Medycyna chińska dla urody – recenzja książki "Twarzą na wschód"

Medycyna chińska dla urody – recenzja książki "Twarzą na wschód"

"Nawet twoja ulubiona firma kosmetyczna nie jest w stanie w taki sposób dostarczyć ci wszystkiego, czego potrzebuje ciało, aby zachować zdrowy i piękny wygląd oraz energię!" – oto zdanie, które zainspirowało mnie do lektury książki pt. "Twarzą na wschód. Poczuj się lepiej, wyglądaj młodziej i ciesz się zdrowiem".

 

Być może masz suchą skórę, cienie pod oczami, skłonność do trądziku lub często marznące dłonie i stopy? Być może masz za duży brzuch lub łatwo się męczysz. Być może doskwierają ci inne dolegliwości… Zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym, że ich przyczyną może być zaburzenie energii qi?

 

Jestem otwarta na wiedzę, pochodzącą z różnych stron świata. Wykonywałam już na swojej twarzy, cerze i włosach rytuały pielęgnacyjne pochodzące z Maroko, Indii czy Japonii. Również z prawdziwą przyjemnością poznałam książkę pt. "Twarzą na wschód. Poczuj się lepiej, wyglądaj młodziej i ciesz się zdrowiem", której autorami są dr n. med. Jingduan Yang i Norma Kamali.

Publikacja ta pokazuje, jak istotne w zapobieganiu i zwalczaniu różnorodnych dolegliwości zdrowotnych i urodowych, jest utrzymanie układu immunologicznego w równowadze. Kiedy zachowujemy równowagę pomiędzy uzdrawiającymi energiami naszego ciała – pojawia się zewnętrzny blask. Aktywne dbanie o ciało nie tylko odwróci proces starzenia, ale także pozwoli uniknąć chorób.

Autorzy publikacji pragną "przybliżyć Czytelnikowi wiedzę z zakresu klasycznej medycyny chińskiej, akupunktury, akupresury, diety, ćwiczeń, snu i stosowania się do zasad wynikających z rytmu pór roku. Ćwiczenia i metody przedstawione są w książce w taki sposób, aby można było wykonywać je w domu. Dla tych Czytelników, którzy chcą przygotować się do zabiegów akupunktury lub ją uzupełnić, a także dla tych, którzy bez stosowania igieł chcą uzyskać efekt odmładzający, omówiliśmy także akupresurę. Naszym celem było stworzenie praktycznego narzędzia, które codziennie stosowane, pozwoli na uzyskanie zauważalnych rezultatów".

 

W książce "Twarzą na wschód" znajdziesz:

 • opis tego, w jaki sposób główne narządy wewnętrzne wpływają na każdy aspekt naszego życia i jak utrzymać je w równowadze;
 • wskazówki dotyczące odżywienia włosów, skóry, oczu, ust, zębów i paznokci;
 • test samooceny pomocny w określeniu własnej energetycznej kondycji zdrowotnej;
 • listę działań profilaktycznych;
 • całoroczny plan odnowy, zawierający porady dotyczące snu, seksu, ćwiczeń i żywienia.

 

Z publikacji tej dowiadujemy się jak bardzo połączenie umysł – ciało oddziałuje także na urodę. Znajdziemy w niej również odpowiedź na pytanie, jak osiągnąć trwałe, wewnętrzne zdrowie, które wydobywa na zewnątrz nasze naturalne piękno.

Jak pisze dr n. med. Jingduan Yang: "Może w młodości też wielu rzeczy sobie nie wyobrażałaś. Być może nie myślałaś, że obszar wokół oczu, podbródek lub talia będą wymagały od ciebie uwagi. Że zdrowie psychiczne, fizyczne, emocjonalne i duchowe kiedykolwiek naruszy twoją urodę tak, jak czyni to obecnie. Lub że w trosce o zdrowie i utrzymanie urody nigdy nie znajdziesz dla siebie praktycznych, naturalnych i długotrwałych rozwiązań".

Publikacja zawiera także opisy praktycznych i łatwych do wykonania działań, których podjęcie korzystnie wpłynie na wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne aspekty zdrowia.

W medycynie chińskiej ważna jest profilaktyka zdrowia, czyli dbanie o siebie w taki sposób, aby problemy się nie pojawiły. Następuje to przez kontakt z ciałem na dużo głębszym poziomie niż tylko zauważenie objawów, kiedy już wystąpią.

