Mikropunktura (ScarINK) – innowacyjny sposób niwelowania blizn

Artykuł sponsorowany

Mikropunktura (ScarINK) – innowacyjny sposób niwelowania blizn

Blizny pooperacyjne, blizny trądzikowe, blizny po oparzeniach, zmarszczki, rozstępy, przebarwienia czy odbarwienia skóry to mało estetyczne problemy skórne, które wpływają na poczucie pewności siebie. Poznaj innowacyjny zabieg, który pozwala odbudować pewność życia i zniwelować widoczność blizn oraz zapomnieć o trudnych przeżyciach, a także usuwa blizny różnego pochodzenia. Przygotowałam kompendium wiedzy o ScarINK.

 

 

Kompendium wiedzy o ScarINK – spis treści:

 • Blizny na skórze – co warto o nich wiedzieć?
 • ScarINK — co to takiego?
 • Na czym polega zabieg mikronakłuwania?
 • ScarINK: Igła ma znaczenie!
 • ScarINK: Technika ma znaczenie!
 • ScarINK Face i ScarINK Body
 • ScarINK – metoda usuwania blizn różnego pochodzenia
 • Mikropunktura jako alternatywa dla botoksu!

 

 

Blizny na skórze – co warto o nich wiedzieć?

Na ludzkim ciele pojawia się wiele blizn. Mogą to być blizna po cesarskim cięciu, rozstępy, blizny po operacjach, blizny potrądzikowe czy blizny po oparzeniach. Dla jednych są zupełnie normalne lub stanowią pamiątkę po niezwykłych przeżyciach, jakim są narodziny dziecka. Innym jednak przeszkadzają lub przypominają o traumatycznych wydarzeniach takich jak nieszczęśliwy wypadek. Dla jeszcze innych są problemem estetycznym, który wpływa na obniżone postrzeganie własnej wartości. Blizny pojawiają się po przerwaniu ciągłości skóry właściwej – po oparzeniu, urazie czy operacji.

 

ScarINK — co to takiego?

Nowatorski zabieg ScarINK wykorzystuje terapię skojarzoną, by niwelować różnorodne defekty skóry, takie jak blizny pooperacyjne, przebarwienia, blizny pooparzeniowe, zmarszczki, rozstępy czy blizny potrądzikowe.

Zastosowanie mikronakłuwania (mikropunktury), technik manualnych wraz z odpowiednio dobranymi zabiegami kosmetycznymi powoduje przebudowę tkanek. Przynosi spektakularne efekty poprawy kondycji skóry, co przekłada się na komfort psychiczny oraz jakość życia. Blizny stają się zdecydowanie mniej widoczne. Pozwala odbudować pewność siebie i zapomnieć o traumatycznych przeżyciach.

 

Na czym polega zabieg mikronakłuwania?

ScarINK to autorska technika mikropunktury oraz pracy ze skórą, która zrodziła się w Brazylii i szybko zyskała popularność ze względu na znakomite efekty zabiegowe. Zabieg wykorzystuje mikronakłuwanie, zwane także dermopunkturą oraz techniki manualne (masaż kosmetyczny, masaż fizjoterapeutyczny), mikropigmentację kamuflującą i specjalistyczną pielęgnację okołozabiegową.

Polega na nakłuwaniu skóry w określony sposób, zależny od rodzaju blizny lub defektu kosmetycznego. Takie działanie wytwarza rozchodzące się w tkankach skóry wibracje oraz powoduje stany zapalne, które uruchamiają procesy naprawy skóry.

Zasadnicze znaczenie dla uzyskania odpowiednich rezultatów ma odpowiednie rozpoznanie blizny, dobór techniki, głębokości i częstotliwości nakłuć oraz kąt nachylenia igły. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabiegu ScarINK ważny jest także dobór odpowiedniego preparatu kosmetycznego i pielęgnacji domowej, a także stosowanie się do zleceń pozabiegowych.

 

ScarINK: Igła ma znaczenie!

