Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litery R i S

Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litery R i S

Przyszła pora na ciąg dalszy cyklu przedstawiającego luksusowe marki wprowadzające na rynek swoje zapachy. Marki powszechnie znane na rynkach światowych, dostępne również na polskim rynku od lat.

 

Ralph Lauren — amerykański projektant mody, który założył własną markę w roku 1967. W początkowym okresie istnienia marka zajmowała się jedynie odzieżą męską, a z czasem powiększyła asortyment na odzież damską, dziecięcą i sportową (dedykowana sportom luksusowym jak golf czy polo). W roku 1978 marka wprowadziła na rynek swoje pierwsze dwa zapachy: Lauren dla Pań i Polo dla Panów. Do tej pory na rynku ukazało się prawie 80 zapachów marki Ralph Lauren. Największą popularność osiągnęły takie kompozycje jak: Lauren (1978), Polo (1978), Safari (1990), Safari for Men (1992), Polo Sport (1994), Romance (1998), Ralph (2000), Glamourous (2001). Najnowszym zapachem marki jest Woman by Ralph Lauren z 2017 roku.

 

Roberto Cavalli — luksusowa włoska marka odzieżowa założona w latach 70. XX wieku. Od początku swego istnienia marka wprowadziła na rynek dużo innowacji dotyczących produkcji tekstyliów i odzieży. Obecnie asortyment marki stanowi odzież damska, męska i dziecięca, alkohole, bielizna, dodatki oraz perfumy. Zapachów marka wprowadziła już na rynek około 40. Pierwszy wszedł na rynek dopiero w roku 2002. Najbardziej popularne to: Roberto Cavalli (2002), Serpentine (2005), Paradiso (2015).

 

Rochas — francuski Dom Mody założony w 1925 roku przez Marcela Rochas. Zapachy marka zaczęła wprowadzać na rynek w 1934 roku i początkowo były to tylko zapachy damskie. W roku 1949 wszedł na rynek pierwszy zapach dedykowany panom. Od śmierci założyciela w roku 1955 marka była prowadzona przez jego żonę, a następnie w 1971 roku sprzedana. Od tego czasu właściciele marki często się zmieniali. Perfumy stały się przez lata najważniejszą grupą asortymentową marki. Największą popularność osiągnęły takie kompozycje jak : Femme (1944), Moustache (1948), Madame Rochas (1960), Eau de Rochas (1970), Lumiere (1984), Byzance (1987), Globe (1991), Eau de Rochas Homme (1993), Lui Rochas (2003).

 

Roger & Gallet — francuska marka kosmetyczna i perfumeryjna założona w roku 1862. Marka od prawie 160 lat utrzymuje tradycję wytwarzania kosmetyków i zapachów opartych na składnikach roślinnych i olejkach eterycznych. Wszystko, co wprowadza na rynek, zostaje opakowane w charakterystyczne, staromodne opakowania w stylu Art Deco. Największą popularność osiągnęły takie zapachy jak : Lavande Royale (1899), Fleurs D’Amour (1902), Vetyver (1992), L’Homme (1999), Bois D’Orange (2009), Shiso (2012), Fleur de Figuier (2013).

 

Salvador Dali — jeden z największych artystów XX wieku (ur. 1904, zm. 1989). W roku 1983 założył własną markę perfumeryjną i wypuścił na rynek swój pierwszy zapach Salvador Dali Parfum, który stał się od razu wielkim przebojem rynkowym. Do wszystkich swoich zapachów sam projektował butelki, nawiązujące do jego obrazów. Po jego śmierci marka istnieje nadal i na rynek weszło już w sumie ok. 60 zapachów. Największą popularność osiągnęły takie kompozycje jak : Salvador Dali Parfum (1983), Salvador Dali (1985), Laguna (1991), Dalimix (1996), Le Roy Soleil (1997), Daliflor (2000), Rubylips (2004), Purplelips (2006), Dali Wild (2013).

 

Salvatore Ferragamo — słynny włoski projektant butów, który założył we Włoszech własną markę w latach 30. XX wieku. Firma nadal pozostaje w rękach rodziny. Perfumy marka wprowadziła na rynek jako uzupełnienie swojego asortymentu w 1998 roku (wiele lat po śmierci założyciela marki). Największą popularnością cieszyły się: Salvatore Ferragamo pour Femme (1998), Parfum Subtil (2002), Incanto (2003), Tuscan Soul (2008), Attimo (2010), Signorina (2011), Emozione (2015).

 

Sisley — luksusowa marka kosmetyczna i perfumeryjna założona we Francji w roku 1972. Od 1976 roku pozostaje w rękach arystokratycznej rodziny Huberta d’Ornano. Marka wypuściła na rynek do tej pory prawie 30 zapachów. Najsłynniejsze to: Eau du Soir (1990), Soir de Lune (2006) oraz Soir d’Orient (2015).

