Mleko modyfikowane – które wybrać?

Mleko modyfikowane – które wybrać?

Z wielu powodów nie wszystkie kobiety mogą karmić swoje dziecko piersią lub pokarmem odciągniętym z piersi. Koniecznym wtedy okazuje się sięgnięcie po mleko modyfikowane dla niemowląt, którego zadaniem jest pełne zastąpienie mleka mamy. Pochodzi ono wprawdzie od naturalnego mleka krowiego, więc nie można o nim powiedzieć, że jest sztuczne, jednakże w specjalnych warunkach jest przetwarzane w taki sposób, aby mogło być spożywane przez niemowlęta.

 

Rodzaje mleka modyfikowanego

Pierwszym rodzajem jest tak zwane mleko początkowe, który podaje się niemowlętom w pierwszych sześciu miesiącach życia. Następnie, po pierwszym półroczu, kiedy zaczyna się wprowadzać pokarmy uzupełniające, podajemy dziecku tak zwane mleko następne.

 

Jakie mleko modyfikowane jest najlepsze

Nie można jednoznacznie stwierdzić, które mleko modyfikowane będzie najlepsze dla naszego dziecka. Na rynku istnieje tak wiele różnych firm produkujących je, że rodzice mogą się pogubić w różnorodności. Poszczególni producenci proponują rodzicom i lekarzom produkty standardowe oraz te z dodanymi nowymi składnikami, które mają to mleko jeszcze bardziej ulepszyć. Wzbogacają je np. probiotykami, prebiotykami, nukleotydami, cholesterolem, olejem palmowym lub selenem.

Składniki te, bądź też inne dodatki do mleka, mają stanowić jego urozmaicenie, wpływające na lepszy rozwój dziecka, czy też walory smakowe. Ponadto, producenci w niektórych mlekach dodają substancje zagęszczające, np. mączkę z ziaren chlebowca świętojańskiego, skrobię ryżową, ziemniaczaną czy kukurydzianą. Dodatki takie mają w pomóc w ograniczeniu tak zwanego ulewania, czyli cofania się pokarmu z żołądka dziecka do gardła. Jednakże, podawanie dziecku mleka modyfikowanego ze z substancją zagęszczającą może nastąpić wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ogólnie przyjmuje się, że zdrowe i dobrze rozwijające się dzieci powinny przyjmować zwykłe, nieulepszone mleko modyfikowane. Natomiast mleka z dodatkami różnych substancji, przeznaczone są dla dzieci o specjalnych potrzebach na wyraźne polecenie lekarza.

 

 

Przygotowanie mleka modyfikowanego

Zawsze starajmy się przygotowywać mleko modyfikowane w sposób, jaki przewidział to producent. Wszelkie informacje znajdują się na opakowaniu lub w ulotkach. Nie odmierzajmy dziecku porcji mleka i wody "na oko" bądź według własnego uznania. Przestrzegajmy zasad, które stworzone zostały na potrzeby konkretnego produktu. Jeżeli przygotowujemy mleko w proszku, każda porcja powinna być przygotowywana bezpośrednio przed podaniem dziecku — nie należy przygotowywać mleka na zapas. Jeżeli w butelce zostaną resztki, nie podawaj ich dziecku przy kolejnym posiłku, tylko je wylej. Mleko powinno być przygotowywane w czystej, najlepiej wyparzonej butelce. Wszelkie smoczki również powinny być wysterylizowane.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wapteka.pl/

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Mydło do pielęgnacji delikatnej skóry Mydła naturalne do pielęgnacji wymagającej skóry niemowląt

Mydła naturalne do pielęgnacji wymagającej skóry niemowląt

Wrażliwa, delikatna skóra niemowlęcia wymaga szczególnej pielęgnacji. O tym fakcie z pewnością wie każda mama, która w poszukiwaniu idealnych kosmetyków z zapałem śledzi asortyment sklepowych półek. Z jednej strony bezpieczne…

Więcej
Najlepsze kosmetyki dla dzieci 2017 roku Kosmetyk dla dzieci — Kosmetyczny Hit 2017

Kosmetyk dla dzieci — Kosmetyczny Hit 2017

Kosmetyki dla dzieci powinny być delikatne, by troskliwie pielęgnować delikatną skórę maluszków. Powinny być nie tylko hipoalergiczne, ale także przebadane dermatologicznie i wypełnione troskliwie dobranymi składnikami aktywnymi, które ukoją skórę…

Więcej

Jeden komentarz na temat “Mleko modyfikowane – które wybrać?

  1. Mleko modyfikowane może być też na bazie mleka koziego, takie jest nawet zdrowsze i lepiej przyswajane, warto to dodać do artykułu.


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.