Lampa zapachowa Ashleigh & Burwood London — dlaczego musisz ją mieć?

Lampa zapachowa Ashleigh & Burwood London — dlaczego musisz ją mieć?

W jednym z ostatnich artykułów opisałam lampę zapachową, która zauroczyła mnie nie tylko swoim niesamowitym wyglądem, ale również działaniem. Z komentarzy pod artykułem wynika, że zaciekawiła wiele osób swoim wyjątkowym wyglądem, dlatego postanowiłam przybliżyć zasadę działania lamp oczyszczających powietrze.

 

Lampa katalityczna służy do dezynfekcji i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych — usuwa bakterie, pleśń i roztocza. Działa ona na zasadzie reakcji katalitycznej, co oznacza spalanie bez płomienia. Wystarczy pozostawić ją na 30 minut od rozpoczęcia procesu katalitycznego, by usunęła nieprzyjemne zapachy takie jak opary kuchenne, dym papierosowy czy zapach domowych zwierza. Uwalnia swój zapach w całym pomieszczeniu i jest bardzo prosta w obsłudze.

 

Lampy zapachowe Ashleigh & Burwood London są wykonywane ręcznie, dzięki czemu cechuje je niepowtarzalność.

Twórcą lamp zapachowych, zwanych także katalitycznymi jest francuski farmaceuta Maurice Berger. W 1898 roku opatentował prostą szklaną lampę, która miała oczyszczać i dezynfekować powietrze w szpitalu. Natomiast później powstawały niezwykle dekoracyjne i eleganckie lampy dezynfekujące, które stanowiły małe dzieła sztuki.

 

 

Ponadto lampy zapachowe wykorzystują zasady działania dyfuzji, uwalniając intensywną woń olejku zapachowego. Zaletą niskotemperaturowego spalania olejku eterycznego jest fakt, że nie ulegają one rozkładowi tak jak aromaty z tradycyjnych świec zapachowych.

 

Jak działa lampa zapachowa?

Lampę katalityczną napełniamy do 2/3 wysokości specjalnym olejkiem zapachowym, czekamy około pół godziny, aby knot nasiąknął olejkiem. Po tym czasie palnik należy zapalić. Wówczas pojawi się wysoki płomień, który przez chwilę rozgrzewa palnik, następnie go zdmuchujemy i nakrywamy lampę ozdobną zatyczką. Teraz lampa oczyszcza powietrze i emituje przyjemną woń. Powinna się ona żarzyć przez maksymalnie pół godziny, po jej zgaszeniu zapach pozostanie w pomieszczeniu przez kilka godzin. W jaki sposób wygasić lampę oczyszczającą powietrze? Otóż należy jej odciąć dopływ powietrza za pomocą gasidła.

Jak czytamy na stronach producenta ekskluzywne lampy zapachowe Ashleigh & Burwood usuwają roztocza, bakterie, zarodki pleśni oraz niechciane zapachy.

 

 

Lampa zapachowa Ashleigh & Burwood doskonale sprawdzi się jako ekskluzywny i gustowny gadżet, który oczyści powietrze oraz odświeży zapach w biurze, salonie spa, gabinecie kosmetycznym oraz w domu. Ręcznie wykonane wzory kolorowych i dekoracyjnych lamp zapachowych nie tylko przyciągają uwagę, ale również nadają wnętrzu charakteru.

Do wyboru jest prawie 50 zapachów, wśród których znajdziemy aromaty kwiatowe, naturalne, słodkie, świeże, egzotyczne, korzenne, owocowe, a także mieszanki zapachów i kolekcję perfum.

 

Wybierz idealną lampę dla siebie i swojego wnętrza.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, copywritera, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Woda dla urody Zalety picia wody dla urody

Zalety picia wody dla urody

Woda to napój życia. Nasz organizm składa się z tego pierwiastka aż w 90%. Niestety wielu z nas zapomina o odpowiednim nawodnieniu organizmu i często całkowicie zaburza swój metabolizm, przyczyniając…

Więcej
Dołączysz do Akcji detoksykacji? Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Nasze ciało, skóra i umysł nie tylko po zimie, potrzebują regularnego oczyszczania. Dlatego dziś chcę Was zaprosić do udziału w nowym projekcie. Nazwałam go "Akcja detoksykacja dla skóry, ciała i…

Więcej

10 komentarzy na temat “Lampa zapachowa Ashleigh & Burwood London — dlaczego musisz ją mieć?

  1. Dokładnie tak samo zadziała kominek aromaterapeutyczny z zastosowaniem określonych (naturalnych) olejków eterycznych. I można sobie wybrać kominek o określonym designie (nowoczesnym, minimalistycznym itp). Naprawdę ładny kominek kupimy już za ok. 20,00. Olejek eteryczny – w zależności od rodzaju już od 15,00 Nie trzeba wydawać majątku. Ale jak komuś takie lampy się podobaj, może zaszaleć. 🙂

  2. Dotychczas znałam tradycyjne sprzęty i umówmy się, że nie są one zbyt atrakcyjne, Ta lampka ma mieć nie tylko świetne działanie, ale jeszcze pachnieć i wyglądać. Jestem bardzo ciekawa jak sprawdza się w rzeczywistości.

  3. Jestem ciekawa jak taka lampa tląc się i wypuszczając olejki zapachowe może czyścić powietrze z roztoczy i pleśni…To niesamowite, lub zwykły chwyt marketingowy..Przecież by oczyścić powietrze z roztoczy kurzu domowego potrzebna są odpowiednie filtry Hepa.
    Sama borykam się i walczę od dłuższego czasu z alergią na roztocza i wiem jak ta walka jest paskudna.


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.