 

Sonia Rykiel — francuska projektantka mody, która założyła własną markę pod koniec lat 60. XX wieku. Pierwszy zapach marki ukazał się na rynku w 1979 roku. Obecnie marka w dorobku ma prawie 20 kompozycji. Najbardziej znane to: Le Parfum (1993), Sona Rykiel (1997), Rykiel Homme (1999), Rykiel Woman (2003), Belle En Rykiel (2006).

 

 

Jak widać, istnieje różnorodność wśród marek wprowadzających na rynek swoje perfumy. Są to zarówno marki kosmetyczne, jak i marki związane ze światem mody czy akcesoriami. Znajomość tych marek — choćby ogólnikowa — pozwala na łatwiejsze poruszanie się po rynku perfumeryjnym.

The following two tabs change content below.
Monika (Feerie)
Monika jest rodowitą warszawianką o ustabilizowanym życiu osobistym i zawodowym. Jej pasją od ponad 20 lat jest wszystko, co związane jest z szeroko pojętym światem zapachów. Z zacięciem powiększa swoją wiedzę na temat historii perfumiarstwa, historii domów perfumeryjnych i marek wypuszczających na rynek perfumy. Interesują ją nie tylko kwestie związane z powstawaniem samych zapachów, ale również ich opakowań, składników używanych do tworzenia kompozycji zapachowych, postacie twórców słynnych kompozycji, ciekawostki związane z branżą perfumeryjną, ewoluowanie trendów dotyczących zapachów. To osoba, dla której perfumy nie są jedynie produktem użytkowym… Są sztuką, która swój początek miała tysiące lat temu, a której zamierzchła historia jest (niestety) ciekawsza niż etap, do którego branża perfumeryjna w XXI wieku doszła. Posiada bogatą kolekcję zapachów, w której znajdują się głównie kompozycje stworzone w latach wcześniejszych. Kolekcjonuje również wydawnictwa związane z tą branżą, pozwalające jej poszerzać zasób wiedzy. W wolnych chwilach zagłębia się w tematykę ziół, kosmetyków i słynnych domów mody. Interesują ją też biografie wielkich kreatorów mody czy historie powstania słynnych marek kosmetycznych. Monika uważa, że każda prawdziwa pasja wzbogaca wewnętrznie człowieka oraz wspomaga jego rozwój intelektualny i emocjonalny. Sama o sobie mówi: "Pisanie na tematy, które mnie interesują, jest dla mnie swoistą rozrywką i relaksem. Dlatego w styczniu 2016 roku stworzyłam bloga https://perfumowakraina.wordpress.com/, a dodatkowo współpracuję z redakcją Trusted Cosmetics, pisząc artykuły, w których staram się przekazać nieco posiadanej przez siebie wiedzy, a może i "zarazić" czytelników swoją pasją . Mój Mąż ma również swoją wielką pasję (choć z zupełnie innej dziedziny), więc dla mojej wykazuje ogromne zrozumienie, a nawet przyczynia się do jej rozwoju. Swoje uczucia lokuję w moich najbliższych, swoim hobby i zwierzętach, do których mam bardzo emocjonalne podejście. I są to dla mnie trzy najważniejsze dla mnie elementy życia."

Powiązane artykuły

Kolejna porcja słynnych damskich zapachów Najsłynniejsze damskie zapachy z branży światowego perfumiarstwa cz. III

Najsłynniejsze damskie zapachy z branży światowego perfumiarstwa cz. III

Najsłynniejsze zapachy… Przez ponad 100 lat, kiedy na świecie rozwinęła się branża perfumeryjna w formie, jaką znamy obecnie, takich zapachów powstało jedynie kilkadziesiąt. I choć co roku wchodzi na rynek…

Więcej
Kolejna porcja sławnych damskich perfum Najsłynniejsze damskie zapachy z branży światowego perfumiarstwa cz. II

Najsłynniejsze damskie zapachy z branży światowego perfumiarstwa cz. II

Kultowe perfumy… Zapachy wszech czasów… Przeboje branży perfumeryjnej… Takie określenia pojawiają się w różnego rodzaju wydawnictwach poświęconych perfumom, w rankingach przedstawianych przez media czy w wypowiedziach osób reprezentujących branżę.  …

Więcej

Jeden komentarz na temat “Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litery R i S

  1. Z w/w mam perfumy marki Rochas i marki Salvador Dali. Chciałabym mieć kiedyś Eau du Soir Sisley, ale są jak na razie zdecydowanie za drogie dla mnie. Ma ten zapach moja znajoma z pracy i bardzo mi się podoba. Zainteresowała mnie marka Roger&Gallet – nigdy o niej nie słyszałam, a faktycznie jest stara i może mieć ciekawe zapachy, jesli opierają się na składnikach naturalnych.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.