Metody zdejmowania paznokci hybrydowych, tytanowych, akrylowych i żelowych

Metody zdejmowania paznokci hybrydowych, tytanowych, akrylowych i żelowych

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach decyduje się na trwały manicure wykonywany u profesjonalnych stylistek paznokci. Pięknie paznokcie prezentują się elegancko i stylowo. Bez względu na to, którą metodę stylizacji paznokci wybierzemy, po kilku tygodniach pojawią się odpryski lub odrosty. W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy, żelowy, tytanowy i akrylowy? Poznaj metody zdejmowania paznokci.

 

 

Zdejmowanie lakieru acetonem

Znanym od dawna i nadal bardzo popularnym sposobem usunięcia lakieru jest aceton. Po nasączeniu nim wacików bezpyłowych trzeba położyć je na paznokciach i owinąć folią aluminiową na 10-15 minut. Jest to prosta metoda, ale może niekorzystnie wpływać na kondycję paznokci.

Aceton jest rozpuszczalnikiem i substancją toksyczną, która wysusza i osłabia płytkę paznokci oraz skórę wokół nich. Ponadto może podrażniać układ nerwowy i oddechowy (szczególnie w większych stężeniach). Często stosowany rozpuszcza warstwę lipidową skóry, której zadaniem jest ochrona przed infekcjami oraz działaniem czynników zewnętrznych. Odtłuszczone przez aceton paznokcie mogą pękać, stać się łamliwe, cienkie i kruche. Rozpuszczalnik ten wchodzi w reakcje z wodą znajdującą się w naskórku, przyczyniając się do przesuszenia płytki paznokciowej i skóry wokół paznokci. W efekcie kolejny manicure nałożony na zniszczoną przez aceton płytkę paznokcia jest o wiele mniej trwały.

Często po zastosowaniu acetonu pojawia się uczucie mrowienia, gorąca i pieczenia. Podczas usuwania paznokci acetonem jesteśmy narażeni na wdychanie jego brzydkiego i intensywnego zapachu. Jest to metoda, która znacznie wydłuża czas pracy, niedokładnie usuwa lakier i może przyczyniać się do powstawania przebarwień na płytce paznokci.

 

Zdejmowanie lakieru metodą peel-off

Innym, prostym sposobem na ściąganie lakieru bez uszkodzenia struktury paznokcia, jest zastosowanie metody peel-off. Jeśli podczas stylizacji paznokci nałożymy bazę peel off, to ułatwi ona wygodne usuwanie paznokci bez użycia pilnika czy acetonu. Ten nowatorski produkt najczęściej należy nałożyć na czysty paznokieć. Nie wymaga utwardzania w lampie UV i pozwala na bezproblemowe usunięcie lakieru przy pomocy patyczka lub metalowego radełka.

 

Zdejmowanie lakieru frezarką

Jednak najlepiej zdecydować się na ściąganie lakieru u profesjonalistki za pomocą frezarki. Jest to najszybsza metoda usuwania manicure, na którą warto zdecydować się u doświadczonej manicurzystki, ponieważ nieumiejętne użycie frezarki może naruszyć strukturę paznokci i sprawić ból.

 

Jak zdjąć paznokcie hybrydowe, tytanowe, akrylowe i żelowe w domu?

Chcesz zdjąć paznokcie hybrydowe, akrylowe, żelowe lub tytanowe, ale nie masz czasu, by pójść do stylistki paznokci? Niestety wiele stylistek paznokci ostrzega przed nieumiejętnym i zbyt intensywnym usuwaniem paznokci domowymi sposobami. Bo czynność ta może powodować usunięcie warstw naturalne płytki paznokcia. W efekcie stają się one cienkie, kruche i łamliwe.

Jednym z popularnych domowy sposobów usuwania paznokci jest ich piłowanie. Warto pamiętać o regularnym dezynfekowaniu pilnika do paznokci i zachować ostrożność.

Drugim popularnym sposobem zdejmowania paznokci w domu jest moczenie ich w acetonie, tak długo, aż warstwa lakieru się rozpuści. Można to robi poprzez zanurzenie paznokci w misce wypełnionej acetonem albo zwilżyć acetonem płatki kosmetyczne, umieścić je na płytce paznokcia i owinąć folią aluminiową. Niestety w obu przypadkach aceton może podrażnić skórę czy układ oddechowy.

