny".

Ajurweda – pokarm dla ciała, radość dla duszy

Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycyny holistycznej, ale przede wszystkim sztuką zachowania pierwotnej równowagi organizmu, czyli zdrowia. Medycyna spotyka się w nim z psychologią i filozofią. Razem mają służyć długiemu, dobremu życiu. Równowaga w ajurwedzie dotyczy wszystkich aspektów życia: ciała, ducha i umysłu. Nie jest bowiem możliwe prawdziwe zdrowie ciała, jeśli cierpi dusza. Podobnie nie jest możliwy spokój umysłu, gdy niedomaga ciało.

 

Kosmetyki ajurwedyjskie, czyli jakie?

SoulTree czerpie z tej ponad pięciotysiącletniej mądrości oferując kosmetyki oparte na wyselekcjonowanych, ręcznie zbieranych i pozyskiwanych w ramach etycznego zbioru roślinach leczniczych. Ich działanie zostało dokładnie zbadane i udokumentowane. W kosmetykach nie znajdziemy żadnych substancji ropopochodnych, SLS i SLES, silikonu, parabenów szkodliwych pianotwórczych środków DEA i TEA, fenoksyetanoli, sztucznych zapachów i barwników.

Warto zauważyć, że rośliny i zioła używane do produkcji kosmetyków pochodzą nie tylko z upraw organicznych, ale także z kontrolowanych dzikich zbiorów i spełniają rygorystyczne normy ekologiczne. Każdy produkt SoulTree opatrzony jest znakiem Certified Natural Cosmetic BDIH. SoulTree jest jedyną indyjską i ajurwedyjską marką posiadającą ten prestiżowy znak.

Sekretem skuteczności kosmetyków marki jest połączenie osiągnięć i mądrości ajurwedy w zakresie receptur, składników i procesów ekstrakcji z nowoczesną, niemiecką technologią. W ten sposób łączą się bogactwa obu epok: tradycji i nowoczesności, by wydobyć z natury wszystko, co najlepsze w służbie człowieka. Bez szkody dla niej samej.

W ofercie marki znajdziemy kosmetyki do twarzy, ciała i włosów. Bogactwo: kremów, olejków, balsamów, żelów, mgiełek, a już niedługo do tego grona dołączą kosmetyki do makijażu! W tym – po raz pierwszy na polskim rynku – ajurwedyjskie szminki.

Bo efektem indyjskiej ajurwedy jest równowaga, świetne samopoczucie, zdrowie i… wygląd zewnętrzny. So, Stay Tuned!

 

SoulTree o dobrej sile złości

Dzisiaj Durga Pudża – kulminacja dziesięciodniowego festiwalu Navaratri. Bengalczycy szczególnie kochają tę boginię, mówiąc o niej "Maa Durga", matka. Wieloramienna, dosiadająca lwa, lekko przerażająca Durga symbolizuje bardzo ciekawy aspekt kobiecej mocy, Shakti, który nam, w zachodnim kręgu kulturowym, umyka.

Durga bowiem to groźna forma opiekuńczej matki. Jej siła płynie z troski. Jej gniew służy bezbronnym. Niszcząc to, co złe, Durga umożliwia życie.

My kobiety, my matki, córki i partnerki, świętujmy Durga Pudżę! Niech przypomni nam o dobrej sile złości, żebyśmy się jej w sobie nie bały!

 

Materiały prasowe SoulTree

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Włoska recepta na zadbane ciało

Włoska recepta na zadbane ciało

Jednym z popularnych postanowień noworocznych jest wyszczuplenie i wysmuklenie ciała. W tym celu poza zapisaniem się na zajęcia fitness, wykupieniem karnetu na siłowni czy rozpoczęciem uprawiania aktywności fizycznej i dietą…

Więcej
Rządzi branżą kosmetologiczną w Wielkiej Brytanii – teraz podejmuje wyzwanie na rodzimym rynku

Rządzi branżą kosmetologiczną w Wielkiej Brytanii – teraz podejmuje wyzwanie na rodzimym rynku

Od ponad 12 lat z sukcesem buduje imperium kosmetyczne SensualSpa w Wielkiej Brytanii. Po ponad dekadzie wraca, by podbić branżę beaty w ojczyźnie. Sandra Bujnowska pewnym krokiem wkracza na polskim…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.