Do mikronakłuć używane są odpowiednie igły, najczęściej w połączeniu z maszynami, które używa się również do PMU lub Tattoo. Technika nakłuć ma ogromne znaczenie, zatem również używane do tego igły są bardzo ważne. Obecnie na rynku pojawiła się maszyna dedykowana do pracy z blizną, PURO by AmazInk, wraz z igłą o szlifie diamentowym, która okazała się przełomem w dziedzinie pracy z blizną. O spektakularnych efektach i różnicy w procesie gojenia miejsc objętych zabiegiem pojawił się nawet ostatnio artykuł w magazynie dla Profesjonalistów Branży Beauty LNE. Praca taką igłą zapewnia bardziej kontrolowany stan zapalny, mniejsze odczucia bólowe, przyśpieszony proces gojenia skóry (mniejsza trauma, większa kontrola nad nakłuciami). Maszyna posiada program umożliwiający odpowiedni skok igły, dobierany przez osobę wykonującą zabieg do rodzaju blizny oraz obszaru poddanego zabiegowi.

kompendium-wiedzy-o-niwelowaniu-blizn-scarink

ScarINK: Technika ma znaczenie!

Obecnie na rynku jest kilka metod, które używają metody mikronakłuwania do walki z bliznami i defektami skóry. ScarInk jest zdecydowanie jedną z pierwszych i najbardziej efektywnych oraz najdynamiczniej rozwijających się. Aby móc pracować w tej technice niezbędne jest szkolenie – w Polsce tylko 2 osoby mają prawo do szkolenia z tej techniki, są to dr Sylwia Nawrot oraz Sylwia Dobrowolska z Poznania – autorki m.in. koncepcji ScarInk. Zatem, jeśli ktoś chce poddać się temu zabiegowi, ważne, aby sprawdził, czy wykonująca je osoba posiada

Certyfikat odbycia szkolenia ScarInk:

 • lvl 1 ScarInk Face
 • lvl 2 ScarInk Body
 • lvl 3 Camouflage.

Autorki techniki ScarInk przyjmują w swojej siedzibie AmazInk w Poznaniu ogromną liczbę osób szukających pomocy. Są to osoby przyjeżdżające z całej Polski, a nawet zza granicy. To spowodowało, że powstał projekt mający na celu Autoryzację Salonów ScarInk.

Udając się do takiego salonu, każdy ma pewność, że wykonane w nim usługi związane z zabiegami ScarInk są na najwyższym poziomie, z taką samą procedurą zabiegową oraz wykorzystujące specjalistyczną maszynę PURO by AmazInk wraz z dedykowanymi do niej igłami o szlifie diamentowym. Autoryzacja salonu jest jednocześnie gwarancją jakości.

 

ScarINK Face i ScarINK Body

Zabieg ScarINK dzieli się na różne procedury, które wykonywane są w obrębie twarzy lub ciała.

 

ScarINK Face

To zabiegi dedykowane skórze twarzy, szyi oraz dekoltu, które pozwalają zniwelować różnego rodzaju blizny, w tym również po makijażu permanentnym, chemicznym lub laserowym usuwaniu pigmentacji czy liftingu twarzy. Jest to zabieg kosmetyczny, który ma wizualnie poprawić kondycję skóry. Może także stanowić uzupełnienie innych zabiegów kosmetycznych takich jak Microlift czy Micropeel:

 • Microliftniechirurgiczny lifting twarzy (lifting igłowy), który podczas nakłuwania skóry aktywizuje produkcję kolagenu, a w efekcie poprawia elastyczność skóry. Jego celem jest odświeżenie, odmłodzenie i wzmocnienie skóry.
 • Micropeel — usuwanie martwych komórek naskórka przy wykorzystaniu igieł. Zabieg oczyszczający, wyrównujący koloryt i odmładzający. Stosowany wspólnie z ampułkami, maską czy serum, stanowi świetne uzupełnienie procedur kosmetologicznych.

 

ScarINK Body

To zabiegi wykonywane na pozostałych partiach ciała, które służą do niwelowania widoczności blizn czy poprawy jędrności i sprężystości skóry.