Jest wiele terapii pracy z energią, które możemy w tym celu wykorzystywać. Należą do nich akupunktura, reiki, medytacja czy qigong. Niezwykle istotne w naszym życiu jest przywrócenie równowagi energii wewnętrznej.

 

Dlaczego tak ważne jest praktykowanie medycyny wschodniej?

Zdaniem autorów publikacji medycyna współczesna "potrafi zidentyfikować problemy dopiero wtedy, gdy stan zdrowia pogarsza się… Medycyna chińska uczy natomiast, że problemy zdrowotne nie pojawiają się z dnia na dzień. Zaczynają się one na dużo głębszych, energetycznych poziomach ciała. Umiejętność wsłuchiwania się w nie oraz utrzymywania ich w stanie równowagi pozwala uniknąć rozwoju choroby i utrzymać dobry stan zdrowia wewnątrz i na powierzchni".

Na początkowych stronach książki, po wyjaśnieniu wstępu i podstawowych informacji, czytelnik znajdzie formularz. Gdy szczerze odpowie na pytania, może sprawdzić, czy ma w swoim organizmie:

 • niedobór yang
 • niedobór yin
 • niedobór qi
 • wilgoć i śluz
 • wilgoć i gorąco
 • zastój krwi
 • wrażliwość
 • zastój qi
 • zrównoważone qi

 

Następnie w rozdziale zatytułowanym "Sedno medycyny chińskiej" wyjaśnione zostają podstawy teorii medycyny chińskiej, rodzaje energii oraz proste sposoby na jej wzmocnienie.

 

Czym są meridiany?

Według wierzeń medycyny chińskiej meridiany zwane także jing luo to niewidzialne kanały. "Rozprowadzana jest nimi energia witalna, która praktycznie cały czas wszystko w nas odmładza, naprawia i odżywia. System meridianów jest niezwykle złożony, a każdy kanał związany jest, zgodnie ze swoją nazwą, z jednym narządem wewnętrznym zarządzającym odpowiednimi funkcjami ciała".

"Gdy wszystkie energie witalne płyną w ciele prawidłowo – czyli poruszają się we właściwym kierunku, w wystarczającej ilości, a ich właściwości są zrównoważone – wtedy narządy wewnętrzne i zewnętrzne są zdrowe, emocje pozostają pod kontrolą, duch promienieje pięknem i nic w organizmie nie potrzebuje do funkcjonowania i naprawy komórkowej więcej z esencji ciała, niż samo jest w stanie dać. Osiągasz wtedy pełną harmonię". – dowiadujemy się z tej lektury.

 

 

Publikacja ta jest nie tylko cennym źródłem wiedzy, znajdziemy w niej porady dotyczące zmian stylu życia, które przyczynią się do wyregulowania rytmu energetycznego ciała. A tym samym zapewnią nam zdrowie, młodszy wygląd i urodę. Fascynuje mnie odkrywanie filozofii i medycyny chińskiej, dlatego też z niezwykłą pasją i otwartością pożerałam kolejne stronice tej książki. Jestem zauroczona tym, co wyczytałam oraz wszelkimi informacjami na temat zdrowej diety, meridianów oraz sposobów, które regulują optymalny przepływ wewnętrznych energii.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy https://www.sposobynazycie.pl/. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Porcja wiedzy o K-Beauty Recenzja książki "Korean Lifestyle Book"

Recenzja książki "Korean Lifestyle Book"

Orientalny koreański styl życia ciągle nas intryguje. Absolutnym hitem na całym świecie stają się koreańskie rytuały kosmetyczne oraz koreańskie kosmetyki. Czy pasjonatka kosmetyczna znalazła coś, co ją zaskoczyło w poradniku…

Więcej
Znasz tę publikację? Recenzja książki pt. "#Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek"

Recenzja książki pt. "#Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek"

Redaktor i blogerka kosmetyczna to osoba, która zainteresowana jest nie tylko nowościami kosmetycznymi, ale również trendami i nowinkami pojawiającymi się każdego dnia na rynku kosmetycznym. Nieustannie wyszukuję również książki związane…

Więcej

4 komentarze na temat “Medycyna chińska dla urody – recenzja książki "Twarzą na wschód"

 1. Książka może być ciekawa ze względu na porady dotyczące zmiany stylu życia.Mnie również fascynuje odkrywanie filozofii i medycyny chińskiej.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.