Różnice między wodą toaletową, wodą perfumowaną i perfumami

Artykuł sponsorowany

Różnice między wodą toaletową, wodą perfumowaną i perfumami

Wybór między wodą toaletową, wodą perfumowaną lub perfumami nie zawsze jest łatwy. Nie różnią się tylko nazwą, ale przede wszystkim stężeniem. Aby wybrać właściwy produkt, należy wiedzieć, co wyróżnia każdy z nich i jak go używać. Perfumy a wody perfumowane i toaletowe — jakie są różnice?

 

W przypadku perfum rozróżnia się również perfumy niszowe i luksusowe na podstawie stosunku stężeń wody, alkoholu i olejków zapachowych. Ten stosunek mieszania określa trzy rzeczy:

  • Jak długo utrzymuje się zapach?
  • Jak intensywny jest zapach?
  • Jak różne zapachy są odbierane przez użytkownika i otoczenie?

Perfumy i wody perfumowane reprezentują najwyższą jakość i koncentrację zapachów dostępnych na rynku. Zawierają olejki zapachowe w stężeniu ok. 20% lub więcej, dlatego są szczególnie intensywne i można je długo odczuwać. Zapach ma mocną, harmonijną i bogatą konsystencję. Stężenie ponad 25% wysokiej jakości olejku perfumeryjnego występuje zwykle w markach niszowych i luksusowych. Dowiedz się więcej o perfumach: Victoria’s Secret online.

 

Stężenie

Skoncentrowana baza perfum składa się z mieszanki surowców (olejków eterycznych, naturalnych lub syntetycznych esencji). Ta mieszanina jest rozcieńczana alkoholem, który sprzyja parowaniu. Stężenie określa się na podstawie procentowego rozcieńczenia w alkoholu. Nie ma w tym zakresie regulacji, więc stężenia różnią się w zależności od marek i zapachów.

Często formuła zapachowa, czyli koncentrat bazowy, pozostaje taka sama dla wszystkich stężeń. Perfumy to najbardziej skoncentrowany produkt, zawierający od 15% do 30% surowca w alkoholu. W perfumach nie ma wody. W przypadku wody perfumowanej stężenie wynosi od 10% do 15%. Woda toaletowa jest najsłabiej skoncentrowanym produktem od 8% do 10%.

Różnice w stężeniu determinują intensywność i nazwę roztworu zapachowego. Po wyparowaniu wody i alkoholu na skórze pozostają tylko pachnące esencje. Te różnice w stężeniu mają konsekwencje — różnicę w cenie (im większe stężenie, tym wyższa cena) i różnicę w zastosowaniu. Ostatecznie od stężenia zależy również, jak długo zapach utrzymuje się na skórze.

 

Perfumy — odurzający koncentrat

Najwyższe stężenie prowadzi do większej i trwalszej intensywności zapachu, więc wystarczy kilka kropel. Należy je nakładać oszczędnie na najcieplejsze części skóry. Wystarczy kilka kropel za uszami, na dekolcie, po wewnętrznej stronie nadgarstków lub w zgięciu ramienia. Dzięki temu perfumy wydzielają swój zapach przez cały dzień, a nawet dłużej.

 

Woda toaletowa — świeżość i dyskrecja

Ze względu na słabsze stężenie woda toaletowa jest lekka, świeża, subtelna i orzeźwiająca. Wody toaletowe są bardzo popularne latem, ponieważ szybciej odparowują niż wody perfumowane, więc w ciągu dnia trzeba częściej się spryskiwać.

 

Woda perfumowana — długotrwały zapach

Stężenie i trwałość zapachu sprawiają, że jest idealnym towarzystwem na dzień. Ponieważ odparowują szybciej niż perfumy, można spryskać nim szyję lub ubranie (należy uważać na jasne i delikatne tkaniny). Możesz polegać na wodzie perfumowanej przez cały dzień i spryskać się tylko wieczorem, aby zintensyfikować zapach.

Różnice między wodą toaletową, wodą perfumowaną i perfumami

Co to jest woda kolońska?

W stężeniu około 5% są to proste kompozycje o jednym zapachu (kwiatowym, owocowym lub aromatycznym). Woda kolońska jest ceniona za działanie orzeźwiające, ale bardzo szybko odparowuje. Ze względu na prostotę formuł i niższe koszty produkcji woda kolońska jest jednym z najtańszych produktów.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych kosmetykami z perfumerii Sephora

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych kosmetykami z perfumerii Sephora

Włosy wysokoporowate są wymagające w pielęgnacji. Wiem to z własnego doświadczenia. Znalezienie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, a także dobranie zabiegów pielęgnacyjnych może być wyzwaniem. Przygotowałam kompendium wiedzy o…

Więcej
Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.