 

ScarINK – metoda usuwania blizn różnego pochodzenia

Innowacyjny zabieg ScarINK można stosować na każdej części ciała, także na skórze głowy, by zniwelować:

 • blizny pooperacyjne i pozabiegowe (cesarskie cięcie, operacje plastyczne czy mastektomia)
 • blizny po makijażu permanentnym i jego usuwaniu
 • blizny po oparzeniach
 • blizny po ospie i trądziku
 • blizny po pogryzieniach
 • blizny po urazach
 • blizny po rozszczepie wargi
 • blizny po usuwaniu tatuażu
 • zrosty skóry po złamaniach
 • inne odbarwienia skórne
 • rozstępy
 • zmarszczki

– "Warto podkreślić, że w przypadku blizn trwały efekt można zaobserwować po roku od przeprowadzonej kuracji ScarINK, natomiast efektywność zabiegu ScarINK oraz Micropeel i Microlift na zwiotczenia, zmarszczki, przebarwienia oraz rozstępy jest zależna od cech osobniczych i procesów fizjologicznych danej osoby" – mówi Katarzyna Worwa z Pracowni Urody Art Face.

 

Mikropunktura jako alternatywa dla botoksu!

ScarINK niweluje wiotkość i spłyca zmarszczki. Pozwala wykonać niechirurgiczny lifting skóry, który jest świetną alternatywą dla botoksu. To zabieg idealny na partie ciała wymagające ujędrnienia, który zwiększa gęstość i elastyczność skóry oraz niweluje zmarszczki i wiotkość.

Metoda mikronakłuwania znajduje zastosowanie także w zabiegach oczyszczających (Micropeel, Microlift), zabiegach odmładzających, wygładzaniu drobnych zmarszczek, liftingu skóry, ujednolicaniu kolorytu skóry oraz redukcji zwiotczeń.

Pracownia Urody Art Face Katarzyna Worwa to 1 z 10 pierwszych na świecie (i 1 z 5 w Polsce) autoryzowanych salonów ScarInk. Jako salon autoryzowany pracuje na maszynie Puro oraz specjalnie zaprojektowanych igłach o szlifie diamentowym do blizn. Znajduje się w Małopolsce.
Strona www: https://www.art-face.pl/.

kompendium-wiedzy-o-niwelowaniu-blizn-scarink

Pozostałe salony autoryzowane ScarInk to m.in.:

Polska:

 • Aesthetic Justyna Grondke-Trąbska Zachodniopomorskie
 • K Academy Katarzyna Szurpicka-Prałat Lubuskie
 • Orchidea Ewa Olesiewicz-Dereweńko Podlaskie
 • TLC Clinic Elżbieta Lipska Mazowieckie
 • Le Contour Sandra Fatah Warszawa i Francja

UE:

 • Professional Beauty Izabela Uhl Hamburg Niemcy
 • VIP Beauty Studio Barbara Grajewski Ingolstadt Niemcy
 • Nailmorfoza Beauty Repair Katarzyna Jablonowska Zottegem Belgia
 • Studio Glamour Ewa Kuraś Anwerpia Belgia

 

Artykuł powstał przy współpracy z Katarzyną Worwa

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Aromamarketing – budowanie marki kliniki medycyny estetycznej

Aromamarketing – budowanie marki kliniki medycyny estetycznej

Budując markę gabinetu medycyny estetycznej, należy skupić się na wizerunku profesjonalnym oraz budzącym głębokie zaufanie. Aby stworzyć miejsce, w którym pacjenci będą czuć się komfortowo, a także będą chcieli do…

Więcej
Karolina Hauzner: kosmetolodzy mają ogromną moc w swoich rękach!

Karolina Hauzner: kosmetolodzy mają ogromną moc w swoich rękach!

Prowadzenie gabinetu kosmetologicznego w dzisiejszych czasach to ogromne wyzwanie. Zawód kosmetologa wymaga mnóstwa poświęceń, nieustannego śledzenia trendów i nowości branżowych. Daje jednak mnóstwo satysfakcji, szczególnie w momentach, gdy klientki się…

Więcej

Jeden komentarz na temat “Mikropunktura (ScarINK) – innowacyjny sposób niwelowania blizn


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.