Naturalne sposoby na zmianę koloru włosów

Naturalne sposoby na zmianę koloru włosów

Kobiety są bardzo zmiennymi istotami, lubią zaskakiwać swoim image. Chętnie zmieniają na przykład kolor swoich włosów. Koloryzacja włosów poprawia nastrój i podnosi samoocenę, jednak nie zawsze dobrze odbija się to na kondycji włosów. Chemiczne farby uszkadzają strukturę włosa, dlatego warto zainteresować się naturalnymi sposobami na rozjaśnianie i przyciemnianie włosów.

 

Naturalne sposoby na zmianę fryzury są bezpieczne dla włosów, jednak, aby efekt był widoczny, należy zabiegi te wykonywać regularnie do momentu otrzymania wymaganego koloru. Do zmiany koloru włosów można wykorzystać dwa rodzaje płukanek, które mogą rozjaśnić lub przyciemnić kosmyki, dzięki swoim właściwościom. Płukanki należy wykonywać z przegotowanej i miękkiej wody, poniżej podaję proporcje na litr wody, z użyciem ziół lub produktów, które swoimi właściwościami potrafią zmieniać kolory włosów.

 

Płukanki rozjaśniające włosy:

Płukanka cytrynowa — do przegotowanej wody należy wcisnąć sok z połowy cytryny i wymieszać. Powstałym płynem polać włosy bez spłukiwania. Płukanka ta nie tylko ma właściwości rozjaśniające, ale także domykające łuski włosa, które stają się mniej podatne na uszkodzenia.
Płukanka miodowa — do gorącej wody należy dołożyć 3-4 łyżki naturalnego miodu i zamieszać. Powstałym płynem polać włosy, pozostawić na 60 minut, a następnie dokładnie spłukać lub umyć włosy delikatnym szamponem.
Płukanka rumiankowa — wrzątkiem należy zalać 3-4 saszetki rumianku i odstawić do zaparzenia. Letni płyn wylać na włosy i nie spłukiwać.
Płukanka rabarbarowa — zmielony korzeń rabarbaru, dostępny w sklepach zielarskich, należy zalać ciepłą wodą z dodatkiem kilku kropel z cytryny i odstawić na kilkanaście minut, następnie przecedzić i polać włosy. Po upływie 60 minut włosy należy dokładnie umyć.
Płukanka z mieszanki ziół do jasnych włosów — są gotowe mieszanki ziół, które rozjaśniają włosy i można kupić je w sklepach zielarskich. W jej składzie znajdziemy: rumianek pospolity, skrzyp polny, palczatkę cytrynową, brzozę brodawkową, łopian większy. Płukankę należy stosować zgodnie z zaleceniem producenta.

 

Płukanki przyciemniające kolor włosów:

Płukanka z orzechów włoskich — niedojrzałe orzechy, czyli w zielonej łupinie rozbijamy, zalewamy wodą i gotujemy kilka minut. Po przestudzeniu należy przecedzić preparat i czystym płynem polać włosy, pozostawić je na godzinę, a następnie dokładnie umyć.
Płukanka kawowa — 3-4 łyżki czarnej kawy należy zaparzyć, przestudzić i przecedzić, a powstałym wywarem wypłukać włosy. Po upływie 60 minut dokładnie wypłukać czystą wodą.
Płukanka z kory dębu — 3-4 łyżki sproszkowanej kory dębu, dostępnej w sklepie zielarskim, należy zagotować z wodą. Wystudzonym preparatem polewamy włosy, nie ma potrzeby spłukiwania czystą wodą.
Płukanka z szałwii — pół szklanki wysuszonej szałwii należy zalać gorąca woda i odstawić na czas 2 godzin. Następnie wystarczy przecedzić wywar i czystym płynem polać włosy, bez konieczności spłukiwania ich czystą wodą.
Płukanka z mieszanki ziół do ciemnych włosów — w sklepach zielarskich dostępne są gotowe mieszanki ziół o działaniu przyciemniającym włosy. W skład takiej mieszanki wchodzą wyciągi z: orzecha włoskiego, dębu szypułkowego, pokrzywy zwyczajnej, mydlnicy lekarskiej, rozmarynu, tataraku zwyczajnego. Płukankę należy stosować zgodnie z zaleceniem producenta.

 

 

Należy pamiętać, że wymienione płukanki rozjaśniające i przyciemniające są naturalnymi produktami i ich efekt często zależy od obecnego stanu włosów, koloru i częstotliwości stosowania danej płukanki. Zmiana koloru często wymaga stałego wykorzystywania danych płukanek.

The following two tabs change content below.
Anszpi
Blogerka z wielką pasją, pisząca na swojej stronie "Anszpi. Droga do perfekcyjnych włosów i ogólnego piękna" o wszystkim, czym powinna interesować się kobieta, czyli włosy, uroda, kosmetyki. Osoba uwielbiająca spędzać czas na zabawach i nauce z córką, wędrówkach górskich z mężem, oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Miłośniczka długich i gorących kąpieli, wieczorów spędzanych pod ciepłym kocem z kubkiem gorącego kakao.

Powiązane artykuły

Znasz kosmetyki polskiej marki Babo? Kosmetyki Babo – pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry

Kosmetyki Babo – pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry

Czy wiesz, że Twoja skóra ma własne potrzeby? Niezależnie od wieku może ona wymagać innych uzupełniania innych substancji bądź też całkowicie innych właściwości w kosmetykach. Poznaj markę kosmetyków Babo, która…

Więcej
Piętnasty Diament Beauty 2018 Samopoziomująca baza hybrydowa Semilac Extend Base nagrodzona Diamentem Beauty 2018

Samopoziomująca baza hybrydowa Semilac Extend Base nagrodzona Diamentem Beauty 2018

Marka Semilac w tym roku zgarnia kolejną statuetkę Diamenty Beauty. Wysoka jakość oferowanych przez nią produktów sprawia, że również za samopoziomującą bazę hybrydową Semilac Extend Base z przyjemnością wręczamy naszą…

Więcej

3 komentarze na temat “Naturalne sposoby na zmianę koloru włosów


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.