Namaluj ruchem własne emocje

Namaluj ruchem własne emocje

Czujesz się zmęczona zawrotnym tempem życia? Jesteś zabiegana, przepracowana i przemęczona? Czujesz, że brak Ci sił, a Twoja efektywność w pracy spada? Terapia ruchem i tańcem jest lekarstwem na wewnętrzną harmonię, zdrowie i  optymizm. Jest idealną formą relaksu i regeneracji.

 

Jest na to sposób! Podejmij decyzję i ofiaruj sobie prezent w postaci udziału w oryginalnych zajęciach, które brzmią intrygująco: Terapia ruchem. To może być idealna forma poprawienia poczucia własnej wartości, zwiększenia optymizmu i radości, doładowania akumulatorów oraz odnalezienia spokoju, harmonii i szczęścia w życiu.

 

2

 

Monika Kwiecińska opracowała autorskie metody choreoterapii, które poparte są na ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy jako trener fitness, pedagog, terapeuta.

"Pracuję, w oparciu o świadomość ciała, integrując sferę umysłu, emocji i ducha. Uwzględniając również bioenergetykę człowieka. Generalnie moje zajęcia łączą kilka technik. Ich celem jest świadomość tego, że my sami, znajdując równowagę, kierując uwagę na swoje wnętrze, uruchamiamy w sobie naturalny dla nas stan zdrowia i harmonii. Trzeba zrozumieć, że każdy ból, choroba płynąca z ciała to informacja, którą należy odpowiednio zinterpretować, a nie odcinać się od ciała biorąc środek przeciwbólowy. Przywiązuję ogromną uwagę do świadomego ruchu, oddechu i ergonomii ciała."

 

B

 

W zajęciach może brać udział każda osoba. Uczestnicy zajęć poruszają się w swoim stylu, w swoim rytmie i w swoim tempie. Świadomość tego, co dzieje się w ciele umożliwia dotarcie do własnego wnętrza. Wielopłaszczyznowe podejście do ruchu, który angażuje nie tylko ciało, ale też emocje i umysł przynosi fantastyczne korzyści.

 

– "… uważność na to, jakie sygnały daje nam ciało, uczy odpowiedzialności za swoje zdrowie, życie, wybory…uświadomienie sobie napięć w ciele, daje możliwość zmiany i uzdrowienia…" – mówi p. Monika Kwiecińska.

 

Warsztaty to połączenie ruchu, muzyki, oddechu, tańca z dużą dawką zabawy, ukierunkowaną na podążaniu za swoimi emocjami. Tu każdy ruch jest dobry.

 

– "Korzystam z różnych technik tanecznych, często są to proste tańce w kręgu, ale nigdy nie jest to nauka kroków i figur. Zasadą jest, że uczestnik robi to, na co ma ochotę i angażuje się tyle, ile chce i może. Zachęcam do spontanicznego poruszania z głębi siebie, podążania za emocjami, czasem może być minimalny ruch ręką czy świadome podążanie za oddechem."

 

gr1

 

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach leczenia ruchem?

Po pierwsze dzięki muzyce, jej słuchaniu oraz ruchowi zachodzą pozytywne zmiany w głowie i ciele uczestnika, które dodatkowo uwalniają endorfinę – hormon szczęścia i dodają energii do działania. Zajęcia te rozwijają wyobraźnię i aktywują kreatywność. Poza tym to bardzo interesująca i przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Istotną wartością jest zwiększenie świadomości własnego ciała. Niewątpliwie w trakcie tego typu tańca połączonego z pracą z własnymi emocjami uczymy się wrażliwości, rozpoznawania i odpowiadania na emocje innych. Kolejną zaletą, która przemawia za tym, by wziąć udział w takim tańcu jest doświadczanie własnej wartości, rozwijanie w sobie twórczości, ekspresji, tworzenie swoich zasad i granic. Najcenniejsze jest jednak to, że odzyskujemy kontakt z samym sobą i na poziomie holistycznym przywracamy naturalny dla naszego organizmu stan zdrowia.

 

Wizyta na zajęciach choreoterapii to bardzo intrygujące i fantastyczne przeżycie, którego warto doświadczyć i na które zapraszamy!

 

Strona, którą warto odwiedzić: http://www.choreoterapia.edu.pl/choreoterapia.php

 

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

A Ty masz swój ulubiony masaż? Przegląd najpopularniejszych masaży

Przegląd najpopularniejszych masaży

W ofercie gabinetów masażu, ale i wielu gabinetów kosmetycznych można znaleźć propozycje różnorodnych masaży twarzy, ciała bądź stóp. Wyszukałam te najbardziej popularne masaże i dziś postanowiłam zaprosić Was do dyskusji…

Więcej
Znasz kosmetyki marki Sztuka Mydła? Pielęgnacja olejami Sztuka Mydła z Drogerii Urodomania

Pielęgnacja olejami Sztuka Mydła z Drogerii Urodomania

Znasz polską manufakturę ręcznie robionych mydeł, olejów i kosmetyków naturalnych Sztuka Mydła? Ja już miałam przyjemność je poznać. Kosmetyki tej młodej polskiej marki znalazłam w szerokiej ofercie kosmetyków zdobiących półki…

Więcej

6 komentarzy na temat “Namaluj ruchem własne emocje


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.