 

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu? Zdejmowanie paznokci u profesjonalnej stylistki paznokci

Zapomnij o acetonie i domowych sposobach usuwania paznokci. Choć istnieje kilka metod zdejmowania lakieru, które można stosować w domowym zaciszu, to jednak najlepiej zdecydować się na ściąganie lakieru u profesjonalistki za pomocą frezarki. Jest to najszybsza metoda usuwania manicure, na którą warto zdecydować się u doświadczonej manicurzystki, ponieważ nieumiejętne użycie frezarki może naruszyć strukturę paznokci i sprawić ból.

 

Metody zdejmowania paznokci hybrydowych, tytanowych, akrylowych i żelowych

 

Doświadczona stylistka paznokci w kilka chwil bezproblemowo, bezboleśnie i w kilka chwil usunie hybrydy, żel, tytan czy akryl z płytki paznokcia za pomocą frezarki bez ich niszczenia. Spiłowanie lakieru frezarką to szybka, efektywna i precyzyjna metoda – zdecydowanie lepsza dla kondycji paznokcia.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Marki kosmetyczne zagranicznych gwiazd J-K

Marki kosmetyczne zagranicznych gwiazd J-K

Zagraniczne gwiazdy z całego świata od lat są ambasadorkami kosmetyków oraz influencerami, którzy każdego dnia docierają do milionów swoich sympatyków. Nie dziwi więc fakt, że wprowadzają własne marki kosmetyczne. Poznaj…

Więcej
Vitigna SkinLove — nowa polsko-włoska marka kosmetyczna na polskim rynku

Vitigna SkinLove — nowa polsko-włoska marka kosmetyczna na polskim rynku

Wydawać by się mogło, że na mocno nasyconym rynku beauty nie za wiele jest miejsca na nowe marki. Innego zdania była Natalia Messina – mieszkająca we Włoszech Polka, założycielka Vitigna…

Więcej

31 komentarzy na temat “Metody zdejmowania paznokci hybrydowych, tytanowych, akrylowych i żelowych

  1. Ja używam tylko zwykłych lakierów, które maja wygląd żelowych. Usuwam je zmywaczem bez acetonu. Nie ma problemu z wyborem na rynku delikatnych produktów i takie wybieram. Przy lakierach brokatowych, które rzadko stosuję, delikatnie spiłowuję warstwę wierzchnią i potem zmywam wszystko zmywaczem. Z kondycją paznokci nie mam problemu.

  2. Zwykły lakier usuwam zmywaczem bez acetonu, hybrydy acetonem lub spiłowuje je. Na szczęście moje paznokcie są twarde, grube i zdrowe i nie szkodzi im zauważalnie aceton, jedynie skórki się przesuszają

  3. Podziwiam wszystkie dziewczyny, które samodzielnie robią manicure hybrydowy w domu. Dla mnie to zbyt trudne, dlatego chodzę do kosmetyczki. Ona zdejmuje mi lakier frezarką.

  4. Ja od lat robię sama hybrydę. Czasem zdejmuję lakier frezarką, kiedy nie mam zbyt dużo czasu i faktycznie jest to dobry, szybki i precyzyjny sposób. Jednak trzeba z tym uważać, bo nieumiejętne użycie frezerki koszmarnie może zniszczyć paznokcie.. przekonałam sie o tym sama na samym początku przygody z frezarką. Rewelacyjną opcją ściągania hybryd są silikonowe kapturki. Lepiej dociskają wacik z acetonem do płytki dzięki czemu lakier łatwiej się rozpuszcza. Lakier sam odchodzi od paznokcia 🙂

  5. Hybrydy robię tylko na wielkie wyjścia, ale pamiętam moje pierwsze samodzielne ściąganie lakieru. Gdzieś wyczytałam, że można to zrobić acetonem. Więc zużyłam hektolitry tego rozpuszczalnika i tarłam niemiłosiernie te moje biedne paznokcie. Mocowałam się łącznie chyba z kilka godzin. Nie trudno się domyśleć w jakim stanie była moja płytka po takim zabiegu. Właściwie to przypominała pergamin… Koszmar, zanim wszystko się odbudowało minęło mnóstwo czasu. Teraz się z tego śmieję ale moim paznokciom wtedy do śmiechu z pewnością nie było.

