Peelingi, które nie szkodzą naturze — nowość od Vis Plantis

Peelingi, które nie szkodzą naturze — nowość od Vis Plantis

Właśnie pojawiły się na rynku nowe, innowacyjne kosmetyki do pielęgnacji. Marka Vis Plantis przygotowała intrygujące kosmetyki, które powstały, by chronić i wzmacniać skórę. Ponadto kosmetyki te zawierają biodegradowalne granulki, które nie są szkodliwe dla środowiska. Głównym składnikiem tych produktów jest pulpa drzewna, którą wyróżniono nagrodą Green Ingredient Award podczas międzynarodowych targów “in Cosmetic 2015" w Barcelonie.

 

Plastikowe ziarenka znajdujące się w kosmetykach zabijają organizmy wodne. Drobinki te mogą być  szkodliwe również dla człowieka.

Ryby, żółwie oraz kraby często mylą te granulki z pożywieniem, jedzą je, przez co ziarenka mogą utknąć w ich jelitach, a w gorszym wypadku doprowadzić do śmierci. Zanieczyszczone "owoce morskie" pochodzące również z lokalnych wód mogą trafić na nasze stoły.

Coraz więcej producentów kosmetyków zwraca uwagę, by te małe drobinki nie pochodziły ze sztucznych materiałów, ale by powstawały z naturalnych składników, które zapewnią odpowiednią pielęgnację skóry, nie niszcząc przy tym przyrody.

 

Plastikowe czy naturalne drobinki w peelingach?

Peelingi, to taki wyjątkowy rodzaj kosmetyków, w których znajdują się drobinki, często są one wykonane z polimerów syntetycznych. Te chemiczne substancje nie rozpuszczają się w wodzie, dlatego stanowią zagrożenie dla środowiska. Oczywiście, od czasu kąpieli, zanim woda powróci do natury, zostaje przefiltrowana. Jednak maleńkie rozmiary drobinek przedostają się przez system oczyszczający wodę i trafiają do wód — rzek, jezior i mórz. Następnie trafiają do żołądków ryb, które my spożywamy.

 

 

peelingi_vis_plantis_trustedcosmetics_1

 

 

Są na szczęście producenci kosmetyków, którzy z powodu tych szkodliwych właściwości rezygnują z tworzyw sztucznych, sięgając po ich organiczne zamienniki. Właśnie z uwagi i troski o środowisko naturalne stworzono w 100% złożone z surowców naturalnych, w pełni biodegradowalne i ekologiczne drobinki.

Takim materiałem naturalnym jest na przykład pochodząca z certyfikowanych lasów o zrównoważonej gospodarce pulpa drzewna. Składnik ten uzyskał nagrodę Green Ingredient Award za skuteczne właściwości ścierające.

To główny komponent, który firma Vis Plantis używa w produkcji wszystkich peelingów do ciała, znajduje się on także w kremowym peelingu do twarzy z filtratem ze śluzu ślimaka.

Teraz możemy korzystać z kosmetyków bezpiecznych dla ludzi i przyrody, charakteryzujących się wydajnością i efektywnością.

 

 

peelingi_vis_plantis_trustedcosmetics_4

 

 

Do tej pory się nie przyznawałam, jednak dziś już chyba przyszła odpowiednia chwila jestem peelingomaniaczką, uwielbiam peelingi. I już nie mogę się doczekać, kiedy poznam każdy z nowych, wyjątkowych peelingów marki Vis Plantis.

 

A Wy już je znacie?

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Nowości kosmetyczne kwietnia 2024

Nowości kosmetyczne kwietnia 2024

Jakie nowości kosmetyczne wypatrzyłam w kwietniu 2024? Każdego dnia wnikliwie przeglądam oferty najlepszych sklepów z kosmetykami, polskich marek kosmetycznych oraz marek kosmetycznych z całego świata. Z ich różnorodnej oferty wybieram…

Więcej
Nowości kosmetyczne marzec 2024

Nowości kosmetyczne marzec 2024

Wypatruję premier kosmetyków, perfum i gadżetów kosmetycznych niemal każdego dnia. Śledzę je jako kosmetykomaniaczka i pasjonatka branży beauty. Wybieram spośród nich kilka w każdym miesiącu, by zaprezentować je światu. Poznaj…

Więcej

18 komentarzy na temat “Peelingi, które nie szkodzą naturze — nowość od Vis Plantis

  1. Fajnie, że zawierają "biodegradowalne granulki". Ale jakieś 90% peelingów na rynku zawiera granulki naturalne, które środowisku nie szkodzą… 🙂 Drobiny syntetyczne bywają jeszcze jedynie w tanich produktach bardzo tanich marek, a i to rzadko.Zazwyczaj stosowane są w peelingach rozdrobnione pestki moreli, brzoskwiń, migdałów, kawałki koralowca, piasek morski, ziemię okrzemkową, kaolin. Coraz częściej w peelingach można znaleźć gruboziarnistą sól bądź cukier. Osobiście z peelingiem mechanicznym, który zawiera syntetyczne drobinki nie spotkałam się już od jakiś 5-6 lat… 🙂

  2. Bardzo lubię peelngi, zazwyczaj używam jednak tych cukrowych i solnych do ciała, a do twarzy enzymatycznych bo zdzieraki z moją cera nie wskazane 🙁 te wydają się być ciekawe , dobrze że nie szkodzą planecie !

  3. Nie znam, nie próbowałam. Wydają się być wysokiej jakości 🙂 Na pewno wypróbuję jak gdzieś znajdę 🙂

  4. Czytałam ostatnio wiele o tych szkodliwych mikrogranulkach i postanowiłam nie używać produktów, w których się one znajdują. Te peelingi wydają się ciekawe i mam nadzieję, że kiedyś je przetestuję 🙂

  5. Ja,to jestem jakaś zacofana,kolejna marka,o której nic nie słyszałam.Faktycznie bravo dla producenta,że pomyślał o środowisku.

  6. nawilżający peeling do ciała mam taki sam, jeszcze go nie próbowałam ale na dniach na pewno się z nim zapoznam 🙂 na pewno o nim napiszę na blogu jaki jest

  7. Często stosuję peelingi i nigdy nie zastanawiałam się nad tym czy szkodzą środowisku. Muszę przyznać, ze te kosmetyki zapowiadają się obiecująco.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.