Rapido art – zdobienia paznokci za pomocą rapidografu

Rapido art – zdobienia paznokci za pomocą rapidografu

Jesienna aura za oknem, pełna deszczu i zimnego wiatru, wprowadza nas w nostalgię. Warto ją troszkę ubarwić. W tym celu możemy skorzystać ze stylizacji paznokci wykonanych za pomocą pisaka kreślarskiego zwanego rapidografem.

 

To ciekawe narzędzie pracy stylisty przy zdobieniach paznokci, które można wykorzystać również w zaciszu domowym. W jaki sposób wykonywać zdobienia paznokci przy pomocy rapidografu, aby służył nam długi czas?
Dzięki niemu możemy stworzyć pełne fantazji, kunsztu i precyzji małe arcydzieła na paznokciach, które będą zachwycać i przyciągać wzrok.

 

Technika ta wymaga co prawda pewnej wprawy, ale pozwala na stworzenie bardzo ciekawych i efektownych zdobień. Wykonać je możemy nie tylko na stylizacji hybrydowej, ale również akrylowej czy tytanowej.

 

Czym jest rapidograf?

Rapidograf to pisak kreślarski, który znalazł zastosowanie w zdobieniach paznokci i służy do rysowania linii o stałej grubości. Napełnionym tuszem pisak tworzy bardzo dokładne i precyzyjne zdobienia nawet na krótkich paznokciach.

 

Złote zasady używania rapidografu

Aby nasze narzędzie pracy było utrzymane w idealnej kondycji, należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze,
każdy kolor tuszu powinien posiadać swój pisak. Bardzo istotną rzeczą w pracy jest dokładne mycie osuszenie rapidografu, gdyż tusz szybko wysycha i kiedy pozostawimy go bez odpowiedniego umycia i osuszenia, zastygnie — a to poważnie uszkodzi narzędzie pracy.

Zdobienia wykonujemy na lekko zmatowionej powierzchni, trzymając pisak prostopadle do paznokcia. Używamy go delikatnie, nie przyciskając zbyt mocno do paznokcia. Czasem pisak potrzebuje rozpisania, co warto wykonać delikatnie na kartce papieru.

Warto pamiętać, że jest to arcydelikatny przyrząd, dlatego wymaga od nas bardzo uważnego zastosowania, gdyż szybko możemy spowodować jego uszkodzenie. W skuwce pisaka znajduje się zbiorniczek na wodę, który należy napełnić, aby nie dopuścić do zaschnięcia tuszu. Jeśli rapidograf będzie używany przez dłuższy czas, nie zostawiaj go bez skuwki.

Po zakończeniu pracy pisak należy bardzo dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Tusz na ozdobionych w ten sposób paznokciach wysycha bardzo, w związku z tym następnie nakładamy top.

 

 

Przestrzeganie tych kilku wskazówek spowoduje, że będziemy mogły cieszyć się długowiecznością rapidografu. Techniki zdobienia zmieniają się z roku na rok, jednak rapidograf jest ciągle modnym gadżetem, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Jeśli same nie posiadamy artystycznych talentów, wówczas oddajmy swoje dłonie w ręce stylistki i poprośmy o piękne zdobienie rapido art.

The following two tabs change content below.
Anna Musialek
Kosmetyczka, studentka Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, absolwentka Agnieszka Broda School of Make Up. Jej pasją jest kosmetologia, którą zajmuje się zawodowo. Lubi poznawać branżowe nowości i tropić zagadnienia ze świata kosmetyki.

Powiązane artykuły

Diamenty Beauty 2024: przeciwzmarszczkowy balsam ujędrniający Clinect®

Diamenty Beauty 2024: przeciwzmarszczkowy balsam ujędrniający Clinect®

Kosmetyki anty-aging cieszą się coraz większą popularnością. Kolejną esencją do pielęgnacji twarzy, jaką mieliśmy okazję poznać podczas najlepszego konkursu w branży kosmetycznej, jest przeciwzmarszczkowa esencja Clinect®. Czym kosmetyk ten zaskoczył…

Więcej
Co wybrać na wągry i zaskórniki? Kosmetolog podpowiada

Co wybrać na wągry i zaskórniki? Kosmetolog podpowiada

Wągry i zaskórniki to problem, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wieku czy typu skóry. Choć jest on często związany ze zmianami typowymi dla okresu dojrzewania, może również…

Więcej

7 komentarzy na temat “Rapido art – zdobienia paznokci za pomocą rapidografu

  1. Rapidografem można stworzyć cuda 😉 Te wzory prezentują się świetnie! Linie są cieniutkie i chyba przez to robią takie wrażenie. Potwierdzam, że rapidograf to delikatny przyrząd, bo ja swój niestety zniszczyłam – ułamałam albo jakoś wgniotłam mu końcówkę 🙁

  2. Pierwszy raz słyszę o takim piasku. Na pewno można wykonać nim niesamowite wzorki. Ja jednak mam za malo cierpliwości do tak żmudnej pracy. 😉

  3. Miałam do czynienia z rapidografami kilka lat w technikum geodezyjnym i o ile pisanie czy wykonywanie rysunków na papierze nie sprawiało mi problemów to narysowanie coś na paznokciach wychodziło koszmarnie.

    Co do samych rapidografów to jeśli zaschnie końcówka wystarczą ją wymienić co jest dużo tańsze niż cale urządzenie i kolejna sprawa warto tą wymienną końcówkę trzymać w wodzie przez czas kiedy się jej nie używa, wtedy jest pewność, że nic nam nie zaschnie. Warto tez raz na jakiś czas lekko ocieplić końcówkę np ogniem z zapalniczki wtedy tusz ładnie z niej wypływa, tylko trzeba zrobić to bardzo ostrożnie, aby nie spalić włoska.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.