Perfumy damskie – poznaj tajemnice zapachu

Artykuł sponsorowany

Perfumy damskie – poznaj tajemnice zapachu

Poszukujesz wysokiej jakości perfum, których zapach utrzymywałby się przez cały dzień, a nawet dłużej, jednak kompletnie nie wiesz, czym kierować się podczas wyboru wspomnianego kosmetyku? Oto kilka sprawdzonych rad, które pomogą ci w wyborze wymarzonego zapachu.

 

Perfumy, czyli… co?

Perfumy damskie to oczywiście nic innego, jak tylko mieszanki aromatycznych substancji, które służą do nadawania przyjemnego zapachu ciału człowieka. Perfumy składają się z różnych składników zapachowych, które tworzą hierarchię intensywności i trwałości zapachu. Kluczowe składniki perfum to:

  • Nuty głowy (nuta otwierająca): To pierwszy zapach, który jest wyczuwalny po nałożeniu perfum. Zazwyczaj jest to świeży i lekki aromat, który przyciąga uwagę. Nuty głowy szybko się ulatniają.
  • Nuty serca (nuta środkowa): Po tym, jak nuty głowy zdążą się już ulotnić, pojawiają się nuty serca. Są one bardziej rozwinięte i trwalsze niż nuty głowy. To one definiują główny charakter zapachu.
  • Nuty bazy: To trwałe i zwykle intensywne nuty, które pojawiają się po ustąpieniu nut serca. To one utrzymują zapach na skórze przez dłuższy czas i stanowią tło dla innych nut.

 

Perfumy czy woda toaletowa? – Poznaj różnicę

Perfumy mogą mieć różne stężenia, co wpływa na ich intensywność i trwałość:

  • Extrait de Parfum (ekstrakt perfum) – 44–60% (15–40%): To najwyższe stężenie zapachowe, znane również jako perfumy ekstraktowe. Ze względu na wysoką zawartość olejków zapachowych, są one bardzo trwałe i intensywne. Zwykle wystarczy niewielka ilość, aby zapach utrzymał się na skórze przez wiele godzin. Ze względu na wysoką jakość składników, zaliczane są do produktów klasy premium.
  • Parfum (perfumy, ekstrakt, perfumy właściwe) – 10–30%: To także wysokie stężenie zapachowe. Perfumy te są intensywne, trwałe i długo utrzymują się na skórze. Stanowią one luksusową alternatywę dla ekstraktu perfum, oferując bogaty i wyrafinowany zapach.
  • Eau de Parfum (woda perfumowana) skrót EdP – 8–15%: To jedno z najpopularniejszych stężeń zapachowych. Eau de Parfum ma zazwyczaj silny i trwały zapach, który utrzymuje się na skórze przez kilka godzin. Jest to powszechnie stosowane stężenie w komercyjnych perfumach znanych marek.
  • Eau de Toilette (woda toaletowa) skrót EdT – 4–15%: To stężenie o niższej zawartości olejków zapachowych niż EdP. Eau de Toilette ma zazwyczaj lżejszy i bardziej odświeżający zapach. Chociaż trwałość jest krótsza niż w przypadku EdP, są to nadal popularne wybory na co dzień.
  • Eau de Cologne (woda kolońska) skrót EdC – 2–5%: Eau de Cologne to bardzo lekkie i orzeźwiające stężenie zapachowe. Mają one krótką trwałość, dlatego często są stosowane jako odświeżacz zapachu na cieplejsze dni.
  • Eau Fraîche (woda odświeżająca) eau de solide skrót EdS – 1–3%: To najniższe stężenie zapachowe. Eau Fraîche są delikatne, subtelne i służą głównie do szybkiego odświeżenia ciała.

Naturalnie różne stężenia olejków zapachowych w perfumach wpływają na intensywność, trwałość i charakter zapachu. Wybór odpowiedniego stężenia zależy od osobistych preferencji, okazji oraz oczekiwanej trwałości zapachu. Więcej informacji na temat produkcji perfum i wykorzystywanych do tego celu komponentów znajdziesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Perfumy.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej
Olej z gorczycy na włosy – u kogo się sprawdzi?

Olej z gorczycy na włosy – u kogo się sprawdzi?

Olej z gorczycy wyróżnia się szeregiem prozdrowotnych właściwości, obok których nie można przejść obojętnie. Jego potencjał warto wykorzystać podczas pielęgnacji włosów – działa wielokierunkowo, niwelując wiele nieprzyjemnych problemów, w tym…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.