Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litera M

Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litera M

Kontynuując cykl poświęcony luksusowym markom wprowadzającym na rynek swoje perfumy, przyszła pora na marki na literę M. Wszystkie prezentowane w tym artykule są obecne na polskim rynku od dawna, a ich produkty są dostępne zarówno w perfumeriach stacjonarnych, jak i perfumeriach internetowych.

 

Mandarina Duck to włoska marka z branży fashion powstała w roku 1977. Specjalizuje się w skórzanych akcesoriach. Zapachy są od 2004 roku uzupełnieniem jej asortymentu. Marka wypuściła na rynek około 20 kompozycji, z czego największą popularność osiągnęły zapachy takie jak: Mandarina Duck (2004), Pure Black (2009), Mandarina Duck Blue (2011).

Marc Jacobs — amerykański projektant działający na rynku luksusowej mody od lat 80. XX wieku. Swoje zapachy zaczął wprowadzać na rynek od 2001 roku i do tej pory ukazało się już ich na rynku prawie 80. Największą popularnością cieszą się damskie kompozycje umieszczane w romantycznych, bogato zdobionych butelkach. Najbardziej znane zapachy marki to: Daisy (2007), Daisy Bloom (2009), Lola (2009), Lola Velvet (2010), Dot (2012), Honey (2013), Daisy Dream (2014) oraz Decadence (2015).

Masaki Matsushima — japoński projektant mody, który założył własną markę w roku 2002. Jego twórczość koncentruje się na japońskich tradycjach. Od 2001 roku marka wprowadza na rynek również własne zapachy. Największą popularność osiągnęły takie kompozycje jak: M (2005), Mat Chocolat (2005), Suu (2008), Fluo (2010), Art Homme (2011), Art Mosaic (2012).

Max Mara to włoski Dom Mody założony w roku 1951. Jest firmą rodzinną specjalizującą się w luksusowej odzieży i dodatkach. Własne perfumy na rynek zaczęła wprowadzać w roku 2004. W ofercie marka posiada ok. 10 zapachów, z czego najbardziej znane to: Max Mara (2004), Le Parfum (2008) i Max Mara Gold Touch (2007).

Michael Kors to amerykański projektant mody, który po kilku latach współpracy z innymi domami mody w roku 2002 założył własną markę. Pod szyldem marki powstają zarówno kolekcje odzieży, jak i kolekcje akcesoriów skórzanych. Zapachy marka kreuje we współpracy z amerykańskim koncernem kosmetycznym Estee Lauder. Największa popularność osiągnęły takie kompozycje jak: Michael Kors (2004), Very Hollywood (2009), Sexy Amber (2013), Michael Kors for Men (2014) oraz zapachy z linii Gold Collection (2015).

Moschino to włoska marka branży fashion, która powstała w roku 1983. Pierwszy zapach marka wypuściła jeszcze w 1987 roku, nazywał się po prostu Moschino. Marka od początku powstania wprowadziła na rynek ponad 20 zapachów, a najpopularniejsze z nich to: Moschino (1987), Cheap & Chic (1995), Cheap & Cic I Love Love (2004), Moschino Funny (2007), Glamour (2008), Stars (2014).

Mugler (Thierry Mugler) to francuska luksusowa marka założona w latach 70. XX wieku przez projektanta mody i fotografa Thierry Muglera. Pierwszy zapach marki — Angel — wszedł na rynek w roku 1992 i nadal jest jednym z najchętniej kupowanych zapachów na rynku perfumeryjnym, a zarazem jednym z najbardziej charakterystycznych. Do chwili obecnej marka wypuściła pod swoim szyldem ponad 120 zapachów. Największym powodzeniem cieszyły się: Angel (1992), A*Men (1996), Innocent (1998), Mugler Cologne (2001), Alien (2005), Eau de Star (2007), Womanity (2010), Angel Muse (2016).

 

 

Jak widać, luksusowych marek produkujących zapachy jest na naszym rynku bardzo dużo. Każdy miłośnik perfum naprawdę ma w czym wybierać. Po prezentacji marek luksusowych przyjdzie pora na marki celebryckie, marki popularne oraz na marki tzw.niszowe.

The following two tabs change content below.
Monika (Feerie)
Monika jest rodowitą warszawianką o ustabilizowanym życiu osobistym i zawodowym. Jej pasją od ponad 20 lat jest wszystko, co związane jest z szeroko pojętym światem zapachów. Z zacięciem powiększa swoją wiedzę na temat historii perfumiarstwa, historii domów perfumeryjnych i marek wypuszczających na rynek perfumy. Interesują ją nie tylko kwestie związane z powstawaniem samych zapachów, ale również ich opakowań, składników używanych do tworzenia kompozycji zapachowych, postacie twórców słynnych kompozycji, ciekawostki związane z branżą perfumeryjną, ewoluowanie trendów dotyczących zapachów. To osoba, dla której perfumy nie są jedynie produktem użytkowym… Są sztuką, która swój początek miała tysiące lat temu, a której zamierzchła historia jest (niestety) ciekawsza niż etap, do którego branża perfumeryjna w XXI wieku doszła. Posiada bogatą kolekcję zapachów, w której znajdują się głównie kompozycje stworzone w latach wcześniejszych. Kolekcjonuje również wydawnictwa związane z tą branżą, pozwalające jej poszerzać zasób wiedzy. W wolnych chwilach zagłębia się w tematykę ziół, kosmetyków i słynnych domów mody. Interesują ją też biografie wielkich kreatorów mody czy historie powstania słynnych marek kosmetycznych. Monika uważa, że każda prawdziwa pasja wzbogaca wewnętrznie człowieka oraz wspomaga jego rozwój intelektualny i emocjonalny. Sama o sobie mówi: "Pisanie na tematy, które mnie interesują, jest dla mnie swoistą rozrywką i relaksem. Dlatego w styczniu 2016 roku stworzyłam bloga https://perfumowakraina.wordpress.com/, a dodatkowo współpracuję z redakcją Trusted Cosmetics, pisząc artykuły, w których staram się przekazać nieco posiadanej przez siebie wiedzy, a może i "zarazić" czytelników swoją pasją . Mój Mąż ma również swoją wielką pasję (choć z zupełnie innej dziedziny), więc dla mojej wykazuje ogromne zrozumienie, a nawet przyczynia się do jej rozwoju. Swoje uczucia lokuję w moich najbliższych, swoim hobby i zwierzętach, do których mam bardzo emocjonalne podejście. I są to dla mnie trzy najważniejsze dla mnie elementy życia."

Powiązane artykuły

Idealne perfumy na ślub dla niej Perfumy idealne dla Panny Młodej

Perfumy idealne dla Panny Młodej

Zbliża się sezon, w którym odbywa się więcej niż zazwyczaj ślubów. Wiosna i lato sprzyjają tego typu uroczystościom i to nie tylko w naszym kraju. W Polsce, w okresie kwiecień-wrzesień…

Więcej
Znasz egzotyczne składniki perfum? Egzotyczne składniki perfum cz. I

Egzotyczne składniki perfum cz. I

Znacie egzotyczne składniki perfum? Zapraszam na ich przegląd. Dziś przyjrzymy się kilku z nich.   Agar – egzotyczny składnik perfum AGAR znany również pod nazwami OUD lub AOUD – wyjątkowe,…

Więcej

7 komentarzy na temat “Przegląd luksusowych marek produkujących zapachy — litera M


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.