Naturalne farbowanie włosów — TOP temat lutego!

Naturalne farbowanie włosów — TOP temat lutego!

Podrażniona, swędząca lub piekąca skóra głowy i ostry, chemiczny zapach farby do włosów, którego nie da się znieść, który sprawia, że oczy pieką i łzawią… Trudne jest życie kobiety! Ale tak wygląda koloryzacja włosów u fryzjera lub farbami drogeryjnymi. Chcesz mieć włosy w intensywnym kolorze bez odrostów i widocznych siwych włosów? To cierpliwie znoś te katusze, ale może istnieje alternatywa w postaci naturalnej farby do włosów?

 

 

Mam już dość cierpień w czasie farbowania włosów, dlatego też top tematem w lutym 2018 będzie naturalne farbowanie włosów. I ten intensywny, chemiczny zapach, który jeszcze długo po koloryzacji musisz znosić. Myślałam, że nie da się żyć inaczej i nie ma innych rozwiązań, do czasu, aż zaryzykowałam farbowanie włosów henną. Co henna zrobiła z moimi włosami? Czy jest alternatywa dla drogeryjnych farb do włosów?

 

Czy Ty też miałaś okazję przeżywać te straszne momenty w życiu, kiedy chcąc olśniewać pięknym kolorem włosów bez odrostów i siwych kosmyków, musisz cierpieć męki w czasie używania drogeryjnej farby, ze względu na jej woń, która jest nie do zniesienia?

 

W czasie miesiąca z naturalnym farbowaniem włosów postaram się przybliżyć poniższe tematy:
– Co henna zrobiła z moimi włosami?
– Podpowiem, jakich składników należy unikać w farbach do włosów.
– Zdradzę, jakie są naturalne sposoby na zmianę koloru.
– Przybliżę temat naturalnych farb do włosów oraz aptecznych farb do włosów.
– Zaprezentuję domowe sposoby koloryzacji włosów.
– Odpowiem, jakie błędy popełniamy przy farbowaniu włosów.
– Co powinno znajdować się w zdrowej farbie do włosów?
– Jakie składniki farb do włosów podrażniają skórę głowy?
– Przygotuję listę szkodliwych składników w farbach do włosów.
– Henna w pielęgnacji włosów — właściwości kosmetyczne.
– Farbowanie włosów henną — sprawdzone sposoby blogerek.
– Skąd się biorą zielone włosy po farbowaniu henną?
– Zalety i wady farbowania włosów henną.
– Czym się charakteryzuje naturalna farba do włosów?
– Różnice między zwykłą i naturalną farbą do włosów?
– Jakie są alternatywy dla zwykłej farby do włosów?
– Co należy wiedzieć, sięgając po raz pierwszy po naturalną farbę do włosów?
– W jaki sposób pielęgnować włosy po koloryzacji roślinną farbą do włosów?
– Czym jest roślinna farba do włosów?
– Czy można farbować włosy w czasie ciąży?

 

 

A może Ty masz doświadczenie w naturalnym farbowaniu włosów lub farbowaniu włosów domowymi sposobami albo koloryzacji włosów za pomocą ziół? Może już odkryłaś bezpieczną roślinną farbę do włosów, która poza nadaniem koloru, także pielęgnuje skórę głowy i włosy? Zapraszam do podróży po naturalnej koloryzacji włosów.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Znasz kosmetyki polskiej marki Babo? Kosmetyki Babo – pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry

Kosmetyki Babo – pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry

Czy wiesz, że Twoja skóra ma własne potrzeby? Niezależnie od wieku może ona wymagać innych uzupełniania innych substancji bądź też całkowicie innych właściwości w kosmetykach. Poznaj markę kosmetyków Babo, która…

Więcej
Piętnasty Diament Beauty 2018 Samopoziomująca baza hybrydowa Semilac Extend Base nagrodzona Diamentem Beauty 2018

Samopoziomująca baza hybrydowa Semilac Extend Base nagrodzona Diamentem Beauty 2018

Marka Semilac w tym roku zgarnia kolejną statuetkę Diamenty Beauty. Wysoka jakość oferowanych przez nią produktów sprawia, że również za samopoziomującą bazę hybrydową Semilac Extend Base z przyjemnością wręczamy naszą…

Więcej

7 komentarzy na temat “Naturalne farbowanie włosów — TOP temat lutego!

  1. Świetna seria, czekam na kolejne wpisy. Sama ostatnio zbieram informację na temat henny, ale moim "problemem" są jasne włosy. Raczej nie osiągnę chłodnego odcienia zwykła henną (odświeżanie koloru). Odrosty tak czy inaczej muszą być traktowane rozjaśniaczem, ale co kilkutygodniowe nakładanie farby na długość też daje im w kość.

  2. Bardzo dobry temat. Od lat farbuje włosy farbami z drogeri i ostatnio coraz częściej zastanawiam sie czy nie przejść na naturalne. Z przyjemnością poczytam i zasięgne rad.

  3. Jak dla mnie temat bardzo interesujący, sama często przyciemniam włosy henną więc z ogromną ciekawością będę czekała na kolejne wpisy 🙂

  4. Nie miałam nigdy problemów z drogeryjnymi jak i fryzjerskimi farbami. Henną farbowałam włosy po rozjaśnianiu, aby odświeżyć włosy… Obecnie od lat nie farbuję włosów. Mam naturalnie czarne włosy, ciężko je rozjaśnić więc sobie odpuściłam. Zwłaszcza, że po rozjaśnianiu stan włosów był koszmarny

  5. Ja nie jestem fanką henny ze względu na to, że później na moich włosach nie da się położyć farby.
    Zauważyłam tendencję że henna służy bardziej ciemnym włosom niż jasnym. W przypadku blondów bardzo ciężko uzyskać chłodny odcień.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.