Pielęgnacja włosów wysokoporowatych kosmetykami z perfumerii Sephora

Artykuł sponsorowany

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych kosmetykami z perfumerii Sephora

Włosy wysokoporowate są wymagające w pielęgnacji. Wiem to z własnego doświadczenia. Znalezienie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, a także dobranie zabiegów pielęgnacyjnych może być wyzwaniem. Przygotowałam kompendium wiedzy o wysokoporowatych włosach, z którego dowiesz się: jak one wyglądają, czego potrzebują i czego nie lubią. Poznaj mój rytuał pielęgnacji włosów wysokoporowatych kosmetykami z perfumerii Sephora.

 

Porowatość włosów

Porowatością włosów jest zdolność do wchłaniania i zatrzymywania wilgoci przez włosy. Według tych kryteriów rozróżniamy włosy nisko, średnio i wysoko porowate. Ludzkie włosy składają się z trzech warstw:

  • powłoczki włosa (zewnętrzna warstwa)
  • warstwa korowa (warstwa środkowa)
  • rdzeń (warstwa wewnętrzna)

 

Rodzaje porowatości włosów

Zewnętrzna warstwa włosa składa się z maleńkich i niewidocznych gołym okiem łusek. Ich zadaniem jest ochrona wewnętrznej warstwy włosów, a także kontrola wilgoci oraz wchłaniania składników znajdujących się w kosmetykach.

Niska porowatość włosów występuje, gdy osłonki włosa znajdują się blisko siebie, co utrudnia wchłanianie kosmetyków i wilgoci.

Włosy wysokoporowate te, których łuski znajdują się daleko od siebie. W efekcie łatwo wnika w nie wilgoć, jednak nie utrzymuje się na tyle długo, by je odżywiać i nawilżać.

Włosy średnioporowate są najpopularniejszym rodzajem włosów. Łatwo się układają, jednak mają tendencje do elektryzowania się i puszenia oraz są podatne na obciążenia.

 

Włosy wysokoporowate — co to takiego?

Włosy wysokoporowate to takie, które łatwo pochłaniają wodę, olejki i inne składniki kosmetyków, jednak mają trudność z zatrzymaniem wilgoci w ich pasmach. Są suche, niesforne, matowe i pozbawione blasku oraz mają tendencję do łamliwości i rozdwajających się końcówek. Wśród przyczyn wysokiej porowatości włosów wyróżnia się: genetykę, zabiegi pielęgnacyjne i stylizację. Jednak sposób wzrostu włosów jest powiązany z fizjologią organizmu, na którą wpływa wiele różnych czynników, takich jak ekspozycja na promieniowanie UV.

 

Jak wyglądają włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate:

  • są suche i niesforne;
  • mają tendencję do puszenia się (szczególnie podczas wilgotnej pogody), a także do łamania i plątania;
  • szybko wysychają;
  • ekspresowo wchłaniają kosmetyki;
  • są pozbawione blasku;
  • łatwiej niszczą je zabiegi fryzjerskie, farbowanie i środki chemiczne.

Czy kondycję włosów wysokoporowatych można poprawić? Tak! Z własnego doświadczenia wiem, że wystarczy wprowadzić drobne zmiany w stylu życia i pielęgnacji włosów, by zachwycały idealnym wyglądem oraz kondycją.

Czego potrzebują włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate potrzebują silnego nawilżenia, regeneracji i odżywienia. Odpowiednie kosmetyki i rytuały pielęgnacyjne mogą zmienić ich kondycję, dlatego warto poświęcić im czas oraz uwagę.

Czego nie lubią włosy o wysokiej porowatości?

Posiadaczki wysokoporowatych włosów zmagają się z mnóstwem czynników drażniących, które mogą powodować uszkodzenie ich struktury. Wśród takich czynników wyliczyć można wysoką temperaturę, chlorowaną i słoną wodę, a także czynniki atmosferyczne takie jak mróz, słońce i wiatr. Cieniowanie włosów o wysokim stopniu porowatości nie jest najlepszym rozwiązaniem. Unikaj ich stylizacji na gorąco czy suszenia. Nie pocieraj ręcznikiem i nie wiąż w ciasne koki i kitki.

