Nowy Rok, Nowy Ja

Nowy Rok, Nowy Ja

Koniec roku oraz początek stycznia to dla wielu osób moment na podsumowanie minionych 12 miesięcy, oraz stworzenie listy noworocznych postanowień. W myśl zasady: Nowy Rok, Nowy Ja, tłumy wykupują karnety na siłownię oraz zmieniają swój dotychczasowy jadłospis. Chcąc być lepszą wersją siebie, ogłaszają światu nadchodzące zmiany poprzez zmianę wizerunku oraz inny kształt sylwetki. Niestety, większość noworocznych postanowień zostaje zweryfikowana i porzucona już w styczniu, ale są i tacy, którzy do swoich planów podchodzą bardzo ambitnie i zadaniowo.

 

 

Według statystyk, mężczyźni są wytrwalsi w postanowieniach niż kobiety i to oni częściej osiągają sukces w swoich noworocznych rewolucjach. Co typowe dla panów, podczas fizycznej metamorfozy prawie zawsze pomijają temat związany ze zmianą nawyków pielęgnacyjnych ciała.

 

Jest to absolutną nieprawdą, iż mężczyźni w ogóle nie interesują się dbaniem o swoją skórę. Ponieważ temat męskiej pielęgnacji pojawił się stosunkowo niedawno, panowie dopiero teraz odkrywają tę sferę. I to na własnej skórze. Dotychczas przemysł kosmetyczny przemawiał tylko do kobiet oraz do ich potrzeb, dlatego też mężczyźni uznali, że temat kosmetyków nie jest dla nich i w związku z tym nie potrzebują żadnych specyfików. Wraz ze zmieniającymi się trendami, świadomością oraz przesuwającą się granicą społecznego przyzwolenia, mężczyźni powoli odkrywają nieznany dotąd temat pielęgnacji swoich ciał.

Większość panów przyznaje się do takiej pielęgnacji, jakiej zostali nauczeni lata temu i kupują to, co znają i używają od długiego czasu. Nie rozumieją różnicy pomiędzy współcześnie dostępnymi produktami a kosmetykami, które królują na ich półkach od dekady. Brak świadomości tłumaczą brakiem wiedzy, ale równocześnie deklarują chęć jej rozszerzenia i nauczenia się podstaw prawidłowej pielęgnacji ciała. W wyniku niedostatecznej wiedzy i świadomości, mężczyźni nie traktują swoich kosmetyków jak pokarmów dla własnej skóry; preparatów, które mają realny wpływ na jej prawidłowe funkcjonowanie. Ale skoro nadszedł nowy rok i rozpoczyna się akcja Nowy Ja, wraz ze zmianami żywieniowymi i zwiększoną aktywnością fizyczną, należy się przyjrzeć czy największy ludzki organ nie jest w dalszym ciągu karmiony fast-foodem?

Co wybrać?

Na rynku istnieje wiele produktów dedykowanych męskiej pielęgnacji. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdują się m.in. kosmetyki naturalne, wegańskie oraz tzw. drogeryjne, które na pierwszy rzut oka nie różnią się od siebie niczym innym prócz ceny. Po dokładniejszym zagłębieniu w temat, okazuje się, że różnią się one przede wszystkim składem. Kosmetyki naturalne zawierają szereg składników pochodzenia naturalnego: oleje, ekstrakty, wyciągi, hydrolaty czy łagodne substancje myjące. Nie zawierają składników odzwierzęcych pozyskanych z ingerencją w zdrowie lub życie zwierzęcia. Ten rodzaj produktów jest bogatą kompozycją naturalnych składników i ich ilość znacznie przewyższa ilość składników syntetycznych, co znacząco wpływa na skuteczność, a tym samym także na cenę produktu.

Kosmetyki naturalne to mała rewolucja dla skóry, więc należy się przyszykować na skórne zdziwienie – przy pierwszych aplikacjach można poczuć szczypanie oraz lekkie podrażnienie. Jeśli taki objaw nie wystąpi, to dobrze. Prawdopodobnie naturalny płaszcz hydrolipidowy nie został bardzo uszkodzony i skóra dobrze reaguje na porządną dawkę konkretnego jedzenia. Jeśli zaś wystąpił któryś z powyższych objawów, nie należy mieć powodów do obaw oraz nie powinno się poddawać. Kiedy zaczynamy ćwiczyć, ciało również wrzeszczy od zakwasów – tak samo jest ze skórą. Tak duża dawka składników aktywnych może stać się dla niej szokiem, ale jest to przejściowy objaw. Jeżeli jednak faza regeneracji połączonej z szokiem skórnym będzie utrzymywała się dłużej niż kilka tygodni, najprawdopodobniej występuje nietolerancja na któryś ze składników.

