Regulowanie poziomu cukru

Regulowanie poziomu cukru

Cukrzyca jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. Gdy raz zaatakuje, należy mieć świadomość tego, że pozostanie z nami już do końca życia i nie da o sobie zapomnieć. Co gorsza, choć współczesna medycyna wie coraz więcej na jej temat, nadal jest skuteczna przede wszystkim wówczas, gdy konieczne jest hamowanie postępów choroby, nie będąc jeszcze w stanie wyleczyć jej całkowicie.

 

Skoro więc cukrzyca jest tak niebezpieczna, warto poświęcić maksimum uwagi zmniejszeniu ryzyka jej wystąpienia. Krokiem w dobrym kierunku jest przede wszystkim regulowanie poziomu cukru we krwi, zwłaszcza że mogą nam w tym pomóc liczne zdobycze medycyny naturalnej.

 

Pokochaj cynamon

Choć cynamon może się nam kojarzyć z przyprawą niebezpieczną dla cukrzyków i osób zagrożonych tą chorobą, badania naukowe nieustannie potwierdzają, że jest inaczej. Wynika z nich, że może on skutecznie regulować poziom cukru we krwi, a tym samym jest doskonałym elementem profilaktyki przeciwcukrzycowej. Cynamon sprawia też, że ludzki organizm staje się wrażliwszy na insulinę, dzięki czemu jest w mniejszym stopniu uzależniony od tego hormonu.

 

Czosnek i jego siła

Trudno o schorzenie, któremu, przynajmniej w pewnym stopniu, nie przeciwdziałałby czosnek, zaskoczeniem nie powinno być więc dla nas to, że nie inaczej jest w przypadku cukrzycy. Naukowcy potwierdzają, że jego regularne spożywanie przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi. Co więcej, tendencja ta jest zauważalna nie tylko u osób zagrożonych tą chorobą, ale i u tych pacjentów, którzy zmagają się już z cukrzycą typu 1 oraz 2. I tym razem wyniki badań nie powinny zresztą zaskakiwać, dla czosnku charakterystyczne jest bowiem to, że potrafi on regulować metabolizm glukozy, a substancje wchodzące w jego skład mają działanie zbliżone do tego, jakim charakteryzuje się insulina.

 

Niedoceniana morwa biała

Choć medycyna naturalna korzystała z możliwości stwarzanych przez morwę białą jeszcze w średniowieczu, roślina ta jeszcze nie tak dawno wydawała się zapomniana. Na szczęście, jej właściwości sprawiły, że ponownie wraca do łask. Co ważne, chwalą ja nie tylko zwolennicy naturalnych metod leczenia, ale również sami lekarze, co można uznać za szczególne wyróżnienie.

Morwa biała odznacza się przede wszystkim tym, że może hamować rozkład cukrów, a tym samym – ograniczać ich przemiany w glukozę. Sprawia to, że węglowodany nie są poddawane trawieniu, a to przyczynia się do regulacji poziomu cukru we krwi. Nie można nie docenić zresztą i tego, że zmniejszony rozkład węglowodanów to w prostej linii także mniejszy przyrost tkanki tłuszczowej. Jeśli dodamy do tego zdolność morwy białej do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, jasnym stanie się to, że mamy do czynienia z rośliną, która powinna zainteresować nie tylko cukrzyków i osoby obawiające się rozwoju tej choroby.

 

Oczywiście, nie można zapominać i o tym, że trudno o regulowanie poziomu cukru we krwi, jeśli ignorujemy znaczenie aktywności fizycznej, odpowiedniej higieny snu oraz zapominamy o tym, jak niekorzystny wpływ na nasz organizm może mieć stres.

 

Artykuł został przygotowany przez sklep www.herbavit.com.pl specjalizujący się w medycynie naturalnej.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

A Ty stosujesz olejki na trądzik? Oleje do cery trądzikowej

Oleje do cery trądzikowej

Zastanawiasz się, w jaki sposób za pomocą domowych sposobów pielęgnować skórę trądzikową? Do naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej możesz użyć olejów. Które z nich warto wybrać?   Osoby z cerą tłustą…

Więcej
Kosmetyczny marzec 2018 Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Praca w redakcji kosmetycznej to częste wyjazdy na różnorodne imprezy kosmetyczne. Co działo się w marcu 2018 w branży urodowej i gdzie warto było się pojawić? Zapraszam na przegląd najciekawszych…

Więcej

6 komentarzy na temat “Regulowanie poziomu cukru

  1. Moja siostra niestety choruje na cukrzycę, stąd wiem, jakie są jej objawy i skutki. Sama dbam o to, aby nie przeciążać trzustki i jadać zdrowo;)


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.