Manufaktura Kosmetyków Naturalnych – Morze Mydła

Manufaktura Kosmetyków Naturalnych – Morze Mydła

W Morzu Mydła, bo tak nazwaliśmy naszą małą manufakturę kosmetyczną w Świnoujściu, postanowiliśmy wskrzesić mydlane rzemiosło. Sam kunszt warzenia mydła znany był już w czasach starożytnego Egiptu, mieszano wtedy oleje roślinne lub tłuszcze zwierzęce wraz z zasadowymi solami, otrzymując środek na kształt mydła, stosowany w celu zachowania higieny oraz w leczeniu chorób skóry.

 

Historia wytwarzania mydła

Jednak sztuka wytwarzanie mydła stała się szanowanym rzemiosłem dopiero w XVII-wiecznej Europie. Cały proces owiany był tajemnicą. Mydlarze pilnie strzegli swoich receptur. Już wtedy wytwarzano aromatyczne mydła szamponowe, mydła do golenia lub mydła do prania. Aż do początku XX wieku mydło produkowane było właśnie w lokalnych mydlarniach tzw. metodą na zimno. Według tej technologii wytwarzano także znane nam mydła marsylskie, oparte na oliwie z oliwek.

 

Jak produkuje się mydła dziś?

Współcześnie natomiast mydła produkowane na masową skalę, wytwarza się z najtańszych tłuszczów roślinnych lub zwierzęcych tzw. metodą na gorąco. Reakcję zmydlania prowadzi się w wysokiej temperaturze, a otrzymane mydło oddziela się od cennej gliceryny poprzez jego wysalanie. Niestety tak otrzymywane mydła pozbawione są cennych składników kondycjonujących i mogą działać wysuszająco lub drażniąco.

 

Fenomen manufaktury kosmetyków naturalnych — Morze Mydła

W Morzu Mydła, nawiązując do mydlarskich tradycji, postanowiliśmy przywrócić mydlanej kostce należny jej bogaty i naturalny skład! Każda nasza, mydlana receptura powstaje z najlepszych maseł i olei roślinnych, esencjonalnych naparów ziołowych, koziego mleka i olejków eterycznych. Mydła wytwarzamy w małych partiach i bez zbędnego pośpiechu, bo prawdziwe mydło jak wszystko, co najlepsze potrzebuje czasu, by dojrzeć i nabrać charakteru. Inspirujemy się naturą i łamiemy konwenanse. Nie boimy się stworzyć mydła z prawdziwym kozim mlekiem, bez dodatku EDTA, sztucznych barwników i zapachów. Receptury mydlane projektujemy z pasją, zwracamy bowiem szczególną uwagę na właściwości pielęgnacyjne, nie na koszt surowców.

 

 

I tak nasze kostki obfitują w glicerynę oraz niezmydlone, cenne oleje. Szczególnie dumni jesteśmy z mydła z olejem z owoców rokitnika, który gęsto porasta wybrzeże Morza Bałtyckiego. Olej pozyskiwany z tego krzewu to bogactwo witamin, minerałów, nienasyconych kwasów tłuszczowych, karotenoidów i flawonoidów. Nic więc dziwnego, że Mydło Rokitnik wręcz otula nas podczas kąpieli cudownie kremową, aromatyczną pianą, nadając zwykłej, codziennej czynności nowy wymiar. Odkryj z nami ten świat mydeł o luksusowym składzie.

 

Przywrócić mydłu szlachetny skład i prestiż, na jaki zasługuje, to nasza misja! – mówią o sobie twórcy polskiej manufaktury kosmetyków naturalnych Morze Mydła.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej
Nowości kosmetyczne z topowych drogerii styczeń 2024

Nowości kosmetyczne z topowych drogerii styczeń 2024

Odkrywanie nowości kosmetycznych to jedna z pasji najpopularniejszej redaktor kosmetycznej w Polsce. Z drżeniem serca i emocjami sięgającymi zenitu każdego dnia wypatruję premier kosmetyków i perfum, którymi producenci zasypują nas…

Więcej

10 komentarzy na temat “Manufaktura Kosmetyków Naturalnych – Morze Mydła

  1. Ja przeważnie używam mydła w płynie.Nazwa tej marki jest dosyć ciekawa wygląda na to,że mydła są produkowane według specjalnej receptury.Takie naturalne mydełka są niezwykle kuszące.

  2. Mydła naturalne mają to do siebie, że się mażą i szybko rozmiękają stając się obrzydliwą bezkształtna masą. Ilekroć skusiłam się na (dobrej jakośći!) mydło naturalne, zawsze w połowie uzywania musiałam je wyrzucić bo dalsze mycie sie nim było bardzo mało komfortowe.

    1. Mydła naturalne mają to do siebie, że rozmiękają ze względu za zawartość gliceryny. Dlatego do takiego mydła stosuję mydelniczkę z odpływem i dbam by wysychało między użyciami. Dużo też zależy od składu.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.