Relacja z kwietniowych Targów i Kongresu LNE

Relacja z kwietniowych Targów i Kongresu LNE

Branża kosmetyczna pierwszy weekend kwietnia spędziła w Krakowie, gdzie odbyły się Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE. Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji, wśród których znalazło się wiele niezwykłych wykładów, pokazów oraz targi branżowe poświęcone kosmetologii, oraz medycynie estetycznej.

 

Tematykę kongresu podzielono na wiele ciekawych modułów tematycznych. W sesji ogólnej zdobyliśmy wiedzę dotyczącą anti-aging, trend raports, medical beauty i body expert. Wśród prelegentów sesji ogólnej mogliśmy spotkać dr. Artura Markowskiego — specjalistę dermatologii, lekarza medycyny estetycznej, autora licznych publikacji, który poruszył zagadnienia związane z zastosowaniem kwasów w wystąpieniu zatytułowanym "Peelingi chemiczne — zasada działania — czego jeszcze nie wiesz o kwasach?" Kosmetolog Marta Mieloszyk-Pawelec – kosmetolog i dr. Iwona Kulesza — stomatolog estetyczny zaprezentowały wybrane metody anti-aging pod hasłem: "Skuteczne metody biostymulacji skóry. Najważniejsze aspekty praktyczne. Synergia metod".

Z zainteresowaniem wysłuchałam wykładu dr. Tijny Orasmae-Meder, autorki książki "50 mitów o urodzie. Cała prawda o kosmetykach organicznych, botoksie, komórkach macierzystych i wielu innych rzeczach" oraz światowej sławy dermatolog, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła działanie neurokosmetyków. Jest to nowy nurt w kosmetologii obejmujący zaawansowane kosmetyki, które poprzez długofalowe działanie oddziałują na głębsze struktury naszej skóry.

 

 

W panelu zatytułowanym "Oczyszczanie organizmu jako niezbędny element terapii beauty & healthy-aging", w którym prelegenci: Małgorzata Daniel — kosmetolog z wieloletnią praktyką, Rafał Baron — lekarz, specjalista med. tropikalnej oraz naturoterapeutka Agata Waszak przedstawili koncepcję detoksykacji całego organizmu. Według nich jest to najistotniejsza sprawa, jeśli chcemy zachować piękna i zdrową skórę, ponieważ to na niej odbija się całe nasze życie, odżywianie, i wszelkie choroby.

Sesja Trychologii Estetycznej również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wielu doświadczonych i wybitnych prelegentów omówiło diagnostykę, studium przypadków i leczenie trychologiczne. Jak pokazują badania, coraz częściej spotykamy się z problemami dotyczącymi skóry głowy takimi jak: łysienie plackowate, łupież azbestowy, czy wypadanie włosów. Właśnie dlatego powstała trychologia — odrębna dziedzina zajmująca się skórą głowy, która wspomaga rozwiązywanie wielu dolegliwości.

Na kongresie nie zabrakło również sesji make-up, na której znakomite wizażystki z całego świata poprowadziły uczestników przez różne techniki w makijażu, tworząc makijaż wieczorowy i fashion.

 

 

Również miłośniczki zdobień paznokci mogły zaczerpnąć wiedzę i wiele inspiracji podczas tej edycji imprezy. Scena pokazów manicure zebrała liczne grono słuchaczy. Viktoriia Klopotova — laureatka wielu światowych i europejskich mistrzostw stylizacji paznokci pokazała jak technicznie stworzyć idealnego frencha. Kolejnym zagadnieniem panelu manicure były "Innowacyjne systemy hybrydowe", które poprowadziła Ewa Rycerz — główny coacha marki Victoria Vynn. Tutaj uczestnicy mogli poznać markę oraz nowoczesne propozycje zdobień, a także rekonstrukcji naturalnej płytki przy użyciu produktów tej firmy.

