Manufaktura Naturalis — ręcznie robione kosmetyki bez szkodliwych dodatków

Manufaktura Naturalis — ręcznie robione kosmetyki bez szkodliwych dodatków

Ziołami zaczęłam się interesować dosyć dawno temu. Dlaczego? Odkryłam, że niekoniecznie potrzebne są nam leki i że w wielu przypadkach zastąpić możemy je ziołami. Zaczęłam je poznawać, zagłębiać swoją wiedzę, czytać o nich u Marii Treben i doktora Różańskiego oraz na innych stronach internetowych. Potem przyszedł czas na ich zbieranie, suszenie, picie ziołowych herbatek i dodawanie do potraw.

 

Następnie stwierdziłam, że mi to nie wystarczy i "wskoczyłam" na chwilę od ziół do krainy mydeł. Najpierw były to mydła z gotowej bazy glicerynowej, ale ciągle marzyłam o mydłach sodowych. Jednak nie byłam na nie jeszcze gotowa, gdyż trochę przerażała mnie praca z wodorotlenkiem sodu. Chodziłam na różnego rodzaju warsztaty, a w międzyczasie czytałam wszelkie informacje na temat mydeł sodowych, bo wiedziałam, że kiedyś ten moment nadejdzie.

I stało się. Dzięki pomocy mojej koleżanki Ani zrobiłam swoje pierwsze mydło zimno procesowe i już wiedziałam, że wpadłam jak przysłowiowa śliwka w kompot. Potem wpadłam w trans i nie mogłam przestać ich robić. Rozdawałam swoje skarby znajomym i rodzie. Myślałam wówczas, że skoro wszyscy tak je wychwalają, oraz ze względu na ich dobroczynne działanie dla naszej skóry, to doskonale byłoby robić je legalnie.

Tu już nie poszło tak z górki. Zaczęły się wielkie schody i trudności, których myślałam, że chwilami nie jestem w stanie pokonać. Znalazłam dwa lokale, z których zrobiliśmy w pełni wyposażoną pracownię.

Dziś mam już swoich stałych i wiernych klientów, którzy do mnie wracają. A to oznacza, że to, co robię, ma sens. A w ten sposób zyskuję motywację do dalszych działań. Mam już sporo produktów na stronie a ciągle pojawiają się nowe pomysły, więc nowe kosmetyki będą się pojawiać. Często biorę udział w warsztatach z dziećmi, paniami, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o naturalnych kosmetykach i z seniorami.

Naturalne kosmetyki, które znajdziesz w ofercie Manufaktury Naturalis, zawierają w sobie jedynie substancje mineralne, roślinne i pozyskane od żywych zwierzątek, czyli np. kozie mleko, wosk pszczeli, jajka. Nie zawierają natomiast parabenów, metali ciężkich, SLS, SLES i innych substancji syntetycznych. Różnica tkwi w składzie chemicznym.

Zasadniczą przepaść między kosmetykiem naturalnym a nienaturalnym jest jego składnik aktywny. W przypadku naturalnych preparatów będą to: oleje, ekstrakty i wody roślinne, często z upraw bio. Są one wyjątkowo skuteczne, ponieważ nie zawierają niczego więcej, jak tylko substancje, które odżywiają skórę. Pozyskanie cennych substancji z roślin na potrzeby produkcji kosmetyków naturalnych odbywa się wyłącznie dzięki czynnikom fizycznym, bez procesów chemicznych, tak aby nie zanieczyszczać ekstraktów. Dlatego też bardzo starannie wybieram surowce do swoich kosmetyków, gdyż od początku moim zamierzeniem była pomoc ludziom w dobrym wyborze kosmetyku z naturalnym składem, który będzie służył skórze moich klientów. Głównym zadaniem składników w kosmetykach Manufaktury Naturalis jest nawilżanie, natłuszczanie skóry.

 

 

Naturalne kosmetyki w swoim składzie nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, dlatego sprzyjają zdrowiu, nie zaburzają gospodarki hormonalnej, nie zatrzymują toksyn w organizmie, nie przyczyniają się do powstawania chorób skórnych, czy nawet nowotworów (o czym niektórzy badacze piszą). Co istotne, ponieważ kosmetyki naturalne mają bardzo sprzyjający skład, sprawiają, że do organizmu przedostają się substancje korzystnie wpływające np. witaminy, mikroelementy. Zatem te kosmetyki poprawiają nie tylko urodę, ale i zdrowie — przyznaje właścicielka polskiej manufaktury ręcznie robionych kosmetyków naturalnych Manufaktury Naturalis.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej
Nowości kosmetyczne z topowych drogerii styczeń 2024

Nowości kosmetyczne z topowych drogerii styczeń 2024

Odkrywanie nowości kosmetycznych to jedna z pasji najpopularniejszej redaktor kosmetycznej w Polsce. Z drżeniem serca i emocjami sięgającymi zenitu każdego dnia wypatruję premier kosmetyków i perfum, którymi producenci zasypują nas…

Więcej

4 komentarze na temat “Manufaktura Naturalis — ręcznie robione kosmetyki bez szkodliwych dodatków


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.