Katalog polecanych perfum

Perfumy Timbuktu marki L’Artisan Parfumeur

Perfumy Timbuktu marki L’Artisan Parfumeur

Rodzaj:

Perfumy Timbuktu marki L’Artisan Parfumeur to drzewno-szyprowa kompozycja typu "unisex" wprowadzona na rynek w 2004 roku przez luksusową, niszową markę L’Artisan Parfumeur. Twórcą zapachu jest Bertrand Duchaufour.

 

Nuty zapachowe perfum Timbuktu marki L’Artisan Parfumeur:

  • nuty głowy: różowy pieprz, mango, kardamon;
  • nuty serca: papirus, kadzidło, karo-korund;
  • nuty bazy: paczula, benzoes, wetyweria, mirra.

 

Opinia o perfumach Timbuktu marki L’Artisan Parfumeur

Zapach nieco dziwny, nietuzinkowy i bywa odbierany czasem jako kontrowersyjny. Perfumiarz, który go stworzył, słynie z takich kompozycji, innych niż wszystkie. To zapach dość wytrawny, lekko dymny, ziołowy i kadzidlany. Pasuje na dzień, chyba najbardziej na wiosnę. Będzie współgrał z casualowym stylem ubioru, ale nie z romantyczną sukienką. Mam ten zapach, ale wydaje mi się, że bardziej nadaje się dla Panów niż dla Pań. Nie znajdzie się w nim słodyczy, mimo że wśród nut znajduje się owoc mango. Za to wyraźnie czuć kadzidło i cierpką wetywerię. To zapach nie dla wszystkich, więc moim zdaniem nie powinno się go kupować na prezent czy dla siebie, bez uprzedniego przetestowania. Trwałość ok. 5 godz.

Zapach dodał(a) Feerie, autorka bloga https://perfumowakraina.wordpress.com/

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.