Największe kłamstwa naszej cywilizacji dotyczące żywności i rewolucja moich poglądów część 1

Największe kłamstwa naszej cywilizacji dotyczące żywności i rewolucja moich poglądów część 1

Przeczytałam książkę Beaty Pawlikowskiej…. wywołała ona całkiem sporą rewolucję w mojej głowie. Zburzyła wiele stereotypów, ciągle utrwalanych, dotyczących pożywienia, odżywiania… .

 

"Największe kłamstwa naszej cywilizacji" Beaty Pawlikowskiej to napisana oryginalnym językiem książka, która kiedy rzeczywiście przemyślimy zawarte w niej treści, jest szeregiem prawd, obalających mity serwowane nam i spopularyzowane wśród społeczeństwa, dotyczące żywności.

Czytając tę pozycję, mam wrażenie jakby autorka, prowadziła ze mną monolog. Przemyślane, odpowiednio skomponowane zdania, zapytania oraz częste powtórzenia, skłaniają mnie, czytelnika, do poszukiwania odpowiedzi we własnej głowie.

Książka daje jasne wskazówki i podpowiedzi, dotyczące nie tylko kłamstw, jakie przemycane są w reklamach produktów z żywnością, jaki i na opakowaniach. Stara się zwrócić uwagę na duży i dochodowy biznes, jakim jest "zdrowa żywność".

 

ksiazka_najwieksze_klamstwa_naszej_cywilizacji_beata_pawlikowska

 

Suplementy diety, witaminy w tabletkach i modelki w reklamach cudownych leków na odchudzanie?

Witaminy są w owocach i warzywach i nie istnieje sposób, żeby witaminę C wyciągnąć z pomarańczy i przełożyć do tabletki.

 

Żaden z cudownych suplementów diety nie naprawi tego, co sam w sobie zepsujesz. Wprost przeciwnie, dostarczy ci raczej całego zestawu chemicznych substancji, które dodatkowo cię obciążą i zachwieją twoim organizmem. A oprócz doraźnej mechanicznej krzywdy, jaką wyrządzają twoim komórkom, dostarczają też kłamstwa twojemu umysłowi. Reklamy suplementów w gruncie rzeczy pochwalają twój niezdrowy tryb życia i sugerują, że to jest fajne i normalne.

 

Jeśli w diecie brakuje zdrowych tłuszczów, to wtedy zaczynamy tyć. Ciało będzie szczupłe i zdrowe tylko wtedy, gdy dostarczymy mu tego, czego potrzebuje. A jednocześnie będziemy unikać tego, co mu szkodzi.

 

Wkrótce kolejne szokujące, jak dla mnie, informacje z tej książki. A co wy sądzicie na ten temat?

 

 

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Porcja wiedzy o K-Beauty Recenzja książki "Korean Lifestyle Book"

Recenzja książki "Korean Lifestyle Book"

Orientalny koreański styl życia ciągle nas intryguje. Absolutnym hitem na całym świecie stają się koreańskie rytuały kosmetyczne oraz koreańskie kosmetyki. Czy pasjonatka kosmetyczna znalazła coś, co ją zaskoczyło w poradniku…

Więcej
Znasz tę publikację? Recenzja książki pt. "#Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek"

Recenzja książki pt. "#Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek"

Redaktor i blogerka kosmetyczna to osoba, która zainteresowana jest nie tylko nowościami kosmetycznymi, ale również trendami i nowinkami pojawiającymi się każdego dnia na rynku kosmetycznym. Nieustannie wyszukuję również książki związane…

Więcej

11 komentarzy na temat “Największe kłamstwa naszej cywilizacji dotyczące żywności i rewolucja moich poglądów część 1

  1. Muszę przeczytać tę książkę. W produktach zawsze zwracam uwagę na zawartość syropu glukozowo- fruktozowego (a raczej brak tej okropnej substancji!)

  2. "Witaminy są w owocach i warzywach i nie istnieje sposób, żeby witaminę C wyciągnąć z pomarańczy i przełożyć do tabletki." świetny tekst

  3. Oj ta książka jest zdecydowanie dla mnie! Ostatnio bardzo mnie ciekawi temat odżywiania, suplementacji i wszelkie rzeczy z tymi tematami powiązane 🙂

  4. Książka zapowiada się interesująco. Ale faktem jest, że Polacy przyjmują spore ilości wszelkich suplementów. Czasami kilka różnych w tym samym czasie… A to na odporność (tableteczka różowa wypchana wszystkimi witaminkami), a to na piękne lśniące włosy i mocne paznokcie (kolejna tabletka, tym razem zielona, to nic, że w poprzedniej już łyknęliśmy sporą dawkę tych samych witamin) a i jeszcze koniecznie tableteczka na zmniejszenie łaknienia… Wiadomo, witaminy są potrzebne ale nie przesadzajmy 🙂 Wszystko jest dla ludzi 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.