Wskazówki związane z pielęgnacją włosów wysokoporowatych

Jak dbać o włosy wysokoporowate? Najprostszym sposobem, który przyniesie oczekiwane rezultaty, jest użycie dobrze dobranych kosmetyków do włosów o wysokim stopniu porowatości. W pielęgnacji włosów wysokoporowatych:

  • Wybieraj kosmetyki wypełnione składnikami o działaniu nawilżającym.
  • Regularnie przycinaj końcówki włosów o wysokim stopniu porowatości.
  • Zdrowa dieta w przypadku włosów wysokoporowatych również ma ogromne znaczenie. Zbilansowane posiłki nasycone witaminami i składnikami aktywnymi pobudzą wzrost i wzmocnią włosy. Witaminy A, B i E, a także białko i żelazo są niezbędne dla ich zdrowia.
  • Myj włosy szamponem maksymalnie 2-3 razy w tygodniu.
  • Zrezygnuj ze stosowania kosmetyków, które w swoich recepturach zawierają parabeny, silikony, alkohol czy siarczany, które mogą nadmiernie wysuszać włosy.
  • Do mycia używaj jedynie letniej wody.
  • Pocieranie pasm włosów wysokoporowatych ręcznikiem może powodować tarcie i nadmierną łamliwość. Chroń je przed uszkodzeniami, jedynie delikatnie otulając ręcznikiem.
  • Zawsze po umyciu włosów nakładaj odżywkę, która pomoże zatrzymać wilgoć we włosach.
  • Ogranicz stylizację na gorąco, ustaw niższą temperaturę tych urządzeń i stosuj kosmetyki zabezpieczające przed wysoką temperaturą.
  • Unikaj fryzur, które mogą przyczyniać się do uszkadzania lub łamania włosów, takich jak ciasne koki i kucyki.
  • Absolutnym must have w pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest ich olejowanie. Na przykład olej z czarnuszki lub olej marula nie tylko nawilżają, wygładzają i ograniczają elektryzowanie i puszenie.
  • Staraj się unikać szczotkowania mokrych włosów, ponieważ wówczas są one podatne na łamanie.
  • Spanie na jedwabnej poszewce na poduszkę to świetne rozwiązanie również dla posiadaczek włosów o wysokim stopniu porowatości.

 

Kosmetyki do włosów wysoko porowatych — gdzie kupić?

W sklepach i drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jednak te wysokoporowate są bardziej wymagające. Dla moich wymagających pasm znalazłam dobre kosmetyki do włosów wysokoporowatych w perfumeriach Sephora, często są to preparaty dostępnie jedynie w tym sklepie.

 

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych z perfumerii Sephora

 

Szampon do włosów wysokoporowatych

W kategorii szamponów do włosów o wysokim stopniu porowatości w perfumerii Sephora znalazłam dla siebie dwa kosmetyki:

  • Szampon wzmacniający i wygładzający Brazilian Joia™ marki Sol de Janeiro — łączy w sobie brazylijskie składniki, które naprawiają uszkodzenia i niwelują puszenie i suchość. W efekcie zmniejszają obciążenie włosów i minimalizują rozdwojone końcówki. Kosmetyk doskonale oczyszcza włosy bez pozbawiania ich wilgoci, a dodatkowo wyróżnia go niezwykły zapach.
  • Szampon Mehr Nourishing Shampoo marki Ritual to kosmetyk, który przywraca włosom blask od nasady aż po same końce. W jego recepturze znajdziesz kompleks wieloowocowy, olej kokosowy, ekstrakt z ryżu czy olej makadamia. Produkt odżywia, pielęgnuje i wzmacnia włosy. Jest delikatny dla skóry głowy i włosów.