  6. Ja stosuje aceton i mam takie folie z wacikiem do zdejmowania hybrydy. Zazwyczaj trzymam 15 20 min i łatwo schodzi. Aczkolwiek bardzo tego nie lubię robic

  7. Kiedyś zdejmowałem hybrydy wyłącznie removerem.
    Teraz nauczyłam się robić to frezarką i jest to zdecydowanie szybszy sposób.
    Bazy peel – off jeszcze nie miałam okazji używać . Nauczyłam się korzystać z lampy i lubię robić w tej sposób hybrydy
    Wytrzymują nawet do 3 tygodni

  8. Ja sama mam frezarke. Idealna jd700 bardzo popularna. Tania. Ale frezy do niej trzeba kupić dodatkowo bo bardzo szybko się ścierają. Grunt to wiedzieć jak to robić bo i frezarka można sobie zniszczyć płytkę paznokcie, co prowadzi do rozwarstwienia, uszkodzenia macierzy czy finalnie może prowadzić do rozwoju zielonego paznokcia czyli grzyba. Trzeba uważać. Jeśli ktoś nie umie to lepiej pilowac pilniczkiem(jednorazowe koszt około 1 zł np w Semilac) acetonu nie używała bym, jednak zdecydowanie niszczą paznokcie. A najlepiej jak ktoś zajmie się tym profesjonalnie, jeśli my się na tym nie znamy. Co do tych bazy peel of one nie są zbyt dobre, zbyt szybko mogą odpasc same bez naszej ingerencji. A wracając do frezarki sprawdza się też bardzo dobrze przy usuwaniu skórek.

  9. Ja po nieumiejętnym ściąganiu hybryd właśnie naprawiam moje paznokcie. Na razie jestem negatywnie nastawiona do wszelkich akryli, żeli czy hybryd i stawiam na odżywkę.

    1. Bardzo dobra odżywka jest od long4lashes. Te od eveline nie są zbyt dobre. Bardzo dobry jest również olejek herbaciany (w aptece 5 zł) i wcieranie go w paluszki paznokcie i skórki.

      1. Mi podpasowala odżywka z KillyS. Używamlam Sally Hansen i te z Eveline i Seche Vite ale to KillyS ratuje mi teraz paznokcie. Z kolei z long4lashes mam żel do odsuwania skórek, sprawdza się. Ale dziękuję za rady, ten olejek jest interesujący ??

        1. Też mnie zainteresował muszę koniecznie go poszukać ponieważ też się bawię w hybrydy i takich olejków potrzebuje

          1. Myślę że bez problemu w każdej aptece znajdziecie. Jest rewelacyjny po hybrydach czy akrylach. Dobry jest też manicure japoński na "odbudowanie" :)( może redakcja przygotuje też taki artykuł bo warto wspomnieć)

          2. Zaglądam, żeby zobaczyć odpowiedź i dobrze, idę na doza szukać olejku herbacianego ?.

  10. Szkoda że nie ma dobrego domowego sposobu na ściąganie lakieru, ja robię to acetonem owijam w sreberko i czekam. Następnie robię paznokciom odżywkę, ciepła oliwa plus kilka kropel soku z cytryny i tak ich trzymam jakieś 15 minut. To mój niezawodny tani domowy sposób na odżywienie paznokci

  11. Jak dla mnie najlepszy sposób zdejmowania starego lakieru to użycie frezarki. Aceton strasznie niszczył mi paznokcie były miękkie, gumowe i łamały sie. Przy użyciu frezarki nie mam już tego problemu.

  12. Akurat ten temat mnie nie dotyczy. Jeszcze nigdy nie zdecydowałam się na tipsy czy paznokcie hybrydowe. Jestem zwolenniczką naturalnego manicure.

    1. Ja też długo nie decydowałam się na taki profesjonalny manicure. Ale jak już spróbowałam- to wsiąknęłam na całego. Godzinka u kosmetyczki- i piękne paznokcie na 3 tygodnie.

  13. U mnie niestety metoda z zastosowaniem bazy peel off niezbyt się sprawdziła – trwałość hybrydy znacznie się skrociła w porównaniu do metody z "klasyczną" bazą. Najlepiej jest wtedy, kiedy nasączę waciki acetonem, położę na każdy palec, zawinę palce z wacikami w folię i zabezpieczę "tą konstrukcję" specjalnym klipsem do paznokci. Wada jest taka, że jest to totalnie nie w eko stylu :/.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.