Poznaj skład kosmetyków — podsumowanie tematu

Poznaj skład kosmetyków — podsumowanie tematu

Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie tematy pozwolą Ci stać się bardziej świadomym konsumentem. Moją ideą było obalenie mitów dotyczących składników kosmetycznych. Teraz również i Ty samodzielnie możesz rozszyfrować INCI każdego kosmetyku.

 

Do tej pory wnikliwie przyjrzeliśmy się wielu recepturom kosmetyków, aby poznać ich składniki. Owocem ciężkiej i wytrwałej pracy, jaką włożyłam w rozpoznawanie poszczególnych składników kosmetyków, jest słownik składników kosmetycznych oraz mnóstwo artykułów opisujących właściwości i działanie substancji, które pomogą Ci się przygotować do wnikliwego czytania receptur kosmetyków.

Za nami dwa miesiące nauki, rozpoznawania składników kosmetyków. Drobiazgowo i dogłębnie przyglądałam się wielu składnikom kosmetyków, aby obalić dotyczące nich mity, które są często powtarzane na ich temat.

 

Dwa miesiące ciężkiej pracy zaowocowało przygotowaniem artykułów na tematy:

 

Opłacało się precyzyjnie przeglądać receptury INCI wielu kosmetyków, bo w efekcie ciężkiej pracy powstała baza składników kosmetyków, która pozwoli rozszyfrować każdy skład kosmetyków. Ten zbiór składników kosmetycznych z całą pewnością będziemy rozszerzać o kolejne substancje, które znajdziemy w kolejnych kosmetykach, które będziemy mieli możliwość poznać i przetestować.

 

 

Jak widać odrobina chęci i wytrwałości, a także studiowanie właściwości i działania składników kosmetycznych sprawi, że bez problemu samodzielnie rozszyfrujesz składy INCI kosmetyków, które zamierzasz kupić! Tak, staraj się czytać etykiety kosmetyków przed zakupem! Czy było warto? Oczywiście, że tak. Teraz wystarczy, że jedynie rzucę okiem na skład danego kosmetyku stojącego na drogeryjnej półce i wiem jakich składników jest w nim najwięcej, czy sprawdzi się w pielęgnacji mojej twarzy i ciała, a także czy znajdują się w nim substancje, które dobroczynnie wpłyną na moją skórę czy włosy.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Składniki przeciwutleniające w kosmetykach Antyoksydanty / Przeciwutleniacze w kosmetykach — poznaj ich właściwości!

Antyoksydanty / Przeciwutleniacze w kosmetykach — poznaj ich właściwości!

Antyoksydanty, ze względu swoje wyjątkowe właściwości, aktualnie są jednymi z najbardziej poszukiwanych składników receptur kosmetyków. Dlaczego warto wybierać kosmetyki z przeciwutleniaczami? Jakie są właściwości antyoksydantów w kosmetykach? I które ze…

Więcej
Unikasz kosmetyków z parafiną? Czy oleje mineralne i parafina w kosmetykach szkodzą?

Czy oleje mineralne i parafina w kosmetykach szkodzą?

Zapychają skórę, uniemożliwiają jej oddychanie, oczyszczanie i wnikanie składników odżywczych oraz przyspieszają starzenie. Oto zarzuty stawiane olejom mineralnym i parafie w kosmetykach. Przyjrzyjmy się bliżej tym kolejnym kontrowersyjnym składnikom kosmetyków…

Więcej

9 komentarzy na temat “Poznaj skład kosmetyków — podsumowanie tematu

  1. Dla mnie to jeden z cenniejszych cykli na tym portalu. Fajnie że poprowadzony pod każdym kątem, a nie fokus tylko na ogólniki.
    Kiedyś można zrobić cykl o ciekawostkach technologicznych 🙂

  2. Dla mnie to były bardzo owocne w wiedzę dwa miesiące. Wiele cennych informacji zostało zakodowanych w głowie. Teraz wiem, co omijać a czego szukać w składzie kosmetyków, i że nie każdy składnik kosmetyków to czyste zło, jak to wcześniej wiele osób uważało.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.