Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia to nierównomierne skumulowanie się barwnika skóry – melaniny w określonej lokalizacji skóry. Głównymi przyczynami jest ekspozycja na słońce, zaburzenia hormonalne oraz leki.

 

 

Najczęściej stwierdzanymi zmianami pigmentacyjnymi są:

 • ostuda,
 • piegi,
 • plamy soczewicowate,
 • przebarwienia pozapalne i polekowe.

Do usuwania drobnych, naskórkowych przebarwień skóry idealny jest zabieg laserowego usuwania przebarwień z użyciem lasera Alma Harmony Dye VL. Światło emitowane przez laser oddziałuje na melaninę, która pochłaniając je i podlegając zjawisku termolizy, ulega degradacji.

 

Laserowe usuwanie przebarwień – najskuteczniejszy zabieg

Zabieg laserowego usuwania przebarwień to terapia celowana w nagromadzoną w keranocytach melaninę. Precyzja zabiegu gwarantuje skuteczne usunięcie przebarwień w jednoczesnym zachowaniem w stanie nienaruszonym sąsiadujących tkanek. Ponadto zabieg jest niemal bezbolesny i nie wymaga wyłączenia z codziennej aktywności.

Wskazaniem do użycia lasera Alma Harmony Dye VL jest usuwanie następujących zmian przebarwieniowych zlokalizowanych na twarzy, dekolcie i dłoniach:

 • naskórkowe zmiany pigmentowe,
 • piegi,
 • nawracające przebarwienia.

Laserowe usuwanie przebarwień, wykonywane przez klinikę Medestetis, to zabieg bezpieczny, nieobciążony działaniami ubocznymi. Dzięki zastosowaniu technologii selektywnego pasma, laser Alma Harmony Dye VL emituje jedynie terapeutyczna długość fali 500 – 600 nm, z pominięciem fal potencjalnie niebezpiecznych. Dodatkowym efektem zabiegu jest rozjaśnienie i odmłodzenie skóry. Selektywne działanie fali lasera polega na oddziaływanie na skumulowany w nadmiarze barwnik skóry, nie oddziałuje natomiast na sąsiadujące tkanki. Dzięki temu możliwe jest usunięcie przebarwień bez ryzyka poparzenia skóry. Ponadto emitowana przez laser fala oddziałuje na hemoglobinę, czyli barwnik zawarty w erytrocytach. Oznacza to możliwość oddziaływania na poszerzone naczynka i pozwala na jednoczesne usuwanie przebarwień i naczynek podczas jednego zabiegu.

 

Jak przebiega laserowe usuwanie przebarwień?

Zabieg laserowego usuwania przebarwień zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską. Ma to na celu ocenę stanu skóry i wyeliminowanie przeciwwskazań do zabiegu. Usuwanie przebarwień laserem jest zabiegiem trwającym zaledwie kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Najpierw specjalista dopasowuje parametry pracy lasera do indywidualnych predyspozycji skóry. Pozwala to zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Głowica lasera przykładana jest do zmian przebarwieniowych na skórze. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego systemu chłodzącego zabieg nie jest bolesny, odczuwalne może być jedynie niewielkie pieczenie. Gdy pacjent jest wyjątkowo wrażliwy na ból – istnieje możliwość zastosowania znieczulenia kremem.

Niewątpliwą zaletą laserowego usuwania przebarwień jest możliwość wykonania zabiegu zarówno w celu usuwania przebarwień na twarzy, jak i w dowolnej innej lokalizacji, np. na dłoniach, dekolcie czy plecach.

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po zabiegu dochodzi do czasowej zmiany koloru przebarwienia na ciemniejszy, co jest wykładnikiem skuteczności zabiegu. Z upływem czasu zmiana ulega złuszczeniu. W tym czasie należy stosować delikatną pielęgnację skóry, rezygnacja z intensywnej aktywności fizycznej czy sauny. Konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów anty UV. Należy pamiętać, że profilaktyka anty UV powinna być stosowana nie tylko w okresie bezpośrednio po zabiegu, ale stale – w ten sposób zredukowane zostaje pojawienie się nowych przebarwień w przyszłości.

Zazwyczaj wystarcza seria 2 – 3 zabiegów; jeśli istnieje konieczność jego powtórzenia, kolejny zabieg może być wykonany po miesiącu.

Laserowe usuwanie przebarwień

 

Przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień

Laserowego usuwania przebarwień nie wykonuje się, gdy:

 • pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią,
 • na skórze występuje silna opalenizna,
 • występują aktywne infekcje skóry,
 • pacjent cierpi na cukrzycę,
 • pacjent ma skłonność do powstawania bliznowców,
 • występują schorzenia autoimmunologiczne,
 • występują poważne zaburzenia krzepliwości krwi.

 

Artykuł promocyjny

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Kwasy omega-3 — wszystko, co musisz wiedzieć

Kwasy omega-3 — wszystko, co musisz wiedzieć

Kwasy omega-3 — czym są? Tłuszcze są źródłem kwasów tłuszczowych, a te dzielą się na: kwasy tłuszczowe nasycone, kwasy tłuszczowe jednonienasycone, kwasy tłuszczowe wielonienasycone. Omega-3 należą do ostatniej z wymienionych…

Więcej
Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Na zdrowie cery wpływa wiele czynników: racjonalne odżywianie, unikanie używek, zażywanie odpowiedniej ilości snu, a także świadoma pielęgnacja. Kosmetyki do skóry twarzy należy dobierać nie w oparciu o ich zapach…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.