Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litery od T do Z

Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litery od T do Z

To już ostatnia część spisu luksusowych marek, których perfumy dostępne są na naszym rynku. Każda z opisanych ma wieloletnią tradycję w branży perfumeryjnej i jest uznana na światowych rynkach dóbr luksusowych. W kolejnych artykułach opisane zostaną popularne marki perfumeryjne.

 

Tom Ford — amerykański projektant, a od kilku lat również scenarzysta i reżyser filmowy. Na początku kariery pracował przez kilka lat jako Dyrektor Kreatywny marek Gucci i Yves Saint Laurent, później założył własną markę. Zdobywca wielu prestiżowych nagród zarówno w branży fashion, jak i filmowej. Artysta uznany na całym świecie przez największe autorytety.

Perfumy sygnowane własną marką projektant wprowadził na rynek w 2006 roku. Do tej pory na rynku ukazało się ich już ponad 70. Największą popularność uzyskały takie kompozycje jak: Black Orchid (2006), Tom Ford for Men (2007), Grey Vetiver (2009) czy Noir (2012). Dużym uznaniem wśród koneserów cieszą się zapachy z serii Private Blend.

 

Tommy Hilfiger — amerykański projektant mody, własną markę założył w latach 70.XX wieku. Specjalizuje się w odzieży codziennej, nieskomplikowanej czy o charakterze typowo sportowym. Od 1995 roku marka w swoim asortymencie umieściła również perfumy. Do tej pory na rynku ukazało się już ok. 70 zapachów marki, z których największą popularnością cieszyły się: Tommy (1995), Tommy Girl (1996), Tommy Jeans (2003), True Star (2004) czy Dreaming (2007).

 

Weil — luksusowy Dom Perfumeryjny założony w latach 20. XX wieku we Francji. Najsłynniejsze zapachy marki to: Zibeline (1928), Antilope (1946), Weil de Weil (1971), Kipling (1986), Fleur de Weil (1995), Weil pour Homme (2004).

 

Van Cleef & Arpels — francuski dom jubilerski założony pod koniec XIX wieku. Jego specjalizacją jest luksusowa biżuteria z brylantami. Jego wyroby znalazły uznanie wśród koronowanych głów czy gwiazd ekranu. Od lat 70. XX wieku w ofercie marki pojawiły się również luksusowe zapachy. Najbardziej popularne kompozycje to: First (1976), Tsar (1989), Van Cleef (1993), Miss Arpels (1994), Feerie (2008), Oriens (2010), Midnight In Paris (2010).

 

 

Vera Wang — amerykańska projektantka mody chińskiego pochodzenia. Pracę w branży zaczynała jako projektantka Ralpha Laurena, ale po kilku latach zdecydowała się stworzyć własną markę. Jej specjalnością są eleganckie, luksusowe suknie ślubne. Od 2002 roku w swoim asortymencie posiada również zapachy. Najsłynniejsze to: Vera Wang (2002), Vera Wang for Men (2004), Princess (2006), Bouquet (2008), Lovestruck (2011).

 

Viktor & Rolf — holenderska luksusowa marka branży fashion. Od 2005 roku w ofercie posiada również perfumy. Do chwili obecnej pod szyldem marki ukazało się na rynku już ponad 60 zapachów. Najbardziej znanymi są: Flowerbomb (2005), Eau Mega (2009), Spicebomb (2012) oraz Bonbon (2014).

 

Vivienne Westwood — angielska projektantka mody. Jej projekty wywarły ogromny wpływ na modę stylu "punk". W 2006 roku, królowa brytyjska Elzbieta II, "za zasługi dla mody" przyznała jej tytuł szlachecki. Vivienne Westwood w swojej ofercie ma również zapachy. Wprowadziła ich na rynek ponad 10, a największym sukcesem okazały się takie kompozycje jak: Boudoir (1998), Anglomania (2005) czy Let It Rock (2007).

 

 

Jak widać po zamieszczonych artykułach, luksusowych marek obecnych na naszym rynku a posiadających w swojej ofercie zapachy jest bardzo dużo. Dla jednych zapachy są jedynie uzupełnieniem oferty i nie przywiązują do nich większej wagi, dla innych są kluczowym elementem stroju. Wszystkie jednak zasługują na uwagę tych, którzy interesują się tematyka perfum.