Wbrew pewnych opinii, naturalne preparaty mogą posiadać konserwanty. Środki konserwujące to składniki odpowiadające za czystość mikrobiologiczną kosmetyku. Są niezbędnym składnikiem chroniącym kosmetyk przed zepsuciem oraz zapobiegającym skórę przed inwazją grzybów i bakterii, które bez ich obecności błyskawicznie wyhodowałyby się w kremie. Konserwanty nie zawsze oznaczają syntetyczne pochodzenie – w naturze występuje ich również bardzo dużo i należą do nich np. olejki eteryczne, witamina E, alkohol benzylowy czy benzoesan sodu. Ważnym aspektem jest również opakowanie kosmetyku. Jednym z lepszych są airlessy oraz butelki – pojemniki, które ograniczają kontakt produktu z człowiekiem oraz powietrzem do momentu ich aplikacji. Ten prosty zabieg umożliwia czystość mikrobiologiczną kosmetyku przez cały okres ich użytkowania oraz zmniejsza ilości użytych konserwantów. Na rynku również istnieją kosmetyki pozbawione konserwantów, lecz te wyroby należy trzymać cały czas w lodówce oraz wykorzystać w przeciągu kilku tygodni od ich produkcji.

 

Kosmetyki naturalne Kann

 

Nie tak dawno na rynku pojawiła się nowa, polska marka męskich kosmetyków, która w swojej ofercie posiada 4 produkty do całodobowej pielęgnacji twarzy oraz brody. Jest ona ciekawą alternatywą dla mężczyzn rozpoczynających swoją przygodę z naturalną pielęgnacją oraz dla panów, którzy cenią sobie wysoką jakość, wydajność i – przede wszystkim – skuteczność. Poznajcie markę KANN, zdobywców tytułu Twórców Piękna 2018. Coś nam mówi, że po zapoznaniu się z ich produktami, mężczyźni polubią swoją pielęgnację oraz nie wrócą do drogeryjnych kosmetyków. Dzięki nim dopełnią swój wizerunek Nowego Ja. A także zrozumieją, że sposób, w jaki traktują swoje ciało od wewnątrz, jest nie mniej ważny jak troska o nie od zewnątrz.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Znasz jakiś kosmetyk z bursztynem? Kosmetyki z bursztynem

Kosmetyki z bursztynem

"Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży" i w kosmetykach. Okazuje się, że bursztyn wykazuje mnóstwo właściwości pielęgnacyjnych, dzięki czemu znajduje zastosowanie jako składnik kosmetyków. Zapraszam na przegląd kosmetyków z bursztynem….

Więcej
Kilka kosmetyków borowinowych Przegląd kosmetyków borowinowych

Przegląd kosmetyków borowinowych

Borowina jest chętnie wykorzystywana przez producentów kosmetyków. Ze względu na właściwości pielęgnacyjne znajdziemy ją w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry problematycznej oraz dojrzałej. Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyk z borowiną?…

Więcej

6 komentarzy na temat “Nowy Rok, Nowy Ja

  1. Nie należę do osób rozpoczynających nowy rok z postanowieniami. Jak mam zamiar cokolwiek zmienić, to robię to od razu, czy to maj czy to luty 😉 Jeśli chodzi o kosmetyki dla mężczyzn, to mój mąż mnie ostatnio zadziwia i używa produktów do pielęgnacji twarzy i brody, czego nigdy bym się po nim nie spodziewała 😉

  2. Świetny artykuł mezczyzni tez powinni w siebie inwestować i o siebie dbac sam zel pod prysznic i zestaw do golenia to zdecydowanie za mało. Na szczescie mój mąż uwielbia kosmetyki jak ja i nie ma problemu z tym ze tyle wydaje na kosmetyki. Sam sobie zakupów nie robi przewaznie ja go zaopatruje bo on zwyczajnie nie ma czasu biegac po drogeriach 😉

  3. Mi nic nigdy nie wychodzi z tych postanowień noworocznych, ale mój mąż faktycznie w tym roku wziął się za siebie, ćwiczy już cały styczeń, ma dietę, odżywia się zdrowo, a i o swój wygląd zaczął dbać, zamówił sobie trochę pielęgnacyjnych kosmetyków i nowe perfumy. Noo, faceci też potrafią 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.