Sól himalajska zdrowa i smaczna

Sól himalajska zdrowa i smaczna

Sól co do zasady nie jest produktem polecanym przez dietetyków. Częściej możemy słyszeć o tym, że sól jest niezdrowa niż też wysłuchiwać pozytywnych opinii na jej temat. Z drugiej strony wiele osób w ogóle nie wyobraża sobie funkcjonowania bez soli i to również nie powinno nas zaskakiwać.

 

Całkowite wyłączenie jej z diety mogłoby okazać się bardzo trudne, ponieważ moglibyśmy całkowicie stracić smak tego, co lubimy. Jednak skoro są alternatywy dla soli kamiennej, z której korzystamy, które to nie będą zabierać smaku, a jednak będą zdrowsze, a może po prostu mniej szkodliwe to na pewno warto będzie po nie sięgnąć. Wśród tych składników bez wątpienia znajduje się również sól himalajska, o której dziś postaram się nieco więcej powiedzieć.

 

Dlaczego sól himalajska zamiast tradycyjnej?

Sól kuchenna, którą znamy z naszych kuchni, składa się z 99% z chlorku sodu, poza tym mamy tam jeden procent substancji antyzbrylającej oraz związek jodu, który sztucznie wspomaga skład takiej soli. Jest ona suszona w bardzo wysokich temperaturach i tym samym jej naturalna struktura chemiczna zostanie zniszczona. Dlatego ma ona wyłącznie działanie smakowe, nie ma działania prozdrowotnego. Alternatywą będzie właśnie sól himalajska, która posiada jasnoróżową, ciemnoczerwoną barwę, wydobywana jest na terenie Pakistanu u podnóża Himalajów, stąd jej nazwa. W tym miejscu miliony lat temu znajdował się słony ocena. Obecnie wydobywana jest tam sól przez płukanie wodą i suszenie. To sól krystaliczna, która miliony lat temu powstała w skutek osuszenia się oceanu, wydobywana jest z głębokości kilkuset metrów. Największą zaletą tego produktu jest to, że nie jest pozbawiony swoich naturalnych właściwości zdrowotnych.

 

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska jest zdrowsza i czystsza niż inne sole. Charakteryzuje się tym, że jej struktura jest podobna do diamentu i dzięki temu w składzie nie będzie żadnych zanieczyszczeń, które znajdują się w środowisku. Inaczej niż sól warzona można zauważyć w soli himalajskiej cenne wartości prozdrowotne. Oczywiście tak jak w naszej kuchennej soli najważniejszym pierwiastkiem jest tam sód, ale oprócz tego oryginalna sól himalajska posiada jeszcze ponad 80 mikro oraz makroelementów w formie koloidalnej. Właściwie znajdziemy tam prawie całą tablicę Mendelejewa, w tym te najważniejsze dla nas minerały takie jak magnez, cynk, wapń czy żelazo. Dzięki temu będzie to bogactwo dla naszego organizmu, dodanie soli himalajskiej do posiłków, może ułatwić nam walkę z niedoborami minerałów.

 

 

Kąpiele solankowe z wykorzystaniem soli himalajskiej

Okazuje się, że sól himalajska jest również świetnym składnikiem do przygotowywania kąpieli solankowych. Taka kąpiel ma działanie upiększające, łagodzące dolegliwości skórne. Oprócz tego sól himalajska jak podają nam specjaliści, będzie elementem wzmacniającym i odtruwającym organizm, eliminuje toksyny, równoważy pH organizmu, może normalizować ciśnienie krwi, chroni przed chorobami reumatycznymi. Pomaga na zapalenie stawów, cellulit i wsypki skórne, które będzie można pokonać dzięki kąpielom.

 

Agnex — posiada w sprzedaży różne rodzaje soli himalajskiej.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

A Ty stosujesz olejki na trądzik? Oleje do cery trądzikowej

Oleje do cery trądzikowej

Zastanawiasz się, w jaki sposób za pomocą domowych sposobów pielęgnować skórę trądzikową? Do naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej możesz użyć olejów. Które z nich warto wybrać?   Osoby z cerą tłustą…

Więcej
Kosmetyczny marzec 2018 Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Praca w redakcji kosmetycznej to częste wyjazdy na różnorodne imprezy kosmetyczne. Co działo się w marcu 2018 w branży urodowej i gdzie warto było się pojawić? Zapraszam na przegląd najciekawszych…

Więcej

7 komentarzy na temat “Sól himalajska zdrowa i smaczna

  1. Problem z solą morską czy himalajską jest taki, że są to bryłki, których nie można zastosować np. do sałatek. Praktycznie tylko do potraw gotowanych (pieczonych, duszonych). A wtedy nie widać, jaka jest ładna… 🙂

  2. Z solą to jest tak, że jak ktoś musi ją rzucić to to zrobi. Sama wiem po sobie. W ciąży cierpiałam na nadciśnienie tętnicze, stan przedrzucawkowy. I z dnia na dzień musiałam rzucić sól. Ot tak. tylko tak całkiem soli nie da się wyeliminować, bo wiele produktów ma ją w składzie, pobierane z gleby. .
    Na co dzień wybieram sól o obniżonej zawartości sodu.

  3. Byłam ostatnio na pewnej prezentacji zdowego żywienie i z tego co się dowiedziałam, żadna sól nie jest zdrowa nawet Himalajów. Wszystkie sposiadajaole zawoeraja ren sam pierwiastek czyli sód. W prawdzie h imalajska ma mnóstwo dużo inny minerałów ważnych w diecie Ale tak czy tak jest to sól. Nie polecana w żywieniu. Ale co do stosowania w kompielach i każdej pielęgnacji ma swoje dobroczynne właściwości i tutaj przyznaje rację na 100%. Sama chciałam zrobić sobie taką kąpiel no ale ta sól jest strasznie droga a po drugie nie posiadam w domu wanny 😉 hihi ale warto z takiej kąpieli skorzystać. Głównie stosuje kąpiele dolne do stóp.
    Pozdrawiam


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.