Na scenie pokazów manicure zaprezentowano także "Paznokcie ślubne", w sesji poprowadzonej przez Karolinę Wolak-Tworzydło -głównego szkoleniowca marki PB Nails oraz premiery marek z segmentu nails.

Targi LNE to także certyfikowane sesje edukacyjne — masterclass. N tej edycji imprezy do wyboru były cztery panele tematyczne takie jak: podologia, mikroodżywianie, Make-up-Lip Art, oraz trychoterapia w praktyce.

 

Ja w imieniu Redakcji TrustedCosmetics.pl miałam przyjemność uczestniczyć w panelu "podologia", który poprowadziła Katarzyna Rozmysłowicz — podolog z wieloletnim doświadczeniem, zaintrygowała uczestników swoją wiedzą dotyczącą tematyki "Najczęstsze problemy skórne w praktyce podologicznej — modzele, odciski, pękające pięty i inne hiperkeratozy. Różnicowanie i sposoby prowadzenia terapii". Swoje wystąpienie udekorowała praktycznymi wskazówkami, które można wykorzystać na co dzień, by zapobiegać ich powstawaniu.

 

 

Na Kongresie nie mogło zabraknąć również firmowych prezentacji, gdzie przedstawiano szereg zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii. Zaraz obok kongresu uczestnicy mogli również odwiedzić halę targową podzieloną na dwa sektory kosmetyka oraz paznokcie, gdzie wiele marek z całego świata prezentowało produkty najwyższej jakości.
Targi LNE w Krakowie to wydarzenie, gdzie musisz być, aby nadążać za branżą beauty! Już nie możemy się doczekać jesiennej edycji tegorocznych targów.

The following two tabs change content below.
Anna Musialek
Kosmetyczka, studentka Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, absolwentka Agnieszka Broda School of Make Up. Jej pasją jest kosmetologia, którą zajmuje się zawodowo. Lubi poznawać branżowe nowości i tropić zagadnienia ze świata kosmetyki.

Powiązane artykuły

A Ty stosujesz olejki na trądzik? Oleje do cery trądzikowej

Oleje do cery trądzikowej

Zastanawiasz się, w jaki sposób za pomocą domowych sposobów pielęgnować skórę trądzikową? Do naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej możesz użyć olejów. Które z nich warto wybrać?   Osoby z cerą tłustą…

Więcej
Kosmetyczny marzec 2018 Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Praca w redakcji kosmetycznej to częste wyjazdy na różnorodne imprezy kosmetyczne. Co działo się w marcu 2018 w branży urodowej i gdzie warto było się pojawić? Zapraszam na przegląd najciekawszych…

Więcej

8 komentarzy na temat “Relacja z kwietniowych Targów i Kongresu LNE

 1. Targi na pewno okazały się bardzo pouczającym wydarzeniem i bardzo fajnie,że coraz ich więcej w różnej tematyce,gdyż wiele można się z nich dowiedzieć

 2. Także byłam na LNE. Tym razem jednak bardzo krótko. Udało mi się uczestniczyć w wykładzie o stylu, prowadzonym przez panią Dominikę Zaborowską (śmiało mogę powiedzieć, że dla niej tam jeżdżę;) )" oraz "Emocje na talerzu". Były to moje 7 czy 8 targi i teraz wybieram się tam tylko ze względu na wykłady. Zakupy nie cieszą, jak dawniej. Za to cieszy się portfel 🙂

 3. Ja też byłam na Lne. To są najlepsze targi.

  byłam na następujących wykładach:

  Szyja i dekolt – bagatelizowany problem. Przegląd unikalnych technik zabiegowych medycyny estetycznej.

  Emocje na talerzu. Dlaczego wiele diet nie działa?

  Koniec z modą czas na styl.

  Doświadczenia własne – wielowymiarowa diagnostyka trychologiczna
  Techniki trychoterapii, kwalifikacja do przeszczepu włosów.


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.