 

Odżywka do wysokoporowatych włosów

Intrygującym produktem, jeśli chodzi o odżywki do włosów o wysokim stopniu porowatości, jest intensywnie nawilżająca odżywka z kwasem hialuronowym Hydro Rush marki Amika. Za sprawą skwalanu i kwasu hialuronowego kosmetyk nawilża pasma włosów trzy razy bardziej niż zwykła odżywka. Innym godnym uwagi kosmetykiem jest odżywka do włosów bez spłukiwania Leave In Conditioner marki OUAI. To wielofunkcyjny kosmetyk, który dyscyplinuje, wygładza i rozplątuje włosy. Ujarzmia niesforne kosmyki oraz nawilża suche końcówki. Działa termoochronnie oraz zmniejsza puszenie, a także pozostawia włosy gładkie i miękkie.

 

Jedwabna poszewka na poduszkę do włosów wysokoporowatych

Niezbędnym gadżetem, który sprawdzi się u posiadaczek włosów o wysokim stopniu porowatości, jest jedwabna poszewka Slipsilk. To produkt oddychający i hipoalergiczny, który nie wchłania kosmetyków. Delikatny jedwab ułatwia poślizg włosów, przeciwdziała ich plątaniu oraz przedłuża działanie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Serum do włosów wysokoporowatych

Serum regenerujące do włosów z miodem Honey Infused Hair Repair marki Gisou to wyjątkowy kosmetyk wielofunkcyjny o klinicznie udowodnionym działaniu. Regeneruje uszkodzone pasma włosów, wzmacnia ich włókna na całej długości. Poprawia nawilżenie, zwiększa połysk oraz dostarcza skoncentrowanej dawki składników odżywczych. Przeciwdziała łamliwości oraz wygładza rozdwojone końcówki.

Maska do włosów wysokoporowatych

Rewitalizująca maska do włosów Don’t Despair, Repair! marki Briogeo to kolejny kosmetyk, który warto mieć w kosmetyczce w przypadku włosów o wysokiej porowatości. Dostarcza pasmom skoncentrowanej dawki olejków i ekstraktów roślinnych, dzięki temu naprawia zniszczone pasma, zmniejsza ich łamliwość. Pozostawia nawilżone, miękkie i gładkie włosy.

 

Olejek do włosów wysokoporowatych

Wielofunkcyjny olejek do włosów OUAI to kosmetyk, który pokochałam jako posiadaczka niesfornych włosów o wysokim stopniu porowatości. Preparat ten dyscyplinuje puszące się pasma, wzmacnia rozdwojone końcówki i kolor, a także zmiękcza, dodaje blasku i zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą.

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych blog

Reasumując posiadanie włosów o wysokim stopniu porowatości to jeszcze nie koniec świata. Odpowiednia pielęgnacja i zmiany w codziennym stylu życia zdecydowanie wpłyną na poprawę ich kondycji, nawilżenie i wzmocnienie. W codziennej rutynie pielęgnacji włosów poza wszystkimi powyższymi wskazówkami nie można też zapominać o skórze głowy, ponieważ to ona jest podstawą zdrowych i pięknych włosów. Sprawdź, jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz w perfumeriach Sephora.

 

Artykuł powstał przy współpracy z perfumerią Sephora.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Czym są perfumy na zimę?

Czym są perfumy na zimę?

Perfumy na zimę są tak skomponowane, aby otulały Cię przyjemnym aromatem na dłużej. Różnią się od zapachów na lato, ponieważ chłodniejsze powietrze sprawia, że lekkie nuty mogą szybko zanikać. Dlatego…

Więcej
Jak czyścić kartacz do brody?

Jak czyścić kartacz do brody?

Jednym z podstawowych akcesoriów, w które musi się wyposażyć każdy brodacz, jest kartacz. Jest to rodzaj niewielkiej szczotki o twardym, często naturalnym włosiu, który dba o właściwy stan zarówno brody,…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.