Recenzje kosmetyków — co musisz o nich wiedzieć?

Recenzje kosmetyków — co musisz o nich wiedzieć?

Dobra recenzja kosmetyków wyróżnia się wnikliwym opisem produktu oraz doświadczeń podczas stosowania kosmetyku, a także efektów, jakie zapewnia. Poza tym istotne jest uwzględnienie wszelkich cech osobistych, które mogły wpłynąć na opinię o kosmetyku. Przygotowałam kilka wskazówek jak napisać najlepszą recenzję kosmetyków?

 

Kompendium wiedzy o recenzjach kosmetyków

Recenzje mogą wspierać sprzedaż kosmetyków. Jednak jako redaktor popularnego portalu o kosmetykach, który prowadzę od 10 lat, doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że każda skóra ma inne potrzeby i preferencje. To, co działa u jednej osoby, może nie działać u innej albo nawet ją podrażnić. Recenzje produktów urodowych są codziennością dla wielu blogerek urodowych i influencerek. Czasem aż trudno uwierzyć, że mogą one recenzować codziennie inny kosmetyk, przecież produkt należy poznać i zaobserwować jego efekty działania. Dlatego przygotowałam kompendium wiedzy o pisaniu recenzji kosmetyków.

 

Recenzje kosmetyków na portalu urodowym

Recenzje kosmetyków przygotowane przez redakcję popularnego portalu o kosmetykach są bardzo wnikliwie i pisane po kilku tygodniach poznawania produktów bez pośpiechu. Mimo iż są takie firmy, które chciałyby, abyśmy opublikowali recenzje kosmetyków, których nie znamy, to nie zgadzamy się na tego typu działania. Zależy nam na tym, by przygotowywać wnikliwe i szczere recenzje, a na ich napisanie i przetestowanie kosmetyku potrzebujemy co najmniej 28 dni. Dopiero poznawanie preparatów do pielęgnacji skóry i włosów oraz gadżetów i urządzeń kosmetycznych pozwala opisać nasze wrażenia, składy, opinie i efekty działania, a ostatecznie przygotować rzetelną recenzję.

 

Elementy składowe dobrej recenzji

Moim zdaniem najlepsze recenzje kosmetyków to te zawierające:

 • Kilka słów o marce kosmetycznej.
 • Kilka słów o serii kosmetyków, z której dany produkt pochodzi.
 • Kilka zdań o problemach, jakie niweluje dany kosmetyk.
 • Opis produktu (unikalny i niekopiowany).
 • Przegląd składników aktywnych w INCI i ich właściwości.
 • Informację o opakowaniu, konsystencji, zapachu.
 • Opis efektów działania.
 • Opinię o kosmetyku.
 • Informację gdzie można go kupić.
 • Certyfikaty, które otrzymał kosmetyk lub marka (szczególnie w przypadku kosmetyków naturalnych, ekologicznych i wegańskich).
 • Ładne zdjęcia, ponieważ uważam, że obraz wart jest więcej niż tysiąc słów.

 

Wnikliwa i szczera opinia o kosmetykach przygotowana przez pasjonatkę branży beauty odpowie czytelnikom na pytanie, czy i ewentualnie w jaki sposób recenzowany produkt uczyni ich życie łatwiejszym albo rozwiąże problem. Stawiam na uczciwe recenzje kosmetyków. I zawsze wypisuję wszystko, co uważam za wady i zalety produktu, tak, aby dać czytelnikom możliwość wyboru. Często zdarza się tak, że to, co ja uznaję za wadę, dla innych osób jest cechą pożądaną w kosmetykach. Dobre recenzje budują zaufanie wśród czytelników.

 

Dlaczego testuję kosmetyki przez co najmniej 30 dni?

Wygląd kobiecej skóry zmienia w ciągu miesiąca (także podczas menstruacji), a ja chcę sprawdzić, jak dany kosmetyk sprawdza się w różnych warunkach. Poznawanie produktów przez miesiąc pozwala mi poznać ich efekty działania. Poza tym jestem posiadaczką skóry wrażliwej, dlatego staram się nie wprowadzać zbyt wielu nowości kosmetycznych do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, aby obserwować działanie testowanego produktu na kondycję mojej skóry lub włosów. Przygotowywanie recenzji kosmetyków to codzienność dla blogerek urodowych, które wyrażają swoje opinie o poznanych produktach. Każdego dnia na całym świecie opublikowanych zostają tysiące recenzji produktów na blogach i w social mediach.

 

Poznaj kosmetyk tak jak nikt inny

Recenzje kosmetyków pisane przez pasjonatkę branży beauty, osobę, która doskonale zna kosmetyk, są najbardziej przekonujące, ale także w naturalny sposób przyciągają więcej czytelników. Wielu konsumentów przed dokonaniem zakupów poszukuje opinii o kosmetykach w internecie. Najbardziej poszukiwanymi są bezstronne opinie doświadczonych pasjonatek kosmetycznych. A najpopularniejszymi witrynami z recenzjami kosmetyków są te stworzone przez ekspertów, którzy znają i rozumieją produkty w każdym aspekcie. Poza opisaniem właściwości składników warto uczyć czytelników czegoś nowego, dlatego swoje recenzje kosmetyków tworzę, łącząc różne perspektywy.

Portal o kosmetykach TrustedCosmetics.pl istnieje już 10 lat. A to oznacza, że miałam przyjemność poznać, przetestować i zrecenzować mnóstwo kosmetyków. Znalazły się wśród nich:

 

Recenzje kosmetyków do twarzy

 

Recenzje kosmetyków do makijażu

 

Recenzje kosmetyków do ciała

 

Recenzje kosmetyków do włosów

 

Recenzje kosmetyków ajurwedyjskich

 

Recenzje kosmetyków ze spa

 

Recenzje preparatów do brwi i rzęs

 

Recenzje kosmetyków do stóp

 

Recenzje perfum

polskie kosmetyki luksusowe Sensum Mare z algami blog magazyn kosmetyczny TrustedCosmetics.pl

Mam nadzieję, że mój artykuł odpowiedział na wszystkie Twoje pytania związane z pisaniem pomocnych dla konsumentów recenzji. Jeszcze przed rozpoczęciem testowania kosmetyku zastanawiam się, co chciałabym wiedzieć przed jego zakupem. Zachęcam do lektury kategorii recenzje kosmetyków na popularnym portalu urodowym.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Kosmetyki do skóry naczynkowej

Kosmetyki do skóry naczynkowej

Zarumienione policzki kojarzą się ze zdrową cerą. Natomiast widoczne naczynka krwionośne, które powodują zaczerwienienie policzków i okolic nosa, a także suchość, świąd i uczucie ściągnięcia są oznaką cery naczynkowej. W…

Więcej
Sekret pięknej skóry: mikrobiom, bariera hydrolipidowa i kosmetyki Nuuni

Sekret pięknej skóry: mikrobiom, bariera hydrolipidowa i kosmetyki Nuuni

Rytuały pielęgnacyjne skóry praktykowane są od wieków. Dziś wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry jest tak ogromny, że większość konsumentów czuje się zagubiona podczas zakupów. Dlaczego mikrobiom i bariera hydrolipidowa są…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.