Recenzja książki pt. "Rytuał Gejszy. Japoński sekret promiennej cery"

Recenzja książki pt. "Rytuał Gejszy. Japoński sekret promiennej cery"

Poradnik pt. "Rytuał Gejszy. Japoński sekret promiennej cery" autorstwa Victorii Tsai zawiera interesujące porady dotyczące pielęgnacji skóry w każdym wieku, zaczerpnięte od kobiet z Kraju Kwitnącej Wiśni. Czy wiesz, że jeśli będziesz odpowiednio pielęgnować skórę, możesz zachwycać jej pięknem i młodością przez długie lata?

 

 

Gejsze mają nieskazitelną cerę. Nie szukają wymówek i mimo wymagającego planu dnia, zawsze ze spokojem, celebrują rytuały pielęgnacyjne. Nie stosują agresywnych kosmetyków, które mają działać ekspresowo. Zamiast tego sięgają po naturalne i proste składniki, które zastosowane w rytuałach i przekazywane od wieków, uczą troski i miłości do własnej skóry. To właśnie odpowiednie podejście sprawia, że ich cera jest promienna i zdrowa.

Publikacja została podzielona na 5 rozdziałów, w których Czytelnik poznaje: piękno Gejszy oraz rytuał Gejszy, dowiaduje się: jak stworzyć swój rytuał, w jaki sposób doskonalić rytuał oraz co jeszcze jest ważne w codziennej pielęgnacji Gejszy.

 

W książce "Rytuał Gejszy. Japoński sekret promiennej cery" znajdziesz:

 • podstawowe zasady japońskiej sztuki pielęgnacji
 • odpowiednie kroki rytuału Gejszy
 • wskazówki, jak rozpoznać i określić typ swojej cery
 • podpowiedzi, jak określić swój psychologiczny typ dbania o skórę
 • rady, jak doskonalić własne rytuały pielęgnacyjne
 • tajemnice maseczek w płachcie
 • składniki godne zaufania
 • porady, jak wykonać masaż twarzy
 • japońską dietę dla czystej skóry
 • ważne czynniki potwierdzające konieczność ochrony przeciwsłonecznej.

 

Czy warto było przeczytać tę książkę?

Oczywiście! Lubię poznawać różne teorie dotyczące rytuałów pielęgnacyjnych oraz zwyczajów dbania o skórę i włosy. Nie zawsze się z nimi zgadzam. Zdaję sobie sprawę, że czasem takie teorie powstają na potrzeby marketingowe. Jednak czasem spośród tych nowości wybieram coś dla siebie. I jeśli taki rytuał sprawi, że moja skóra bądź włosy zyskają lepszą kondycję, to na dłużej wpisuję go w moje codzienne rytuały piękna.

W publikacji znalazłam garść znanych mi porad, ale też takie, które mnie zainspirowały lub w ogóle się z nimi nie zgadzam. Niemniej jednak uważam, że warto poszerzać horyzonty i zdobywać wiedzę w sprawie, która jest naszą pasją. Dla mnie zdecydowanie tym tematem są kosmetyki i pielęgnacja.

 

Zapraszam do lektury innych artykułów dotyczących tego poradnika:

 

"Rytuał Gejszy. Japoński sekret promiennej cery" – moja opinia

To świetny poradnik szczególnie dla osób ze skórą problematyczną. Znajdziesz w niej garść porad, które pokażą Ci, w jaki sposób wyeliminować niedoskonałości. Myślę, że krótkie informacje dotyczące ochrony przeciw promieniowaniu słonecznemu, powinny stanowić cenną lekcję na poziomie szkoły średniej.

Książka napisana jest w przyjemny sposób. Ekspresowo się ją czyta. Jest nasycona wskazówkami dotyczącymi nie tylko pielęgnacji, ale również makijażu, diety, kosmetyków czy ćwiczeń. A doskonała kondycja skóry i piękne włosy, to zdaniem Gejszy, również idealny sposób na spełnione i harmonijne życie.

 

 

Czego nauczyłam się z książki "Rytuał Gejszy. Japoński sekret promiennej cery"?

Spokoju! Prostoty! Spokojnej i prostej pielęgnacji. Dotykania własnej twarzy, włosów i ciała z ogromną czcią. Celebrowania chwil przeznaczonych na pielęgnację. Delikatnego i przyjemnego dla skóry masażu. Spokojnej, wcale nie wykonanej szybko, kąpieli. Myślę, że duże znaczenie ma właśnie to zatrzymanie się. Skupienie się w danej chwili na sobie, na swoim ciele i włosach. Zapomnienie o tysiącu spraw do załatwienia….

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

7 Diament Beauty 2019 Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Szukasz skutecznych preparatów, które pomogą naturalnie zadbać o Twoje zęby i jamę ustną? Chcesz pozbyć się przebarwień nazębnych po kawie, herbacie, winie czy papierosach? A może marzysz o tym, by…

Więcej
Książki polecane w 2018 roku w Beauty Czytelni Beauty Czytelnia — jakie książki polecaliśmy w 2018 roku?

Beauty Czytelnia — jakie książki polecaliśmy w 2018 roku?

Beauty Czytelnia to takie miejsce, gdzie chcemy informować o nowych poradnikach i książkach, którymi warto się zainteresować. Dlatego to właśnie tutaj publikujemy zapowiedzi, informacje o nowych książkach i recenzje poradników…

Więcej

5 komentarzy na temat “Recenzja książki pt. "Rytuał Gejszy. Japoński sekret promiennej cery"

 1. Ja osobiście uważam, że warto zaglądać do każdej książki w której mowa jest o pielęgnacji. Można z niej zawsze wyciągnąć coś dla siebie. Takie książki zazwyczaj się też łatwo i szybko czyta 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.