Pielęgnomania – trend w kosmetyce, który zyskuje na popularności

Pielęgnomania – trend w kosmetyce, który zyskuje na popularności

Pielęgnomania zachwyciła mnie od pierwszej chwili. A jestem pasjonatką branży beauty już od wielu lat. Marzymy o wyjazdach do Spa i luksusowej pielęgnacji skóry. A planując wydarzenia w swoim harmonogramie dnia, wypełniamy go mnóstwem spraw do załatwienia. Zapominamy jednak, że również, nasze ciało potrzebuje, by troskliwie o nie zadbać. A najlepszym sposobem na to, będą dopasowane do własnych potrzeb i preferencji codzienne rytuały w zaciszu domowej łazienki pięknie nazwane pielęgnomanią.

 

Pielęgnomania – co to takiego?

Pielęgnomania to proste zabiegi pielęgnacyjne, które rozpieszczają ciało i zmysły. Pielęgnują skórę za pomocą naturalnych kosmetyków i ich pięknych zapachów, które dodatkowo korzystnie wpływają na nastrój i samopoczucie. To czas tylko dla siebie – na odpoczynek, rozpieszczanie skóry i włosów za pomocą kosmetyków rzemieślniczych, wypełnionych odżywczymi olejami i ekstraktami roślinnymi. To proste rytuały, podczas których to Ty jesteś najważniejsza.

 

Wpływ stylu życia na wygląd skóry

Skóra to największy organ ludzkiego ciała. Czasem o tym zapominamy i nie dbamy o nią odpowiednio. Stanowi barierę ochronną dla ciała, a na jej kondycję wpływają różnorodne czynniki takie jak dieta, stres, styl życia, aktywność fizyczna, sen czy przepracowanie i życie w ciągłym biegu. Dla pięknej i zdrowej skóry wcale nie trzeba wprowadzać rewolucji w swoim życiu. Wystarczą proste zmiany i świadome rytuały dbania o nią, które odmładzają, kondycjonują, odżywiają i nawilżają, a co najważniejsze rozpieszczają skórę. Myślę, że pielęgnomania idealnie wpisuje się w potrzeby wielu osób w żyjących w dzisiejszych czasach.

 

Nowa definicja pielęgnacji

Sklep z kosmetykami naturalnymi Laguni.pl zachęca do tego, by na nowo zdefiniować swoje zabiegi pielęgnacyjne. Zaprojektować je w taki sposób, aby były prostą i przyjemną chwilą wytchnienia. Niezwykłym momentem o poranku, w ciągu dnia czy wieczorem, kiedy to Ty przez moment zapomnisz o całym świecie i będziesz dla siebie najważniejsza. Sięgniesz wówczas po najlepsze kosmetyki wypełnione naturalnymi i pięknymi zapachami, które zapewnią skórze intensywną pielęgnację i spełnią potrzeby najbardziej wymagających kobiet i mężczyzn. Dla mnie pielęgnomania to proste zabiegi dbania o siebie idealne na każdy dzień i wieczór, które mają być niesamowitą chwilą – celebrowaniem czasu tylko dla Ciebie.

 

Kosmetyki rzemieślnicze w domowym Spa

Kosmetyki rzemieślnicze to najczęściej produkty tworzone z pasją i zaangażowaniem w rodzinnych manufakturach kosmetycznych. Wyróżniają je proste receptury wolne od zbędnych wypełniaczy i toksycznych składników. Są maksymalnie nasycone ekstraktami i olejami roślinnymi, a także ziołami. Mają unikalne składy. Najczęściej są wykonywane ręcznie. W przeciwieństwie do kosmetyków drogeryjnych są produkowane w niewielkich partiach, niektóre zgodnie z filozofią less waste, co zapewnia im wysoką jakość. Stąd zaproszenie sklepu Laguni.pl, aby serwować swojej skórze rozmaite kompozycje unikalnych składników, próbować oryginalnych zapachów i degustować codzienną pielęgnację na swój domowy sposób.

 

Nasze ciała potrzebują troski, miłości i pielęgnacji

Kosmetyki rzemieślnicze mogą być doskonałym sposobem na celebrowanie czasu dla siebie i rozpieszczanie swojej skóry. W Laguni.pl znajdziesz selektywnie wybrane kosmetyki do ciała, które dostarczą składników odżywczych, przywrócą komfort i optymalne nawilżenie, a dodatkowo otulą skórę zapachami wprost z natury.

Niezależnie od pory roku, nasza skóra każdego dnia jest wystawiona na działanie różnych czynników. Wyliczyć wśród nich możemy czynniki atmosferyczne, zanieczyszczenia, wysokoprzetworzoną żywność. Dlatego warto szukać takich preparatów, jak naturalne kosmetyki, które przywrócą jej równowagę oraz prawidłowe pH, wzmocnią naturalny płaszcz ochronny, poprawią nawilżenie oraz rozpieszczą zmysły przyjemnymi i naturalnymi zapachami.

 

Do pielęgnomanii inspiruje sklep z kosmetykami rzemieślniczymi https://laguni.pl/. To właśnie na jego blogu przeczytałam o tym trendzie kosmetycznym.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Nowości kosmetyczne marzec 2024

Nowości kosmetyczne marzec 2024

Wypatruję premier kosmetyków, perfum i gadżetów kosmetycznych niemal każdego dnia. Śledzę je jako kosmetykomaniaczka i pasjonatka branży beauty. Wybieram spośród nich kilka w każdym miesiącu, by zaprezentować je światu. Poznaj…

Więcej
Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Wiele z nas już ma swój ulubiony zapach, ale wiele wciąż szuka "tego jedynego". Czy znacie perfumy Tom Ford? Sprawdźcie, czym charakteryzują się te perfumy, jakie zapachy są sztandarowe dla…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.