Odkryj potęgę kiedy!

Odkryj potęgę kiedy!

O której godzinie najlepiej iść spać, aby naprawdę się wyspać? Kiedy pielęgnacja twarzy, włosów i ciała jest najbardziej optymalna dla Ciebie? Dlaczego powinniśmy dbać o nasz zegar biologiczny? Czego dowiedziałam się po lekturze poradnika pt. "Potęga kiedy. Żyj zgodnie ze swoim naturalnym rytmem" napisanej przez Michaela Breusa?

 

Otóż na początku książki znajduje się psychotest, z którego wynika, że ludzie dzielą się na cztery chronotypy. Możesz być lwem, wilkiem, delfinem lub niedźwiedziem.

Ten poradnik pokazuje, że każda czynność, w zależności od tego, do jakiego chronotypu zostaliśmy zakwalifikowani, powinna być wykonywana w określonym czasie. Będzie to inny moment dla delfinów i inny dla wilków.

 

Dlaczego tak ważny jest zegar biologiczny?

Otóż, jak czytamy w przedmowie do książki napisanej przez Mehmeta C. Oz: "… rytm okołodobowy, znany też jako zegar biologiczny, ma wpływ na każdy aspekt funkcjonowania organizmu, kontroluje wszystko – od namnażania się komórek rakowych po integralność systemu immunologicznego… Im więcej dowiemy się na temat rozregulowania rytmu około dobowego …, tym łatwiej będzie nam podnieść jakość naszego życia. Nasz układ pokarmowy na przykład ma własny rytm okołodobowy".

Okazuje się, że nie musimy długo pracować na sukces i szczęście. Aby szybko i długofalowo poprawić komfort i jakość swojego życia, oprócz pytań, jak oraz co, które powinniśmy sobie zadać, musimy także pamiętać o najistotniejszym pytaniu, czyli "kiedy".

 

Jak pokazują badania przeprowadzone w ostatnich latach nad rytmem okołodobowym:

 1. Leczenie zgodnie z zegarem biologicznych chorób takich jak nowotwory może uradować pacjentom życie.
 2. Jeśli będziesz myśleć zgodnie ze swoim zegarem biologicznym, będziesz bardziej kreatywny.
 3. Możesz pozbyć się niechcianych kilogramów, jeśli będziesz spożywać posiłki zgodnie z zegarem biologicznym.
 4. Bieganie zgodnie z Twoim zegarem biologicznym sprawi, że będziesz szybszy.

 

Część pierwszą publikacji otwiera szczegółowy opis chronotypów, następnie znajduje się test, z którego dowiedziałam się, że mój chronotyp to Niedźwiedź. Dalej autor opisuje modelowe dni z życia każdego z chronotypów.

 

 

Druga, obszerna część książki odpowiada na wiele życiowych pytań takich jak:

 • kiedy się zakochać?
 • kiedy uprawiać seks?
 • kiedy starać się zajść w ciążę?
 • kiedy uprawiać sport?
 • kiedy brać kąpiel?
 • kiedy się ważyć?
 • kiedy walczyć z chorobą?
 • kiedy chodzić spać?
 • kiedy spożywać posiłki?
 • kiedy pracować?
 • kiedy kupować i sprzedawać?
 • kiedy podróżować?
 • oraz wiele innych życiowych zagadnień.

 

W trzeciej części tej publikacji dowiemy się więcej o zegarze biologicznym oraz jego zależnościach z porami roku, rytmem księżycowym, rytmem menstruacyjnym, rytmem zimowym i rytmem zmiany czasu. Następnie dowiadujemy się, że "parametry rytmu biologicznego są zmienne i zależą od twojego wieku chronologicznego".

Autorem książki pt. "Potęga kiedy. Żyj zgodnie ze swoim naturalnym rytmem" jest doktor Michael Breus — chronobiolog i psycholog kliniczny.

 

 

Na ostatnich stronicach książki czytam: "Potęga kiedy to owoc najnowszych odkryć w dziedzinie biologii i medycyny. To prawdziwe novum opieki zdrowotnej."

Szczerze powiedziawszy, publikacja ta mnie nie zachwyciła. Podchodzę do niej z lekką dozą ostrożności. No niby, dowiedziałam się, co i kiedy powinnam robić, jednak trudno mi uwierzyć w niektóre informacje z tej publikacji. Czy odnalazłam swój biologiczny rytm po przeczytaniu tej książki? Raczej nie…

A Wy znacie książkę pt. "Potęga kiedy. Żyj zgodnie ze swoim naturalnym rytmem"?

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Recenzja książki Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje — recenzja

Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje — recenzja

Niedawno w księgarniach pojawiła się najnowsza książka Barbary Kwiatkowskiej, autorki poradnika pt. "Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku", która stanowi uzupełnienie pierwszej pozycji. Czy pierwsza publikacja wymagała uzupełnienia? Co znalazłam w…

Więcej
Recenzja książki "Nie lecz się reklamami leków" Lecznicze reklamy leków – jak na nas wpływają?

Lecznicze reklamy leków – jak na nas wpływają?

Jestem bardzo cięta na reklamy telewizyjne. Szczególnie jeśli promowany jest suplement diety czy lekarstwo. Strasznie się wtedy czepiam słów w tych reklamach. Dlaczego? Bo wystarczy wsłuchać się w to, co…

Więcej

4 komentarze na temat “Odkryj potęgę kiedy!

 1. Ja też nie znam tej książki, ale chętni bym ją przeczytała. Myślę, że sprawdzenie czy informacje w niej zawarte są prawdziwe musiałoby zająć nieco czasu, ale ciekawe, czy choć niektóre przeczucia by mi się potwierdziły 😉


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.