Platforma sprzedażowa ekocuda.com: naturalne produkty na wyciągnięcie ręki!

Platforma sprzedażowa ekocuda.com: naturalne produkty na wyciągnięcie ręki!

Marka Ekocuda, trendsetter na rynku kosmetyków naturalnych w Polsce, ogłasza inaugurację swojej nowej inicjatywy – platformy sprzedażowej ekocuda.com. Ten innowacyjny marketplace ma na celu rozszerzenie zasięgu Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda łącząc zarówno wystawców, jak i odwiedzających w wirtualnym świecie. Efekt? Łatwiejsza dostępność produktów oraz minimalizacja negatywnego wpływu środowiskowego, duże korzyści dla konsumentów i producentów marek naturalnych.

Lokalny nad globalny

Aż 48% całkowitej wartości zakupów e-commerce to zakupy w ramach platform marketplace według badania Euromonitor i Google, sprawdzającego nawyki zakupowe Polaków związane z platformami sprzedażowymi w 2022 roku*1. Polacy decydują się kupować za pośrednictwem marketplace głównie z uwagi na szybką dostawę i odpowiednią cenę. Kobiety najchętniej kupują ubrania (44%) i kosmetyki (34%), a mężczyźni elektronikę (41%). Istotny jest także znaczący procent klientów kupujących artykuły beauty oraz związane ze zdrowiem ogólnie (27%). Polscy użytkownicy preferują lokalnych graczy z uwagi na dobre zrozumienie klienta i zbudowane zaufanie.

 

Zaufany model biznesu kosmetycznego

Ekocuda, znane przede wszystkim z organizowanych od 2016 roku stacjonarnych Targów w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu, wychodzą naprzeciw obecnym trendom. Idąc z duchem rozwoju sprzedaży w przestrzeni online, od 25 października przenosi znajomą konsumentom jakość na innowacyjną platformę sprzedażową w Internecie. Ekocuda.com to marketplace, który otwiera producentom kosmetyków i produktów naturalnych nowe możliwości dotarcia do stałego grona odbiorców, a także do świadomości konsumentów preferujących zakupy e-commerce. Twórcy marki pragną nadal podnosić świadomość dotyczącą korzyści płynących z naturalnych produktów kosmetycznych pozbawionych szkodliwych substancji i popularyzować ekotrendy, jednak tym razem łączą działania z osiągnięciami najnowszej technologii.

– "Ekocuda są jednym z najbardziej rozpoznawalnych ekobrandów, z dużym zaufaniem konsumentów. Działamy szeroko. Realizujemy wiele inicjatyw promujących zdrowie i ekologię, w tym wyjazdy w stylu slow połączone z zielonymi warsztatami. W 2022 roku zainicjowaliśmy przyznawanie nagród Ekocuda Beauty Awards dla wyróżniających się jakością kosmetyków naturalnych. Rosnący apetyt na wygodę, oszczędność czasu czy dostępność za jednym kliknięciem z każdego miejsca w Polsce, które charakteryzują zakupy online, oraz życie w stylu eko stały się bezpośrednią inspiracją do stworzenia internetowego HUB-u dla producentów produktów naturalnych, a także ich konsumentów. Śledzimy zmiany, trendy i na bieżąco dostosowujemy się do nich" – tłumaczy Zuzanna Mierzejewska, Prezes Zarządu Ekocuda Sp. z o.o.

 

Nowy marketplace dla producentów kosmetyków

Ekocuda, pozostając wierne wartościom autentyczności, odpowiedzialności oraz ekoekonomii zwracają się ku digitalizacji. Nowa platforma sprzedażowa jest wyrazem zaangażowania marki jako pioniera w swoim segmencie, który inspiruje coraz większą liczbę świadomych konsumentów. Platforma umożliwia uczestnikom targów śledzenie nowości produktowych, obserwowanie rozwoju rynku ekologicznych kosmetyków i dokonywanie zakupów 24/7, niezależnie od miejsca. Digitalizacja może zredukować zużycie materiałów papierowych, zoptymalizować łańcuch dostaw, zmniejszyć emisje związane z transportem oraz być istotnym czynnikiem we wsparciu lokalnych przedsiębiorstw w dotarciu do większej liczby klientów, a więc może wpłynąć na zmniejszenie śladu węglowego. Przeniesienie działań do przestrzeni internetowej to więc naturalny krok zgodny z filozofią marki, ekonomią zrównoważonego rozwoju.

 

Co zyskują marki kosmetyków naturalnych na marketplace?

Jednym z kluczowych atutów Ekocuda.com, dla producentów brandów kosmetycznych i naturalnych, jest możliwość pozyskania nowych klientów i zwiększenia sprzedaży artykułów ekologicznych. Platforma umożliwia producentom prezentację produktów oraz promocję swoich marek na stronie internetowej Ekocuda.com, a także na popularnych platformach społecznościowych, takich jak Instagram i Facebook. Producenci mogą znacząco zwiększyć rozpoznawalność swoich marek i zasięgi reklamowe. Platforma umożliwia docieranie do konkretnej grupy docelowej, tj. osób zainteresowanych kosmetykami naturalnymi i dbającymi o ekologię. Najważniejszym atutem marketplace Ekocuda.com jest prostota obsługi. Firmy mogą założyć sklepy na platformie, promować produkty i przeprowadzać transakcje bez konieczności podejmowania dodatkowych działań. Należności za sprzedaży automatycznie trafiają na rachunek bankowy producenta. I co ważne, jak pokazują wyżej cytowane dane, firmy mają możliwość współpracy z jednym z najbardziej rozpoznawalnych ekobrandów. Dzięki temu partnerstwu można zyskać zaufanie klientów i wzmocnić pozycję na rynku naturalnych produktów.

 

Ekocuda.com to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na produkty ekologiczne oraz narzędzie, które pomaga producentom rozwijać swoją działalność w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Ekspresowa pielęgnacja twarzy

Ekspresowa pielęgnacja twarzy

Nie masz czasu na zabiegi w gabinecie kosmetycznym ani na wieczór w domu zarezerwowany tylko dla siebie? Wybierz ekspresowe peelingi i maseczki, które w kilka minut potrafią zdziałać cuda! The…

Więcej
Trzy wyraziste zapachy od szwajcarskiej marki Gisada

Trzy wyraziste zapachy od szwajcarskiej marki Gisada

Gisada to luksusowa marka perfumowa oznaczająca nowoczesną elegancję i ekskluzywne zapachy, produkowane z pasją i największą starannością w Szwajcarii. Przedstawia trzy kompozycje, skierowane do mężczyzn i kobiet – Ambassador Men,…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.