RF INFINI przywraca młodość skórze

RF INFINI przywraca młodość skórze

W gabinecie medycyny estetycznej Dr Parda zagościł na stałe, unikalny w Polsce, najnowszy aparat do termoliftingu skóry RF INFINI®.

 

INFINI® w jednym urządzeniu łączy efekty mikronakłuwania, lasera frakcyjnego i fal radiowych, ale nie przegrzewa naskórka. Termolifting frakcyjny  INFINI®  to jedyny obecnie dostępny zabieg, w którym w sposób przestrzenny zagęszcza się i ujędrnia skórę. Zabieg niweluje defekty skórne takie jak zmarszczki, wiotkość skóry, blizny, rozstępy oraz działa zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry. Może być wykonywany nie tylko na twarzy czy na okolicę oczu, ale i na ciało – na dekolcie, ramionach, dłoniach, piersiach, udach, pośladkach. Ujędrnia wiotką skórę i sprawia, że staje się sprężysta, likwiduje powiększone pory oraz idealnie sprawdza się do leczenia nadpotliwości.

Nowoczesna technika i szczególna procedura zabiegu, zastosowana w aparacie RF INFINI®  zapewnia z jednej strony niezwykły komfort zabiegu, a z drugiej spektakularne rezultaty.

 

Głowica urządzenia INFINI® wyposażona jest w 49 złotych mikroigieł. W czasie każdego nakłucia skóry z zakończeń igieł emitowane są fale radiowe, które podgrzewają skórę dokładnie na określonej głębokości, bez uszkadzania powierzchniowych warstw. Efektem tego krótkiego i intensywnego podgrzania, są punkty koagulacji na głębokości od 0,5 do 3,5 mm. Każdy obszar zabiegowy jest stymulowany na trzech różnych głębokościach skóry, dzięki czemu naskórek zostaje przestrzennie ujędrniony, a skóra tkanek przebudowana. Fale radiowe pobudzają powstawanie nowego kolagenu, a dodatkowym bodźcem jest samo nakłucie skóry, które pobudza ją do regeneracji.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Wrażliwość na ból jest sprawą indywidualną. Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona odpowiednim kremem. Po upływie 20-40 minut, w zależności od rodzaju kremu, krem znieczulający jest zmywany a miejsce zabiegu sterylizowane.  

 

zabieg_rfinfiniti_dr_parda

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu  jednego/dwóch dni. Wtedy włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, a naskórek jest wyraźnie napięty. Proces przebudowy skóry trwa nawet do 3 miesięcy po zabiegu,  dochodzi wtedy do stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych połączeń. Skóra staje się przez to jędrna i sprężysta. Pierwszy efekt jest już zauważalny po około 10 dniach od zabiegu.

Zabiegowi INFINI® można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, jednak po zabiegu absolutnie konieczne są kremy z  minimum SPF30.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Dowiedz się, czym są licówki Licówki kompozytowe dla poprawy estetyki uśmiechu

Licówki kompozytowe dla poprawy estetyki uśmiechu

Kompozyt wykorzystywany jest powszechnie w stomatologii, głównie do uzupełniania ubytków zębowych w ramach zabiegów zachowawczych. Jednak posłużyć może on również do wykonania licówek, poprawiających w sposób znaczny estetykę uśmiechu. Czym…

Więcej
Masz ulubiony kosmetyk do okolic oczu? Składniki aktywne w kosmetykach do okolic oczu

Składniki aktywne w kosmetykach do okolic oczu

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka. Zmęczenie, obrzęki oczu, zmarszczki wokół oczu i cienie pod oczami oto zadania, z którymi powinien poradzić sobie dobry kosmetyk pod oczy. Jakich…

Więcej

15 komentarzy na temat “RF INFINI przywraca młodość skórze

  1. Pani Patrycjo, jak już pisałam wcześniej zabiegiem na pory z wyboru jest mikroneedling frrakcyjny przy uzyciu dermapena, jeszcze lepiej wzbogacić go o jednoczesne zastosowanie peelingu.

  2. Nie jestem przekonana do takich zabiegów – chyba jednak wolę postawić na odpowiednią pielęgnację skóry i wartościowe odżywianie 🙂

    1. Bardzo słuszna uwaga, proszę tylko wziąć pod uwagę fakt, że przy zaawansowanym procesie starzenia podstawowe działania przez panią wymienione nie bedą juz efektywne., chociaż na żadnym etapie starzenia nie należy o nich zapominać.

  3. Te nakłucia jakoś mnie zniechęcają. Nie wiem czy bym wytrzymała. Wiem, że nie jest to jaki,s ból nie do zniesienia ale chyba jestem bardziej odporna na solidny "cios" niż takie stopniowe męczenie:).

    1. Do zabiegu skórę przygotowujemy poprzez znieczulenie , które trwa min 1 h, dzięki temu dyskomfort ograniczony do minimum. Polecam.

    1. Niestety , RF działa na głębokości 0d 0,5 do 3,5 mm., tak więc nie jest to zabieg z wyboru w leczenia porów. Polecam inne mikronakłuwanie frakcyjne , już bez termoliftingu, przy pomocy DERMAPENA w połaczeniu z peelingiem. ZAPRASZAM.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.