Oczyszczanie skóry głowy pierwszym krokiem do pięknych włosów

Oczyszczanie skóry głowy pierwszym krokiem do pięknych włosów

Skóra głowy jest miejscem, z którego wyrastają włosy i początkiem ich zdrowia lub złego stanu. Skórę głowy można porówna do ziemi, a włosy do trawy, tylko jeśli ziemia będzie dobrej jakości — odpowiednio odżywiana, nawilżana i pielęgnowana wyrośnie z niej zdrowa i gęsta trawa, tak samo jest z włosami.

 

Najważniejszym punktem pielęgnacji skóry głowy jest jej oczyszczanie, które polega na usunięciu martwego naskórka, sebum, pozostałości po środkach do stylizacji, kurzu czy nadbudowanych substancji np. silikonów. Skóra głowy wymaga częstego oczyszczania nie tylko szamponem, który mimo swojego myjącego działania może nie poradzić sobie z zanieczyszczeniami, jakie znajdują się na skórze.

 

Najlepszym sposobem oczyszczania skóry głowy jest wykonywanie peelingu, który skutecznie usunie zanieczyszczenia, pozostawiając skórę oczyszczoną, świeżą, odblokuje meszki włosowe i pozwoli skórze lepiej oddychać, dzięki czemu poprawi się ukrwienie. Przytłoczona skóra głowy nie jest w stanie swobodnie oddychać i dotlenić mieszki włosowe, z których wyrastają włosy. A jeśli robi to słabo, wyrastające włosy są cienkie, słabe i wolno rosną.

 

Peeling skóry głowy na 2 sposoby

Oczyszczanie skóry głowy można wykonać, używając peelingów mechanicznych lub enzymatycznych. Peelingi mechaniczne wymagają od nas wmasowania ich w skórę głowy i rozprowadzenia kulistymi ruchani pomiędzy włosami, aby ścierały zanieczyszczenia i martwy naskórek ze skóry. Taki rodzaj ścierania niestety może spowodować podrażnienie i zniszczenie włosów u nasady. Dodatkowo jest bardziej pracochłonny i może być trudny do usunięcia po wykonaniu zabiegu oczyszczającego.

Do wykonania peelingu mechanicznego można użyć:

  • kawy,
  • cukru,
  • soli morskiej,
  • zmielonych pestek owoców,
  • oczyszczających peelingów trychologicznych.

 

Peelingi enzymatyczne wystarczy nałożyć na głowę i pozostawić na określony czas, a same swoim działaniem pozbędą się zanieczyszczeń, dzięki zawartości w składzie kwasów. Wykonywanie tego rodzaju zabiegu jest łatwe, szybkie, i dające lepsze efekty niż peelingi mechaniczne.

Przykłady takich peelingów:

 

Peeling odgrywa bardzo dużą rolę w pielęgnacji skóry głowy, a co za tym idzie, również zapewnia odpowiednią kondycję włosów. Dlatego warto po niego sięgać i regularnie wykonywać.

 

 

Peelingi oczyszczają skórę głowy, pobudzają krążenie krwi, odblokowują oraz meszki włosowe. Dotleniają skórę i meszki włosowe wspomagają wchłanianie się substancji odżywczych nakładanych po zabiegu. Zabiegają łupieżowi i swędzeniu skóry głowy oraz regulują wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe.

The following two tabs change content below.
Anszpi
Blogerka z wielką pasją, pisząca na swojej stronie "Anszpi. Droga do perfekcyjnych włosów i ogólnego piękna" o wszystkim, czym powinna interesować się kobieta, czyli włosy, uroda, kosmetyki. Osoba uwielbiająca spędzać czas na zabawach i nauce z córką, wędrówkach górskich z mężem, oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Miłośniczka długich i gorących kąpieli, wieczorów spędzanych pod ciepłym kocem z kubkiem gorącego kakao.

Powiązane artykuły

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Rozstępy, czyli nieestetyczne białe linie na skórze, to częsty problem wielu kobiet i mężczyzn. Najczęściej słyszy się o rozstępach na brzuchu, które powstają w okresie ciąży, jednakże dolegliwość ta dotyczy…

Więcej
Ranking polskich marek kosmetycznych od A do Z

Ranking polskich marek kosmetycznych od A do Z

Polskie marki kosmetyczne z roku na rok zyskują coraz silniejszą pozycję na całym świecie. Znajdziemy wśród nich kosmetyki do pielęgnacji ciała i makijażu oraz perfumy i gadżety wspomagające codzienne rytuały…

Więcej

5 komentarzy na temat “Oczyszczanie skóry głowy pierwszym krokiem do pięknych włosów


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.