The following two tabs change content below.
Monika (Feerie)
Monika jest rodowitą warszawianką o ustabilizowanym życiu osobistym i zawodowym. Jej pasją od ponad 20 lat jest wszystko, co związane jest z szeroko pojętym światem zapachów. Z zacięciem powiększa swoją wiedzę na temat historii perfumiarstwa, historii domów perfumeryjnych i marek wypuszczających na rynek perfumy. Interesują ją nie tylko kwestie związane z powstawaniem samych zapachów, ale również ich opakowań, składników używanych do tworzenia kompozycji zapachowych, postacie twórców słynnych kompozycji, ciekawostki związane z branżą perfumeryjną, ewoluowanie trendów dotyczących zapachów. To osoba, dla której perfumy nie są jedynie produktem użytkowym… Są sztuką, która swój początek miała tysiące lat temu, a której zamierzchła historia jest (niestety) ciekawsza niż etap, do którego branża perfumeryjna w XXI wieku doszła. Posiada bogatą kolekcję zapachów, w której znajdują się głównie kompozycje stworzone w latach wcześniejszych. Kolekcjonuje również wydawnictwa związane z tą branżą, pozwalające jej poszerzać zasób wiedzy. W wolnych chwilach zagłębia się w tematykę ziół, kosmetyków i słynnych domów mody. Interesują ją też biografie wielkich kreatorów mody czy historie powstania słynnych marek kosmetycznych. Monika uważa, że każda prawdziwa pasja wzbogaca wewnętrznie człowieka oraz wspomaga jego rozwój intelektualny i emocjonalny. Sama o sobie mówi: "Pisanie na tematy, które mnie interesują, jest dla mnie swoistą rozrywką i relaksem. Dlatego w styczniu 2016 roku stworzyłam bloga https://perfumowakraina.wordpress.com/, a dodatkowo współpracuję z redakcją Trusted Cosmetics, pisząc artykuły, w których staram się przekazać nieco posiadanej przez siebie wiedzy, a może i "zarazić" czytelników swoją pasją . Mój Mąż ma również swoją wielką pasję (choć z zupełnie innej dziedziny), więc dla mojej wykazuje ogromne zrozumienie, a nawet przyczynia się do jej rozwoju. Swoje uczucia lokuję w moich najbliższych, swoim hobby i zwierzętach, do których mam bardzo emocjonalne podejście. I są to dla mnie trzy najważniejsze dla mnie elementy życia."

Powiązane artykuły

Znasz te nuty perfum? Wyjątkowe jesienne nuty w perfumach

Wyjątkowe jesienne nuty w perfumach

Branża perfumeryjna od kilkudziesięciu lat intensywnie się rozwija. Dziesiątki perfumiarzy starają się zdobyć dla swoich kompozycji jak największe grono odbiorców, wykorzystując do pracy dziesiątki bardzo specyficznych składników. Nuty wykorzystywane przy…

Więcej
Perfumy na jesień dla mężczyzny Idealne perfumy na jesień dla mężczyzn

Idealne perfumy na jesień dla mężczyzn

Chłód jesieni niesie za sobą zmianę garderoby, kosmetyków, a często również stosowanych na co dzień perfum. Niskie temperatury, wiatr czy deszcz sprawiają, że częściej sięgamy po zapachy, które nas rozgrzeją…

Więcej

7 komentarzy na temat “Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litery od T do Z

  1. Czekam niecierpliwie na kolejne artykuły z tej serii, szczególnie dotyczące zapachów marek popularnych, takich jak Revlon czy Bourjois.

  2. Mam zapach First marki Van Cleef & Arpels , a moja mama dawno temu miała Antilope marki Weil. Zapachów Forda nie lubię – marka ma bardzo orydynarne reklamy i to mnie mocno do niej zniechęca.

    1. Masz absolutną rację ! Nie wiem, czemu tą markę przeoczyłam. Mam nawet w kolekcji jej pierwszy zapach. Może przy okazji oddzielny artykuł o Valentino ? 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.