Peeling Complex & Chrissie White — skuteczna walka z przebarwieniami

Peeling Complex & Chrissie White — skuteczna walka z przebarwieniami

Przebarwienia na skórze twarzy powstają w wyniku ekspozycji na promienie słoneczne, procesów starzenia czy działania hormonów. Istnieje wiele metod niwelowania widoczności przebarwień w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Można też zdecydować się na walkę z przebarwieniami w warunkach domowych. Poznaj kosmetyki na przebarwienia, które przyniosą spektakularne rezultaty. Dowiedz się, czym jest linia kosmetyków premium Peeling Complex & Chrissie White włoskiej marki Chrissie Cosmetics? Dlaczego warto stosować ją w gabinecie oraz pielęgnacji domowej?

 

Czym są przebarwienia i jakie są przyczyny ich powstawania?

Przebarwienia to defekt kosmetyczny w postaci plam na skórze o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. W ludzkiej skórze znajduje się melanina — substancja, która odpowiada za jej koloryt. Nadprodukcja melaniny powoduje powstawanie plam pigmentacyjnych. Jednak przyczyn ich powstawania może być mnóstwo:

  • Ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony w postaci kosmetyków z wysokim filtrem SPF.
  • Niektóre leki mogą zwiększać nadwrażliwość skóry na słońce.
  • Infekcje, zadrapania i skaleczenia skóry.
  • Zmiany hormonalne np. podczas ciąży lub menopauzy.
  • Zaburzenia pigmentacji skóry.
  • Problemy i choroby skóry takie jak: wysypki, trądzik różowaty, łuszczyca.

 

Peeling kwasowe na przebarwienia

Kwasy są świetnym sposobem niwelowania przebarwień na skórze poprzez jej złuszczanie i normalizowanie. W efekcie wyrównują koloryt skóry, ale także niwelują przebarwienia i zmarszczki, poprawiają kondycję skóry oraz ją rozjaśniają. Najpopularniejszymi kwasami AHA na przebarwienia są kwas glikolowy i kwas mlekowy. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku plam pigmentacyjnych jest także jedyny stosowany w kosmetyce kwas BHA, czyli kwas salicylowy. Wszystkie trzy wykazują właściwości keratolityczne oraz rozjaśniają przebarwienia i plamy pigmentacyjne. Każdy z nich wykazuje także inne właściwości pielęgnacyjne. Wszystkie trzy znajdują zastosowanie zarówno w pielęgnacji domowej, jak i pielęgnacji gabinetowej.

Warto podkreślić, że podczas kuracji kwasami trzeba koniecznie pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV i stosować kosmetyki z wysokim filtrem SPF.

 

Kosmetyki premium na przebarwienia

Włoskie Vivipharma Laboratori di Ricerca wyposażyło swoją markę Chrissie Cosmetics w potężne narzędzia do walki z przebarwieniami. W ofercie Chrissie znajdziemy dwie linie kosmetyków dedykowane redukcji przebarwień: Peeling Complex & Chrissie White, na które składa się aż 5 kosmetyków:

  • Odpowiedzią Chrissie Cosmetics na niedoskonałości skóry jest kuracja w kremie White Skin, skomponowana z 2% alfa-arbutyny, kwasu mlekowego, tlenku cynku i witaminy E i uzupełniające Serum White o lżejszej, łatwiejszej do rozprowadzenia na skórze formule.
  • Aby zoptymalizować korzyści płynące z White Skin, zaleca się łączenie stosowania jednego z peelingów Chrissie, takich jak 10% kwas glikolowy, 7% kwas migdałowy lub 2% kwas salicylowy.

 

Kosmetyki należy dobrać do rodzaju skóry i widocznych zmian, a następnie stosować w kuracjach przynajmniej 4 tygodniowych.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie marki: https://chrissiecosmetics.com.pl/redukcja-przebarwien.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Włoska recepta na zadbane ciało

Włoska recepta na zadbane ciało

Jednym z popularnych postanowień noworocznych jest wyszczuplenie i wysmuklenie ciała. W tym celu poza zapisaniem się na zajęcia fitness, wykupieniem karnetu na siłowni czy rozpoczęciem uprawiania aktywności fizycznej i dietą…

Więcej
Rządzi branżą kosmetologiczną w Wielkiej Brytanii – teraz podejmuje wyzwanie na rodzimym rynku

Rządzi branżą kosmetologiczną w Wielkiej Brytanii – teraz podejmuje wyzwanie na rodzimym rynku

Od ponad 12 lat z sukcesem buduje imperium kosmetyczne SensualSpa w Wielkiej Brytanii. Po ponad dekadzie wraca, by podbić branżę beaty w ojczyźnie. Sandra Bujnowska pewnym krokiem wkracza na polskim…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.